O TYM SIĘ MÓWI

Amerykański instytut podał nowe przewidywania dotyczące koronawirusa w Polsce!

Tak dobrych wieści się nie spodziewaliśmy

Rafał Kowalski 18 kwietnia 2020 16:18

Ponad 8 tysięcy zakażonych pacjentów i prawie 400 zgonów – taki bilans dotyczący koronawirusa rano podało ministerstwo zdrowia. Jak wiele osób umrze w Polsce przez epidemię? Ilu będzie wszystkich zarażonych? I kiedy nastąpi dzień ze szczytem zachorowań? To wszystko wyliczył na początku kwietnia The Institute for Health Metrics and Evaluation. Teraz zmieniono wynik.

Dane liczbowe dotyczące koronawirusa w Polsce – przewidywania

Amerykański instytut założony 13 lat temu przez Billa Gatesa obliczył na podstawie najnowszych danych spływających z każdego państwa, ile osób w danym kraju stanie się ofiarami koronawirusa. Każda śmierć jest informacją smutną i przygnębiającą, jednak na tle innych krajów, Polska wciąż ma szansę szybko wygrać z epidemią...

W komunikacie opublikowanym na stronie IHME 7 kwietnia podano, że szczyt zachorowań osiągniemy w Polsce 24 kwietnia. Dziś zmieniono jednak te przewidywania i według naukowców najgorszy moment epidemii w naszym kraju... mamy już za sobą!

Najwięcej osób zastanawia się jednak, ile ofiar śmiertelnych zbierze koronawirus. Naukowcy IHME, z danych którego korzysta między innymi Biały Dom, obliczyli 7 kwietnia, że przy zachowaniu obowiązujących w Polsce zasad na COVID-19 umrze od 1233 do 2956 osób. Teraz tę informację również zmieniono! Najnowsze obliczenia dały wynik 646 zgonów. Naukowcy widzą więc dla nas dużą szansę na szybszą, niż zakładano początkowo, wygraną z koronawirusem. Według IHME prawdopodobnie już w połowie maja będziemy mogli uznać, że jesteśmy bezpieczni.

Dobrą informacją jest ta, że przy tych wyliczeniach absolutnie nie zabraknie dla pacjentów łóżek w szpitalach. Inaczej ma się sytuacja np. w Wielkiej Brytanii, gdzie miejsc dla potrzebujących leczenia nie będzie, a na początku sierpnia liczba zgonów sięgnie 66 tysięcy. 

Koronawirus, Nowy Jork
Fot. Getty Images

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.