Meghan Markle i książę Harry w karocy
Fot. Forum
KRÓLEWSKI ŚLUB

Jaki prezent dostała para młoda od królowej Elżbiety II?

Nie jest tajemnicą, że ma słabość do swoich wnuków...

Weronika Kostyra 19 maja 2018 17:03
Meghan Markle i książę Harry w karocy
Fot. Forum

Po długo oczekiwanym królewskim ślubie przyszła kolei na prezenty. Wielka ceremonia zaślubin Meghan Markle i księcia Harry’ego jest już za nami, dlatego ujawniono już jaki prezent przygotowała dla swojego wnuczka sama królowa Elżbieta II. W oficjalnym oświadczeniu poinformowała, że postanowiła nadać młodej parze oficjalne tytułu. Podejrzewano to od dawna, ale teraz wiadomość jest potwierdzona.

Oficjalny tytuł księcia Harry’ego i Meghan Markle

„Dzisiejszego dnia królowa miała przyjemność ogłosić, że książę Harry z Walii otrzymał tytuł książęcy.  Jego tytuł będzie brzmiał teraz Książę Sussex, hrabia Dumbarton i baron Kilkeel. Książę Harry będzie od dziś znany jako Jego Królewska Wysokość Książę Sussex. Panna Meghan Markle po ślubie stanie się Jej Królewską Wysokością Księżną Sussex”, czytamy. Wiemy już na pewno, że od dziś możemy zacząć tytułować Meghan Marklę księżną Meghan! Jest pierwszą kobietą, która będzie nosiła tytuł księżnej Sussex, ponieważ wcześniejszy książę Sussex był żonaty dwa razy bez zgody ojca i jego żony nie mogły używać tytułu.

Królowa Elżbieta II postąpiła tak samo, kiedy żenił się jej starszy wnuk. Nadała wtedy mu wtedy tytuł księcia Cambridge, a Kate Middleton stała się księżną Kate. Nie od dziś wiadomo, że królowa ma wielką słabość do swoich wnuków. Mimo kłopotów, jakie sprawiał Harry w przeszłości, chce traktować ich równo, szczególnie, że teraz książę stanowi przykład tego, jak naprawdę powinien zachowywać książę.

Jakie jeszcze prezenty dostanie młoda para? Książę Harry i Meghan Markle już na zaproszeniach ślubnych zaznaczyli, że zamiast wydawania pieniędzy na prezenty, proszą gości o wpłacanie datków na fundacje charytatywne. Dlatego ich najważniejszą pamiątką będą piękne wspomnienia dzisiejszego dnia, w którym wyglądali na naprawdę szczęśliwych! 

Księżna Kate na ślubie Meghan Markle i księcia Harry’ego
Fot. Getty Images

Królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.