Reprezentacja Chorwacji
O TYM JEST GŁOŚNO

Co za gest! Reprezentacja Chorwacji oddała wszystkie pieniądze zarobione na mundialu

Ponad 100 milionów złotych trafi na szczytny cel. Wiemy, jaki!

Rafał Kowalski 20 lipca 2018 11:31
Reprezentacja Chorwacji

Nie da się ukryć, że na tegorocznym mundialu najbardziej zyskał zespół Chorwacji, który ku zdumieniu fanów futbolu zajął na mistrzostwach drugie miejsce. Do spektakularnej fali popularności tego kraju przyczyniła się także jego prezydent, której entuzjastyczne i bardzo żywiołowe reakcje podczas rozgrywek bardzo spodobały się widzom z całego świata. Teraz, sympatia do bałkańskiego państwa wzrośnie jeszcze bardziej. Piłkarze drużyny Chorwacji zdecydowali się bowiem na godny pochwały gest.

Ile pieniędzy reprezentacja Chorwacji przekaże dla potrzebujących?

Chorwaccy zawodnicy wspólnie ustalili, że wszystkie pieniądze zarobione na mundialu przekażą dla dzieci z domów dziecka! Trzeba przyznać, że kwota, która trafi na konta placówek jest ogromna. Portal KrótkaPiłka podał, że mowa o 23,6 milionach euro, czyli ponad 100 milionów złotych! Piłkarze chcieliby, by z tej kwoty sfinansować potrzebującym malcom między innymi wakacyjne wyjazdy.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy przypadek, kiedy mundialowa gaża zostanie przekazana na cele charytatywne. Podobnie postąpił francuski zawodnik Kylian Mbappé, który przekazał dla niepełnosprawnych 2 miliony złotych. To równowartość premii wypłaconej piłkarzowi po mistrzostwach świata.

Liczymy, że za przykładem zawodników z Chorwacji i gwiazdora drużyny francuskiej pójdą kolejni sportowcy!  

Chorwacja przystojni piłkarze
Fot. GettyImages

 

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.