O TYM SIĘ MÓWI

Aleksandra Kwaśniewska spotkała się z królową Elżbietą II. Do sieci trafiło ich wspólne zdjęcie

Monarchini bardzo zależało, by poznać córkę pary prezydenckiej!

Gabriela Czernecka 1 kwietnia 2021 13:44

Aleksandra Kwaśniewska podzieliła się z fanami pamiątkową fotografią. Z okazji dwudziestopięciolecia spotkania z brytyjską królową, Elżbietą II postanowiła pokazać fanom zdjęcie, które uwiecznia tę wyjątkową chwilę. Zdradziła także szczegóły ich pierwszego spotkania!

Aleksandra Kwaśniewska na zdjęciu z królową 

Aleksandra Kwaśniewska miała zaledwie czternaście lat, gdy jej tato został wybrany na Prezydenta RP. Od tamtej pory przez kolejne dziesięć lat miała okazję uczestniczyć w wielu ważnych wydarzeniach, które wywarły wpływ na historię Polski. W 1996 roku para prezydencka podjęła królową Elżbietę II, która przyjechała do naszego kraju w towarzystwie męża, księcia Filipa. Królewskie małżeństwo zwiedziło Warszawę i Kraków oraz spędziło czas w towarzystwie polskiej pary prezydenckiej.  „Królowa zaimponowała nam profesjonalizmem. Zgodnie z protokołem po odegraniu hymnu, podczas przechodzenia przed frontem żołnierzy trzeba się zatrzymać i powiedzieć: 'czołem żołnierze'. Królowa trzymała rękawiczki i torebkę. Miała tam ukrytą kartkę z zapisanym transkrypcją powitania. Byliśmy pod wrażeniem”, wspominał spotkanie z królową Aleksander Kwaśniewski.

ZobaczJak poprawnie przywitać się z królową?

Zdjęciem z tego wydarzenia podzieliła się właśnie Aleksandra Kwaśniewska, która miała okazję wziąć udział w bankiecie, w którym uczestniczyła również monarchini. Co ciekawe, było to dla prezydenckiej pary o tyle szczególne wyzwanie, bo zaledwie dzień wcześniej przeprowadzili się do Pałacu Prezydenckiego. 

Na fotografii, którą zamieściła na swoim Instagramie Ola Kwaśniewska mamy okazję zobaczyć, jak obie panie prezentowały się tego dnia. Córka pary prezydenckiej ma na sobie prostą czarną sukienkę w drobne kwiaty i gładko zaczesane włosy. Jak wyjawiła kiedyś, królowa podobno sama chciała ją poznać! Do ich spotkania doszło podczas prezentacji baletu-pantominy „Córka źle strzeżona” w Teatrze Wielkim.

Aleksandra Kwaśniewska i Elżbieta II na wspólnym zdjęciu

„Pewnego dnia odrabiałam pracę domową. W Pałacu gościła królowa Elżbieta. Za moją ścianą na balkonie grała orkiestra, a kolacja była piętro niżej w Sali Kolumnowej. Trochę mi to przeszkadzało, bo nie mogłam się skupić. Po czym dzwoni telefon na moim biurku, że królowa chce mnie poznać. Ja mam 14 czy 15 lat i umieram. Myślę sobie: Jezu! Co ja mam na siebie włożyć, żeby mamie nie było wstyd. To była moja główna myśl, żeby mama się nie wstydziła”, powiedziała w 2017 roku, gdy Polskę odwiedzili księżna Kate i książę William. 

Przyznała także, że przez chwilę miała okazję zamienić parę słów z królową o Williamie Harrym, bowiem byli wówczas w podobnym wieku co Ola Kwaśniewska. „Właśnie się zorientowałam, że parę dni temu minęło równo 25 lat odkąd wywołana znad odrabiania lekcji nie zemdlałam przed królową brytyjską”, podpisała zdjęcie na Instagramie Ola Kwaśniewska. Zobaczcie pamiątkowe zdjęcie!  

Aleksandra Kwaśniewska, Viva! sierpień 2012
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/LAF AM
 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.