Jacek Rozenek
Fot. Michal WARGIN/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Jacek Rozenek wraca do show biznesu. Znany aktor wciąż zmaga się ze skutkami udaru

Na najnowszych zdjęciach trudno go rozpoznać

Ksenia Krasko 25 lutego 2021 12:15
Jacek Rozenek
Fot. Michal WARGIN/East News

Pod koniec maja 2019 roku Jacek Rozenek niespodziewanie trafił do szpitala z rozpoznaniem udaru. Znalazł się pod opieką specjalistów, a później udał się do ośrodka rehabilitacyjnego. Nie poddał się w walce o powrót do pełni zdrowia, chociaż na początku miał duży problem z mową i chodzeniem. Fani aktora, znanego między innymi z serialu Barwy szczęścia, trzymali za niego kciuki i liczyli, że szybko powróci na ekrany. Jak czuje się dzisiaj?

Jacek Rozenek - stan zdrowia. Jak się czuje aktor?

Podczas rozmowy z programem Dzień Dobry TVN, którą przeprowadzono w zeszłym roku, aktor przyznał, że był świadom tego, co się z nim stało. „Niestety pamiętam wszystko. Jechałem samochodem, zjechałem na parking, no i się zaczęło... Wylew. Nie wiedziałem, jak zareagować, miałem wrażenie, że to mi się śni, ale byłem przytomny. Po trzech i pół godzinie zerknąłem na telefon i już wiedziałem, że jest niedobrze. Wyjechałem z parkingu, zatrzymał mi się samochód i jakiś pan tam mnie znalazł”, opowiadał na antenie.

Stan Jacka Rozenka nie napawał lekarzy optymizmem, ale aktor nawet nie myślał o tym, aby poddać się w walce o odzyskanie sprawności. „Wiedziałem, że będzie dobrze, ale lekarze byli zaskoczeni”, opowiadał o postępach w rehabilitacji.

W późniejszym wywiadzie z Faktem zdradził, że planuje napisać książkę o swoich przeżyciach. „Chcę wspomóc ludzi, którzy też przez to przeszli czy przechodzą. Okazuje się, że to przy okazji bardzo silna choroba psychiczna, dlatego ludzie po udarze się nie podnoszą, rezygnują z życia i w ogóle ich nie widać. A to dotyczy olbrzymiej liczby Polaków, rocznie około 70 tysięcy osób. Napiszę książkę, by podpowiedzieć ludziom, co zrobić, żeby się wyrwać z tego zamkniętego kręgu”, ujawnił aktor.

Jacek Rozenek w 2018 roku

Jacek Rozenek - jak się czuje?
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Jak się dzisiaj czuje Jacek Rozenek?

W rozmowie z Faktem w 2020 roku zapewnił też, że skutki udaru powoli się cofają. „Zajmują się mną świetni lekarze. Choć przyznam, bardzo mnie męczą. Nie buntuję się jednak, bo to wszystko odbywa się na moją prośbę. Trochę pracy jeszcze przede mną”, opowiadał.

Zrezygnował z niektórych projektów zawodowych, ale nigdy nie myślał o zakończeniu kariery, bo jak sam stwierdził: „jest jeszcze parę ról do zagrania”. Teraz Jacek Rozenek przygotowuje się do premiery spektaklu Miłosna pułapka, a ostatnio wziął udział w nagraniach programu Moon Talk, talk show dziennikarki Magdaleny Kasperowicz.

W sieci pojawiły się nowe zdjęcia aktora, i chociaż wydaje się, że jest w doskonałym nastroju i w pełni sił, fani zauważają, że wygląda dziś zupełnie inaczej niż kiedyś... 

Życzymy dużo zdrowia! 

Jacek Rozenek, 2021 rok

Jak teraz wygląda i czym się zajmuje Jacek Rozenek?
Fot. AKPA

Jacek Rozenek przeszedł udar. Jak się dziś czuje?

Jak teraz wygląda i czym się zajmuje Jacek Rozenek?
Fot. AKPA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?