Michał Żurawski, Roma Gąsiorowska, Viva! styczeń 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
Historia miłości

Roma Gąsiorowska i Michał Żurawski: „Oboje mamy bardzo wybujałe temperamenty i jesteśmy upartymi osobami”

Jak wygląda związek aktorskiej pary? Oto ich niezwykła historia miłości!

Olga Figaszewska 20 listopada 2021 13:00
Michał Żurawski, Roma Gąsiorowska, Viva! styczeń 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Połączyła ich pasja i miłość. Wspólnie idą przez życie i wciąż pracują nad swoim małżeństwem. Co mówią o swoim związku Roma Gąsiorowska i Michał Żurawski? Przypominamy, jak rozpoczęła się ich historia. „Mam cudownego męża, który daje mi nie tylko poczucie bezpieczeństwa. Podobnie myślimy, to wspaniałe spotkać kogoś, kto myśli i mówi tak samo, często w tym samym momencie”, wspominała aktorka. 

Roma Gąsiorowska i Michał Żurawski – historia miłości

Dwoje aktorów o silnych osobowościach. A wszystko zaczęło się w 2003 roku. To wtedy spotkali się po raz pierwszy. Roma Gąsiorowska była wtedy studentką na PWST w Krakowie, a Michał Żurawski pracował nad jednym z przedstawień w Teatrze Rozmaitości.

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia. „Moja przyszła żona przyjechała z Krakowa. Byłem wtedy w związku i nie przypominam sobie, żeby mnie romantyczny piorun w serce trafił”, zwierzał się aktor w rozmowie z Fleszem. Ale coś ich do siebie przyciągało. Okazało się, że oboje to czuli i próbowali zatrzymać za wszelką cenę. „Przestraszyliśmy się tego i przez kilka lat unikaliśmy się nawzajem. Kiedy spotkaliśmy się ponownie w pracy pięć lat temu, byliśmy pewni, że nie uciekniemy”, dodawała Roma Gąsiorowska w wywiadzie dla Show.

Michał Żurawski długo był przekonany, że nigdy się nie ożeni. „Myślałem, że będę wolnym strzelcem do końca życia, bon vivantem skupionym na sobie, zabawie i przyjemnościach”, dodawał w jednym z wywiadów. Na oczach swoich kolegów z łobuza, który korzystał z życia, przeistoczył się w ojca trójki dzieci i odpowiedzialnego męża.

Sesja z Romą Gąsiorowską i Michałem Żurawskim
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Zobacz też: Roma Gąsiorowska jest nie do poznania! Aktorka przeszła metamorfozę!

To Roma Gąsiorowska zaproponowała aktorowi ślub. Uroczystość odbyła się w 10 kwietnia 2010 roku, a na przyjęciu weselnym pojawili się najbliżsi pary. „W naszym przypadku to nie było tak, że ja się na kolana przed Romą rzuciłem i przedstawiłem jej pierścionek. Po prostu któregoś dnia ona wróciła do domu, pacnęła mnie w głowę, ja się odwróciłem, a ona: „Wiesz co, chodź, weźmiemy ślub”. Na ślubie płakałem, bo stałem obok kobiety, którą kocham, która jest najwspanialsza na świecie i myślałem o tym, że będę musiał teraz przeżyć z nią całe życie”, mówił Michał Żurawski w rozmowie z Kubą Wojewódzkim w 2017 roku. Para wspólnie doczekała się dwójki pociech: Klemensa i Jadzi. Z poprzedniego związku, Michał Żurawski ma także syna, Leona. Roma Gąsiorowska nawiązała bardzo dobre relacje z byłą partnerką ukochanego. Dziś tworzą patchworkową rodzinę

„Musieliśmy we czwórkę, czyli Michał, jego była partnerka, ich syn i ja, nauczyć się siebie, znaleźć sposób, by funkcjonować w nowej sytuacji”, zwierzała się aktorka.

Michał Żurawski, Roma Gąsiorowska, Viva! czerwiec 2015
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Jak wygląda ich małżeństwo? Potrafią ze sobą rozmawiać i pracują nad rzeczami, które im nie pasują. Wspólnie pokonują wyzwania i czują się szczęśliwi, ale daleko im do ideału. „Nie da się wymyślić czegoś takiego jak idealny związek”, mówił Michał Żurawski w rozmowie z Beatą Nowicką w 2015 roku. „Tylko wtedy można być ze sobą, kiedy nic się od siebie nie chce. Po prostu chce się spędzać ze sobą czas. Związek nie może polegać na oczekiwaniach czy roszczeniach, szczególnie jeśli ma się dzieci”, dodawała Roma Gąsiorowska.

Zakochani wciąż uczą się odpuszczać i szkoda im czasu na kłótnie czy nieporozumienia. „Szybko się orientujemy, że to się zwyczajnie nie opłaca. Oboje mamy bardzo wybujałe temperamenty i jesteśmy upartymi osobami”, dodawał Michał Żurawski w wywiadzie dla VIVY!

Aktor nie ukrywa, że małżeństwo bardzo go zmieniło. Przy żonie nauczył się mówić o emocjach, stał się lepszym człowiekiem. W programie Azja Express zwierzył się, że miał problem z alkoholem. To żona pomogła mu się zmierzyć z uzależnieniem. ,,Od trzech lat nie dotykam alkoholu. Na to miała wpływ rodzina, żona, wszyscy, którzy znali mój poprzedni tryb życia. (…) Ja w pewnym momencie stwierdziłem, że już dosyć tego i właściwie nie ja, tylko moja żona mnie z tego uratowała i wyciągnęła i uzmysłowiła, że jest to problem”, dodawał w jednym z odcinków.

Sesja z Romą Gąsiorowską i Michałem Żurawskim
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Michał Żurawski i Roma Gąsiorowska spełniają kolejne marzenia, rozwijają się i żyją pełnią szczęścia. „Ja jestem osobą, która za wszelką cenę chce mieć wszystko, i mam: dom, męża, dzieci, nowe role, rozwijam naszą firmę”, mówiła Roma Gąsiorowska w wywiadzie VIVY! z 2015 roku.

„Roma dała mi możliwość, żeby odkryć w sobie zacięcie pedagogiczne. Nagle okazuje się, że prowadzenie zajęć aktorskich w aktoRstudio, gdzie sam wiele się uczę, przynosi mi wielką satysfakcję”, dodawał Michał Żurawski.

A gdy w grę wchodzą sprawy związane z zawodem, rzadko wpływają na siebie, nie cenzurują swoich wyborów, mimo różnych opinii. „Często zdarza się, że ja mam inne zdanie na temat jakiegoś projektu i Michał ma inne. Wymieniamy się opiniami, dyskutujemy i nie mamy problemu z tym, że każde zostaje przy swoim. (…) Gdybyśmy nie mieli tej wolności, którą sobie nawzajem zostawiamy, pozabijalibyśmy się, po prostu nie dalibyśmy rady żyć razem. Adrenalina w tym zawodzie jest tak silna, że jak się nie ma jakiegoś elementarnego poczucia spełnienia, bardzo ciężko się dogadać”, dodawała Roma Gąsiorowska.

Para rzadko pojawia się na czerwonym dywanie, nie relacjonuje swojego życia prywatnego w mediach społecznościowych. Oboje skupiają się na pracy i rodzinie. 

„Mam cudownego męża, który daje mi nie tylko poczucie bezpieczeństwa. Podobnie myślimy, to wspaniałe spotkać kogoś, kto myśli i mówi tak samo, często w tym samym momencie. Tak jak on jestem przekonana, że jest jedyną osobą, z którą chcę spędzić całe życie. Nic nie zniweczy naszej miłości, nigdy nie przestaniemy się kochać”, mówiła gwiazda.

Życzymy wszystkiego najlepszego! 

Źródło: Fakt.pl, Viva!, Pomponik, Flesz, Show, Plejada.pl

Sprawdź też: Roma Gąsiorowska: „Kiedy wypowiadamy się osobno, mówimy o sobie nawzajem bardzo miłe rzeczy”

Sesja z Romą Gąsiorowską i Michałem Żurawskim
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Michał Żurawski, Roma Gąsiorowska, 2019 rok
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.