Wymaga czy pobłaża? My już wiemy...

Rafał Kowalski 25 lipca 2018 07:31

Małgorzata Socha jest perfekcyjną mamą dwóch córek – pięcioletniej Zosi i półtorarocznej Basi. W ostatnim wywiadzie, aktorka zdradziła jaką jest opiekunką dla swoich pociech. Na ile im pozwala, jakich wartości uczy i co sądzi o dziecięcym buncie.

Jaką Małgorzata Socha wychowuje córki?

Aktorka stara się znaleźć równowagę między sztywnymi regułami obowiązującymi w domu a matczyną miłością i reagowaniem na potrzeby dzieci. „Niektórzy myślą, że w domu szaleję jeszcze bardziej niż w zawodzie, tymczasem prowadzę go w sposób poukładany. U nas każdy zna swoje miejsce. A ja staram się zarządzać całą rodziną. Chociaż jeśli chodzi o wychowanie dzieci, to bywam konsekwentnie niekonsekwentna”, zdradziła Socha w magazynie Pani.

Gwiazda opowiedziała także o tym, że wiele z reguł, które stosuje wobec swoich córek, były obecne także w jej domu rodzinnym. „Z domu wyniosłam przekonanie, że każdy musi się trzymać określonych reguł. I jestem przekonana o tym, że małemu człowiekowi łatwiej funkcjonuje się w takim rytmie. Anarchia powoduje bezmyślność, ludzie zaczynają się kręcić bezwładnie wokół własnej osi. To nie ten kierunek. Choć nie jestem tak zasadnicza jak moi rodzice, to lubię, gdy moja starsza córka Zosia powtarza: „Bo my mamy w domu zasady”… „Tak, kochanie”, odpowiadam. „I trzymaj się ich!”. Cieszę się, że ona to rozumie i że jej to pasuje. Pewnie będzie się w przyszłości przeciwko nim buntowała, ale każdy moment w życiu może być rozwojowy. Po latach się docenia”, czytamy w miesięczniku.

Wszystkie zasady, o których opowiedziała gwiazda serialu Przyjaciółki na pewno przydadzą się także przy wychowywaniu kolejnego dzidziusia. Małgorzata Socha jeszcze w tym roku zostanie mamą po raz trzeci.  

1/5
Małgosia Socha, VIVA! sierpień 2016
Copyright @Mateusz Stankiewicz/ AF PHOTO
1/5

Małgorzata Socha o wychowaniu córek

2/5
Tak wyglądało baby shower Małgorzaty Sochy. Nie zabrakło na nim Kasi Zielińskiej
Copyright @Instagram @malgosia_socha
2/5

Aktorka oczekuje trzeciego dziecka

3/5
Małgorzata Socha
Copyright @Marcin Tyszka
3/5

Córki aktorki muszą trzymać się sztywnych zasad

4/5
Małgorzata Socha, Viva! 08/2011
Copyright @Rickard Sund
4/5

Małgorzata Socha o wychowaniu córek

5/5
Małgorzata Socha
Copyright @East News
5/5

Małgorzata Socha o wychowaniu córek

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.