Halina Bednarz przeżyła wypadek z córką. Ciężarówka staranowała ich auto
Fot. PAP
Z ŻYCIA GWIAZD

Ciężarówka zmiażdżyła auto aktorki. Jechała w nim z sześcioletnią córką

To zdarzenie wywróciło jej życie do góry nogami

Konrad Szczęsny 10 lipca 2018 18:58
Halina Bednarz przeżyła wypadek z córką. Ciężarówka staranowała ich auto
Fot. PAP

Choć zdarzenie miało miejsce 25 lat temu, odcisnęło na jej życiu trwałe piętno. Halina Bednarz, aktorka znana z takich seriali, jak Samo życie czy Twarzą w twarz, powróciła w najnowszym wywiadzie do traumatycznych wspomnień sprzed lat. Gwiazda w wyniku nieszczęśliwego cudem uniknęła śmierci!

Wypadek Haliny Bednarz: ciężarówka staranowała jej samochód

„Był piękny słoneczny dzień. Wracałam od mamy z Poznania do Warszawy. Na tylnym siedzeniu spała moja 6-letnia córeczka Agnieszka. W pewnym momencie dostrzegłam nadjeżdżającego tira. Nie miałam możliwości manewru. Wiedziałam, że zderzenie jest nieuniknione”, zwierzyła się Halina Bednarz Dobremu Tygodniowi.

W wyniku zderzenia ich samochód został całkowicie zmiażdżony. Całe szczęście, ani sześcioletniej dziewczynce, ani jej matce nic się nie stało.

„Choć brzmi to niewiarygodnie, ani przez chwilę nie czułam lęku. Podświadomie byłam pewna, że z kraksy wyjedziemy ocalone. Eksperci, badający później stan pojazdu, nie mogli w to uwierzyć. Sądzę, że doświadczyłam cudu, że ktoś nade mną tam w górze czuwał”, wyznała wyraźnie poruszona.

Halina Bednarz o nawróceniu

W wyniku tego traumatycznego zdarzenia gwiazda przewartościowała swoje życie. Skupiła się na tym, co ma i zaczęła czerpać radość z najprostszych rzeczy, które ją otaczają.

„Kieruję się Dekalogiem. Mam teraz jasny system wartości. Zrozumiałam, co ma dla mnie rzeczywistą wartość. Miłość do ludzi, do świata. Przyjaźń. Dobroć”, zapewnia.

Córka Haliny Bednarz, Agnieszka, ukończyła studia w Warszawie oraz w Londynie. Obecnie jest dyrektorem w brazylijskiej firmie i mieszka w São Paulo. 

„Widujemy się kilka razy w roku. Jak każdej mamie ciągle mi mało i rozmów, i spotkań”, mówi.  

Halina Bednarz przeżyła wypadek z córką. Ciężarówka staranowała ich auto
Fot. PAP

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…