Jolanta Pieńkowska, Dzień Dobry TVN, Warszawa, 16.04.2016
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News
Z życia gwiazd

Jaka prywatnie jest Jolanta Pieńkowska? Tak wygląda jej życie! Dziennikarka ujawniła szczegóły

„U mnie nie ma strefy szarości, jest albo czarne, albo białe”

Marta Nawacka 27 września 2021 14:57
Jolanta Pieńkowska, Dzień Dobry TVN, Warszawa, 16.04.2016
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

Przez niemal dziewięć lat prowadziła „Dzień Dobry TVN”, a w 2014 roku zdecydowała się na przejście do TVN24 Biznes i Świat, by prezentować „Fakty o świecie”. Sama mówi, że nie lubi udzielać wywiadów, jednak ostatnio dała się namówić na rozmowę i ujawniła parę ciekawych faktów o swoim życiu. Jak wygląda życie Jolanty Pieńkowskiej?

Jolanta Pieńkowska – droga zawodowa

Jedną z najpopularniejszych dziennikarek w Polsce przez prawie dziewięć lat mogliśmy oglądać w programie „Dzień Dobry TVN”. Potem postanowiła przejść do TVN24 Biznes i Świat i tam informować Polaków o faktach ze świata. Znana jest z niechęci do wywiadów, jednak Mateuszowi Hładkiemu udało się namówić Jolantę Pieńkowską na rozmowę. To właśnie jemu w „Dzień Dobry TVN” wyznała, że tęskni za ekipą, z którą współtworzyła program, a najbardziej za Robertem Kanteraitem. Okazuje się, że doskonale się dogadywali.

Czytaj też: Jolanta Pieńkowska zastąpiła Magdę Mołek na stałe w Dzień Dobry TVN?!

Jolanta Pieńkowska i Robert Kantereit, Dzień Dobry TVN, 12.03.2014, Warszawa
Fot. Jan Kucharzyk/DDTVN/East News

Jolanta Pieńkowska i Robert Kantereit, na planie Dzień Dobry TVN, 12.03.2014, Warszawa

Życie prywatne Jolanty Pieńkowskiej

Dziennikarka opowiedziała także o swoim 34-letnim synu, Mateuszu, z którym ma bardzo silną więź. Według Jolanty Pieńkowskiej spory wpływ ma na to fakt, że dość wcześnie została mamą. To właśnie syn kobiety jest jej najbardziej surowym krytykiem i nie boi się wyrażać swojej szczerej opinii po wystąpieniach dziennikarki w telewizji. „To jest ten przywilej zostania mamą w bardzo młodym wieku i wtedy rzeczywiście te relacje są zupełnie inne, bo to jest trochę tak, jak dziecko ma dziecko, to nie bardzo wie, co się z tym robi. Trochę kieruje się intuicją, mniej zdaje sobie sprawę z tego, czym tak naprawdę jest macierzyństwo, no bo to jest taki flow - mam dziecko i muszę się nim zająć i jedziemy do przodu”, opowiadała w wywiadzie z Mateuszem Hładkim.

Gdy Jolanta Pieńkowski prowadziła „Dzień Dobry TVN”, zdarzało się, że fani programu twierdzili, że jest za mało empatyczna i wrażliwa. Dziennikarka zawsze uchodziła za twardo stąpającą po ziemi kobietę, która ma swoje zdanie i nie boi się go wyrażać. Zapytana przez Mateusza Hładkiego o to, jaka jest na co dzień, odpowiedziała: „Bywam bardzo nerwowa. Jak mam gorszy dzień, to potrafię zezłościć się z byle powodu, natomiast z pewnością jestem bardzo oddanym przyjacielem. Z pewnością też jestem takim klasycznym skorpionem, który mówi, że wybacza, ale nigdy nie zapomina. U mnie nie ma strefy szarości, jest albo czarne, albo białe. Mam tyle lat, że mogę sobie pozwolić na to, że przyjaźnię się z ludźmi, z którymi chce się przyjaźnić. Nie mam już czegoś takiego, że Jola musi być miła dla wszystkich”.

Co ciekawe, kobieta uważa za swoje miejsce na ziemi... południe Francji. „Tam właściwie mieszkam”, tłumaczyła. W dalszej części wywiadu z Mateuszem Hładkim dla „Dzień Dobry TVN” Jolanta Pieńkowska opowiedziała o tym, jak wygląda jej typowy dzień. Zaczyna go o 8:30, przed śniadaniem przegląda serwisy informacyjne, a następnie uczestniczy w kolegium redakcyjnym. Kobieta nie zapomina też o dobrej formie oraz zdrowiu i trzy razy w tygodniu ćwiczy pod okiem trenera personalnego. By się zrelaksować po ciężkim dniu robi to, co prawdopodobnie większość z nas: zaparza herbatę i śledzi losy ulubionych serialowych bohaterów.  

Zobacz także: Na jakiś czas zniknęła z mediów. Jolanta Pieńkowska wraca do pracy!

Jolanta Pieńkowska, Dzień Dobry TVN, Warszawa, 22.09.2018
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News

Jolanta Pieńkowska, na planie Dzień Dobry TVN, Warszawa, 22.09.2018

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.