TYLKO U NAS!

Jarosław Bieniuk: „Świetnie dogaduję się z dziećmi jako samotny ojciec”

Były piłkarz szczerze o inicjatywie, w którą się zaangażował

Konrad Szczęsny 20 czerwca 2018 19:09

Jarosław Bieniuk, prywatnie tata Oliwii, Szymona i Jasia, od niedawna jest ambasadorem akcji Zostań gwiazdą futbolu.  Tylko nam były piłkarz zdradził, co dało mu zaangażowanie się w nią i jak radzi sobie z samotnym ojcostwem po odejściu w październiku 2014 roku ukochanej żony.

Jarosław Bieniuk o akcji Zostań gwiazdą futbolu

Sportowiec nie ukrywa, jak ważne miejsce zajmuje w jego życiu sport połączony z edukacją najmłodszych.

– Wiem, jak ważna jest aktywność fizyczna, zwłaszcza w życiu młodych ludzi. Widzę to po sobie, po tym, jak potoczyło się moje życie. Byłem młodym chłopakiem, któremu piłka pomogła poukładać sobie wiele w głowie – i wcale nie byłem wyjątkiem. Boisko uczy dyscypliny i pokory, ciężkiej pracy i szacunku – przekonuje Jarosław Bieniuk.

Podkreśla jednocześnie, że działalność na rzecz promowania sportu jest dla niego jednym z priorytetów.

– Staram się angażować w różne inicjatywy promujące sport i przekonywać, że aktywność daje odpowiedź na wiele pytań. Jak spędzać czas po lekcjach? Jak oderwać się od komputera czy telewizora? Wystarczy wziąć piłkę pod pachę, czy wyciągnąć rower z piwnicy i wyjść na świeże powietrze. Nie szukać wymówek, tylko sposobów. To wiele ułatwia, zresztą nie tylko w sporcie – zapewnia były piłkarz.

Dlaczego zdecydował się zaangażować akcję Zostań gwiazdą futbolu?

– Niedawno zostałem ambasadorem akcji Zostań gwiazdą futbolu, organizowanej przez stację MiniMini+. Aby wziąć w niej udział wystarczyło przesłać filmik przedstawiający umiejętności piłkarskie dziecka. W niewiele ponad miesiąc zarejestrowaliśmy niemal 200 zgłoszeń, a internauci oddali na nagrania blisko 40 tysięcy głosów! To pokazuje, jak wiele dzieci marzy o profesjonalnej karierze na boisku i jak duże zainteresowanie wzbudza piłka nożna. Pewnie, że nie każdemu się uda odnieść sukces w sporcie, ale cały ten czas spędzony w ruchu, poświęcony pasji, to często największe zwycięstwo – mówi z mocą Jarosław Bieniuk.

Jaki przebieg ma akcja, w którą zaangażował się sportowiec?

– Akcja Zostań gwiazdą futbolu ma formę castingu. Spośród zgłoszonych zawodników wybierzemy tych, których umiejętności zrobią na nas największe wrażenie. Zwycięska grupa weźmie udział w programie telewizyjnym, zyskując niepowtarzalną okazję do zaprezentowania swojego talentu i nauczenia się nowych rzeczy. Program z laureatami akcji zostanie pokazany we wrześniu w MiniMini+, telewizji dla maluchów, dzięki czemu stacja będzie promowała aktywność wśród swoich małych widzów. To bardzo ciekawy projekt skierowany do najmłodszych – podkreśla były piłkarz.

Jarosław Bieniuk o samotnym ojcostwie

Jednocześnie Jarosław Bieniuk zapewnia, że z powodzeniem udaje mu się godzić rodzicielskie obowiązki z angażowaniem się w różne inicjatywy sportowe.

– Świetnie dogaduję się z dziećmi jako samotny ojciec, zaś takie programy, które realizuję, mnie pociągają, dlatego biorę w nich udział – zapewnia.

Zgłoszenia do akcji Zostań gwiazdą futbolu można wysyłać jeszcze tylko do końca dzisiejszego dnia  

Agnieszka Kubera, siostra Ani Przybylskiej, o nowym związku Jarosława Bieniuka z Martyną Gliwińską
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Jarosław Bieniuk wrócił do Martyny Gliwińskiej?
Fot. Instagram @jaretpalmer

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.