Fot. Marcin Dlawichowski / Forum
z życia gwiazd

Zasłynęła rolą w Niani, żyje u boku 74-letniego reżysera. Iwona Wszołkówna porzuciła karierę dla rodziny

Przed tą miłością ostrzegali ją wszyscy

Marcjanna Maryszewska 17 września 2023 10:03
Fot. Marcin Dlawichowski / Forum

Dzięki roli w kultowej już dziś „Niani” zdobyła wielką popularność i sympatię widzów. Wcielała się w Jolkę – najlepszą, ale także szaloną przyjaciółkę głównej bohaterki. Mimo sympatii opinii publicznej, Iwona Wszołkówna nie odniosła spektakularnego sukcesu po zakończeniu zdjęć do produkcji. Duże zainteresowanie wzbudzało również jej życie osobiste. Prywatnie jest związana z o 25 lat starszym reżyserem, mimo że wiele osób ostrzegało ją przed tym mężczyzną... Jakie tajemnice skrywa aktorka? Co dziś u niej słychać?

Iwona Wszołkówna — początki kariery i kontrowersyjna miłość

Przyszła na świat 13 kwietnia 1975 roku jako Iwona Wszołek. 25 lat później została absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. I niemal od razu przeniosła się do stolicy, dostała bowiem angaż w stołecznym Teatrze Współczesnym. Ale to miał być dopiero początek jej kariery... Czuła bowiem, że o wiele lepiej wypada i czuje się przed kamerą – dlatego skupiła się na tym, by dostrzegli ją producenci filmów i seriali. Była odważna, wiedziała, czego chce. Choć nie było jej łatwo, w swojej niedoli na szczęście nie była osamotniona... „Początki były fatalne. — przyznała w rozmowie z „Gazetą Olsztyńską” — Przyjaźniłam się wówczas z Tomkiem Kotem. Oboje, jak to krakusy, z małymi walizeczkami ruszyliśmy na podbój Warszawy. Przez półtora roku walczyliśmy o pracę, próbowaliśmy się zaaklimatyzować", dodała.

CZYTAJ TAKŻE: Rozstali się w tajemnicy. Były mąż Joanny Liszowskiej ujawnił powód rozwodu

W końcu udało się jej dostać rolę Asi w serialu Camera Cafe. „W ten sposób ja, aktorka dotąd dramatyczna, wylądowałam w serialu komediowym. I rzeczywiście mnie to bawiło", podsumowała Iwona Wszołkówna. Pierwsze zawodowe sukcesy szły w parze z rozwojem wielkiego uczucia, którym gwiazda obdarzyła 25 lat starszego reżysera Jerzego Bogajewicza.

Iwona Wszołkówna i Agnieszka Dygant na planie serialu "Niania", 21.05.2008

Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Zapałali do siebie miłością tak intensywną, że filmowiec porzucił dla niej nawet ofertę pracy za oceanem, w Stanach Zjednoczonych. Z kolei młodziutka aktorka zostawiła swojego męża, nie bacząc na kontrowersje oraz zarzuty zszokowanej części widowni... A niepochlebnych komentarzy na temat ich związku nie brakowało. Niektórzy sugerowali, że Iwona Wszołkówna nie jest z Bogajewiczem z miłości, a dla własnych korzyści. Wbijano również szpilę samemu reżyserowi, wytykając mu niestałość w uczuciach...

ZOBACZ TAKŻE: Planowali ślub, jednak doszło do bolesnego rozstania. Historia Katarzyny Nosowskiej i Redbada Klynstry

Tymczasem oni trwali razem przeciwko całemu światu oraz złośliwościom, z którymi niespodziewanie przyszło im się zmierzyć. Opłaciło się. Ich uczucie okazało się szczere i silne. Para wciąż tworzy piękny i szczęśliwy związek. Jak potoczyło się życie pięknej aktorki? To dla wielu widzów może być sporym zaskoczeniem...

Iwona Wszołkówna, Jerzy Bogajewicz, 12.05.2008

Fot. Wojtalewicz Jarosław / AKPA

Iwona Wszołkówna — jak dziś wygląda jej życie? Porzuciła karierę dla rodziny

W późniejszych latach aktorka przez dłuższy czas związana była z serialem Niania, który przyniósł jej ogromną popularność. Początkowo ubiegała się o główną rolę. Ta przypadła jednak Agnieszce Dygant, a jej koleżanka musiała zadowolić się drugoplanową rolą Jolki. Cieszyła się jednak z tego obrotu spraw: „To była pomyłka. Pomysł producentki. Spróbowałam i wypadło strasznie", przyznała w rozmowie z „Gazetą Olsztyńską”.

Choć wielu wróżyło jej ogromny sukces, po zakończeniu zdjęć Iwona Wszołkówna zagrała w zaledwie paru produkcjach, aby następnie usunąć się w cień. Nianię wspomina z ogromnym sentymentem. „To piękny kawał mojego życia, czas wspaniałej zabawy z niesamowitą ekipą, do którego wracam z sentymentem. Na planie urodziłam i wychowałam dwoje dzieci, wspólnie świętowaliśmy, a potem rodzić zaczęły wszystkie moje koleżanki. Od samego rana wszyscy dbaliśmy o to, żeby podczas zdjęć towarzyszył nam ciepły nastrój" — zwierzała się w wywiadzie.

Czytaj także: Jej córka straciła ojca, gdy miała 8 lat. Martyna Wojciechowska wspomina Jerzego Błaszczyka

Po raz ostatni pojawiła się na ekranie w 2017 roku (serial „Kruk”, etiuda filmowa „Zacisze”, wraz z Piotrem Cyrwusem). Wcześniej zagrała jeszcze w hitach „Żyć nie umierać” oraz „Pod Mocnym Aniołem”. Później zniknęła a według niektórych wycofała się z show-biznesu. Z pewnością priorytetem stała się dla niej rodzina, o której od zawsze marzyła. Razem z Jerzym Bogajewiczem wychowuje dwójkę pociech — syna Antoniego (urodzonego w 2005 roku) oraz córkę Tinę (przyszła na świat dwa lata po swoim bracie). Dla nich zrezygnowała z kariery aktorskiej.Swój czas wolę poświęcać dzieciom, a nie... scenariuszom" — wyznała w jednej z ostatnich rozmów. W tym roku skończyła 48 lat. Nie jest obecna w mediach społecznościowych. Czy jeszcze kiedyś wróci na ekrany?  

Źródło: Kobieta.wp.pl, Eska.pl

Iwona Wszołkówna na planie serialu "Niania", Warszawa, 28.06.2007

Fot. Marcin Dlawichowski / Forum

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.