Książę Harry i księżna Meghan, Invictus Games, 17.04.2022
Fot. Karwai Tang/WireImage
Królewskie życie

Harry i Meghan nie spotkają się z księciem Karolem, a książę William... nie chce ich widzieć

Książę Cambridge obawia się... podsłuchów

Maria Elas 5 września 2022 15:50
Książę Harry i księżna Meghan, Invictus Games, 17.04.2022
Fot. Karwai Tang/WireImage

Książę Harry i jego żona Meghan Markle wracają do Wielkiej Brytanii na serię wydarzeń charytatywnych – a jeden z królewskich autorów podejrzewa, że książę William i księżna Kate będą ich unikać. Para ponoć także nie zamierza się spotkać z księciem Karolem. Relacje księcia Harry’ego i jego żony z rodziną królewską są napięte od lat. Sytuacja znacznie się pogorszyła, gdy para opuściła Wielką Brytanię i osiedliła się na stałe w Stanach Zjednoczonych. Szczególnie zauważalny jest konflikt na linii Harry — William, który znacznie oddalił niegdyś bliskich sobie braci...

Harry i Meghan: zabawa w chowanego

Harry i Meghan mają przybyła do Wielkiej Brytanii w zeszłą sobotę. Zatrzymują się we Frogmore Cottage w Windsorze. Okazuje się, że ta posiadłość znajduje się zaledwie… 120 metrów od nowego domu Williama i Kate! Ani mowa jednak o rodzinnych odwiedzinach. Jak donosi królewskie źródło, w harmonogramie wizyty „nie ma planów” na spotkanie książąt Sussexu z ich rodziną w Wielkiej Brytanii. Co więcej, podejrzewane jest, że przez całą wizytę będą się wręcz… unikać! „Kilka najbliższych dni będzie ciekawe, gdy Harry i Meghan polecą do Europy i będą się bawić w królewskie chowanego”, mówił królewski ekspert Christopher Andersen.

Powodem tej niechęci jest zapewne zbliżająca się wielkimi krokami premiera książki księcia Harry’ego. „Nie chcą się widzieć, bo wszyscy stresują się przez nadchodzącą premierę książki ze wspomnieniami [Harry’ego]”. Jak wcześniej ujawniono, w publikacji znajdują się fragmenty nazwane „prawdziwymi bombami”, które mogą zaważyć na dalszych relacjach w rodzinie królewskiej. Książę William nie zna treści książki i ponoć martwi się, że jego młodszy brat mógłby nagrać ich rozmowę i wykorzystać ją później do podbicia jej sprzedaży. „Stracili swoją szansę na to, aby im zaufać. Nie można wykluczyć, że nagrają ich rozmowy, a potem użyją ich przeciw Williamowi. Trudno się dziwić, że ma obawy przed spotkaniem z bratem i jego żoną — to ich wina, bo wszystko wyolbrzymiali i byli po prostu niemili”, mówiła ekspertka Angela Levin.

Czytaj też: Elizabeth Debicki jako księżna Diana na zdjęciach z planu The Crown. Podobna do Lady Di?

Książę Harry i księżna Meghan, Invictus Games, 17.04.2022
Fot. Patrick van Katwijk/Getty Images

Książę Harry i księżna Meghan, Invictus Games, 17.04.2022

Książę William i książę Harry, odsłonięcie pomnika księżnej Diany, 1.07.2021
Fot. Yui Mok - WPA Pool/Getty Images

Książę William i książę Harry, odsłonięcie pomnika księżnej Diany, 1.07.2021

Harry i Meghan nie mają czasu na spotkanie z księciem Karolem

Sussexowie ponoć odrzucili także zaproszenie księcia Karola do zamku Balmoral w Szkocji, gdzie obecnie przebywa wraz z królową Elżbietą II. Następca tronu miał nadzieję, że dzięki tej wizycie para będzie mogła odpocząć i spędzić z nim trochę czasu, co pozwoli naprawić nieco ich relacje. „Chciał nawiązać z synem nić porozumienia i to mimo tego, że ten wciąż zaciekle atakuje jego i całą rodzinę”, mówił informator dla The Mirror. Z zaproszenia jednak nic nie wynikło i książę Harry kontynuuje unikanie ojca.

Wszystko wskazuje na to, że księżna Meghan i książę Harry nie mają czasu na odwiedzenie członków brytyjskiej rodziny królewskiej i spędzą swój czas w Wielkiej Brytanii tylko na wypełnianiu obowiązków. Piątego września para odwiedza Manchester, by patronować ceremonię otwarcia One Young World, następnie 6. września udadzą się do Niemiec na konferencję Invictus Games, a dwa dni później pojawią się w Londynie na rozdaniu nagród WellChild Awards.  

Zobacz także: Księżna Kate pokazała się bez makijażu!

Książę Karol, 22.06.2022
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Książę Karol, 22.06.2022

Wideo

Nie umiał wstać z łóżka, odzyskał sprawność po 8 latach. Michał Figurski szczerze o wyjściu z choroby

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.