Jarosław Kret, Viva! kwiecień 2013
Fot. Marcin Kempski
O TYM JEST GŁOŚNO

Jarosław Kret o potwornej chorobie! Pogodynek pokazał poruszające zdjęcie

To, co zrobił, wstrząsnęło jego fanami...

Konrad Szczęsny 15 sierpnia 2019 17:33
Jarosław Kret, Viva! kwiecień 2013
Fot. Marcin Kempski

Po tym, jak w lutym zeszłego roku rozstał się z Beatą Tadlą, w życiu Jarosława Kreta nastał trudny czas. Pogodynek nie przebiera w ofertach zawodowych, próżno również szukać go na salonach. Wciąż jednak pozostaje aktywny w mediach społecznościowych. W najnowszym wpisie 55-latek opowiedział o chorobie, z którą zmagał się w ostatnim czasie i która odbiła się nawet na jego wyglądzie!

Jarosław Kret przyznał się do depresji. Pogodynek o walce z chorobą

Obszerny status został opatrzony dwoma zdjęciami: sprzed roku i z teraz. Mają one zobrazować to, co przeszedł Jarosław Kret i jak mocno walka z chorobą nadszarpnęła jego zdrowie.

„Ponad rok temu (po lewej) i dziś (po prawej). Depresja nie wybiera, idzie jak walec, jak czołg, ale można z niej wyjść – oto wyraźny przykład. Wyszedłem. Wyzdrowiałem. Daję świadectwo! Półtora roku terapii i przyjaciele. I znowu mam skrzydła. (Kret ze skrzydłami? Czy to aby nie nietoperz?) Rozglądajcie się dookoła, pośród nas mnóstwo ludzi choruje na depresję i cierpi. Nie odrzucajcie ich, nie porzucajcie! Wspomagajcie ich swoją obecnością, MIŁOŚCIĄ, zrozumieniem, wyrozumiałością, ciepłem. Nie bądźcie nachalni, nie zmuszajcie ich do niczego, oni są chorzy, cierpią w milczeniu”, podkreśla pogodynek.

Po czym wyjaśnia szczegółowo, jakie są objawy ten potwornej choroby oraz w jaki sposób można osobom nią dotkniętym pomóc.

„Czasem zakładają maskę, przyklejają uśmiech, ale w głębi siebie cierpią, ich dusze płaczą. Ukrywają się przed światem, uciekają, są drażliwi, czasem opryskliwi, ale w rzeczywistości nie są źli. Po prostu cierpią i nie poproszą o wsparcie, o pomoc. Uciekają, chowają się. Nie wolno ich zostawiać samych. Trzeba ich zauważać i cierpliwie, bardzo cierpliwie, powoli, nierzadko po cichu, bez uprzedzeń, wspierać i pomagać… Rozglądajmy się dookoła. Odnajdujmy tych, co cierpią i nie piętnujemy ich, a pomagajmy. Wspólnie wygrajmy z depresją!”, zakończył wpis Jarosław Kret.

Internauci komentują wpis Jarosława Kreta

W komentarzach obserwujący profil pogodynka podkreślają, że są mu wdzięczni za tak mądre słowa, dotyczące choroby, która w ostatnich latach jest nazywana jedną we współczesnych chorób cywilizacyjnych.

„Mądre słowa Panie Jarku, w pełni się pod nimi podpisuje!”, „Święte słowa 👏👏👏. Głowa do góry i żyjemy 💪💪”, Gratuluję , ja na dziś zdjątko z lewej 🙋🏼”, piszą pod postem  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ponad rok temu (po lewej) i dziś (po prawej) Depresja nie wybiera, idzie jak walec, jak czołg, ale można z niej wyjść - oto wyraźny przykład. Wyszedłem. Wyzdrowiałem. Daję świadectwo! Półtora roku terapii i przyjaciele. I znowu mam skrzydła. (Kret ze skrzydłami? Czy to aby nie nietoperz? 😉 ) Rozglądajcie się dookoła, pośród nas mnóstwo ludzi choruje na depresję i cierpi. Nie odrzucajcie ich, nie porzucajcie! Wspomagajcie ich swoją obecnością, MIŁOŚCIĄ, zrozumieniem, wyrozumiałością, ciepłem. Nie bądźcie nachalni, nie zmuszajcie ich do niczego, oni są chorzy, cierpią w milczeniu. Czasem zakładają maskę, przyklejają uśmiech, ale w głębi siebie cierpią, ich dusze płaczą. Ukrywają się przed światem, uciekają, są drażliwi, czasem opryskliwi, ale w rzeczywistosci nie są źli. Po prostu cierpią i nie poproszą o wsparcie, o pomoc. Uciekają, chowają się. Nie wolno ich zostawiać samych. Trzeba ich zauważać i cierpliwie, bardzo cierpliwie, powoli, nierzadko po cichu, bez uprzedzeń, wspierać i pomagać... Rozglądajmy się dookoła. Odnajdujmy tych, co cierpią i nie piętnujemy ich, a pomagajmy. Wspolnie wygrajmy z depresją! #wygrajmyzdepresją #depresja #dystymia #jestemzdrowy #jestemszczęśliwy #miłość #przyjaźń #radość #zwycięstwo #depression #victory #health #healthy

Post udostępniony przez Jarosław Kret (@jarekkret)

Beata Tadla i Jarosław Kret rozstali się w zeszłym roku po pięciu latach związku:

Beata Tadla i Jarosław Kret, VIVA! maj 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.