Jarosław Kret, Viva! kwiecień 2013
Fot. Marcin Kempski
O TYM JEST GŁOŚNO

Jarosław Kret o potwornej chorobie! Pogodynek pokazał poruszające zdjęcie

To, co zrobił, wstrząsnęło jego fanami...

Konrad Szczęsny 15 sierpnia 2019 17:33
Jarosław Kret, Viva! kwiecień 2013
Fot. Marcin Kempski

Po tym, jak w lutym zeszłego roku rozstał się z Beatą Tadlą, w życiu Jarosława Kreta nastał trudny czas. Pogodynek nie przebiera w ofertach zawodowych, próżno również szukać go na salonach. Wciąż jednak pozostaje aktywny w mediach społecznościowych. W najnowszym wpisie 55-latek opowiedział o chorobie, z którą zmagał się w ostatnim czasie i która odbiła się nawet na jego wyglądzie!

Jarosław Kret przyznał się do depresji. Pogodynek o walce z chorobą

Obszerny status został opatrzony dwoma zdjęciami: sprzed roku i z teraz. Mają one zobrazować to, co przeszedł Jarosław Kret i jak mocno walka z chorobą nadszarpnęła jego zdrowie.

„Ponad rok temu (po lewej) i dziś (po prawej). Depresja nie wybiera, idzie jak walec, jak czołg, ale można z niej wyjść – oto wyraźny przykład. Wyszedłem. Wyzdrowiałem. Daję świadectwo! Półtora roku terapii i przyjaciele. I znowu mam skrzydła. (Kret ze skrzydłami? Czy to aby nie nietoperz?) Rozglądajcie się dookoła, pośród nas mnóstwo ludzi choruje na depresję i cierpi. Nie odrzucajcie ich, nie porzucajcie! Wspomagajcie ich swoją obecnością, MIŁOŚCIĄ, zrozumieniem, wyrozumiałością, ciepłem. Nie bądźcie nachalni, nie zmuszajcie ich do niczego, oni są chorzy, cierpią w milczeniu”, podkreśla pogodynek.

Po czym wyjaśnia szczegółowo, jakie są objawy ten potwornej choroby oraz w jaki sposób można osobom nią dotkniętym pomóc.

„Czasem zakładają maskę, przyklejają uśmiech, ale w głębi siebie cierpią, ich dusze płaczą. Ukrywają się przed światem, uciekają, są drażliwi, czasem opryskliwi, ale w rzeczywistości nie są źli. Po prostu cierpią i nie poproszą o wsparcie, o pomoc. Uciekają, chowają się. Nie wolno ich zostawiać samych. Trzeba ich zauważać i cierpliwie, bardzo cierpliwie, powoli, nierzadko po cichu, bez uprzedzeń, wspierać i pomagać… Rozglądajmy się dookoła. Odnajdujmy tych, co cierpią i nie piętnujemy ich, a pomagajmy. Wspólnie wygrajmy z depresją!”, zakończył wpis Jarosław Kret.

Internauci komentują wpis Jarosława Kreta

W komentarzach obserwujący profil pogodynka podkreślają, że są mu wdzięczni za tak mądre słowa, dotyczące choroby, która w ostatnich latach jest nazywana jedną we współczesnych chorób cywilizacyjnych.

„Mądre słowa Panie Jarku, w pełni się pod nimi podpisuje!”, „Święte słowa 👏👏👏. Głowa do góry i żyjemy 💪💪”, Gratuluję , ja na dziś zdjątko z lewej 🙋🏼”, piszą pod postem  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ponad rok temu (po lewej) i dziś (po prawej) Depresja nie wybiera, idzie jak walec, jak czołg, ale można z niej wyjść - oto wyraźny przykład. Wyszedłem. Wyzdrowiałem. Daję świadectwo! Półtora roku terapii i przyjaciele. I znowu mam skrzydła. (Kret ze skrzydłami? Czy to aby nie nietoperz? 😉 ) Rozglądajcie się dookoła, pośród nas mnóstwo ludzi choruje na depresję i cierpi. Nie odrzucajcie ich, nie porzucajcie! Wspomagajcie ich swoją obecnością, MIŁOŚCIĄ, zrozumieniem, wyrozumiałością, ciepłem. Nie bądźcie nachalni, nie zmuszajcie ich do niczego, oni są chorzy, cierpią w milczeniu. Czasem zakładają maskę, przyklejają uśmiech, ale w głębi siebie cierpią, ich dusze płaczą. Ukrywają się przed światem, uciekają, są drażliwi, czasem opryskliwi, ale w rzeczywistosci nie są źli. Po prostu cierpią i nie poproszą o wsparcie, o pomoc. Uciekają, chowają się. Nie wolno ich zostawiać samych. Trzeba ich zauważać i cierpliwie, bardzo cierpliwie, powoli, nierzadko po cichu, bez uprzedzeń, wspierać i pomagać... Rozglądajmy się dookoła. Odnajdujmy tych, co cierpią i nie piętnujemy ich, a pomagajmy. Wspolnie wygrajmy z depresją! #wygrajmyzdepresją #depresja #dystymia #jestemzdrowy #jestemszczęśliwy #miłość #przyjaźń #radość #zwycięstwo #depression #victory #health #healthy

Post udostępniony przez Jarosław Kret (@jarekkret)

Beata Tadla i Jarosław Kret rozstali się w zeszłym roku po pięciu latach związku:

Beata Tadla i Jarosław Kret, VIVA! maj 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.