Fot. AP/East News
Historie miłosne

Po rozwodzie naprawili swoją relację. Oto historia miłości Gwyneth Paltrow i Chrisa Martina

„Jest dla mnie jak brat”, mówiła aktorka o byłym mężu

Marcjanna Maryszewska 27 września 2022 20:05
Fot. AP/East News

Przez wiele lat uchodzili za jedną z piękniejszych par show-biznesu. Szaleńczo zakochani, szczęśliwi, zdawali się być dla siebie stworzeni. Los jednak chciał inaczej. Fani nie mogli uwierzyć, gdy w 2014 Gwyneth Paltrow i Chris Martin ogłosili separację. Okazało się jednak, że koniec związku nie oznaczał końca… miłości. Nadal darzą się wielkim uczuciem i szacunkiem, a historia ich rozstania porusza równie mocno, co historia miłości! 

Jak się poznali Gwyneth Paltrow i Chris Martin? Historia miłości

Gwyneth Paltrow przyszła na świat 27 września 1972 roku w Los Angeles. Urodzona w rodzinie aktorów, swoją karierę w Hollywood rozpoczęła jako już nastolatka i postanowiła w pełni poświęcić się pracy na planie. Początkowo spotykała się nawet z Bradem Pittem, u którego boku aktorka miała nadzieję spędzić resztę życia. W tym samym czasie jej przyszły mąż, Chris Martin, nie miał tak łatwego startu do świata show-biznesu... Dopiero gdy w 1996 roku założył zespół Coldplay, jego kariera nabrała wyraźnego tempa.

Ich drogi skrzyżowały się… na letnim koncercie Coldplay w 2002 roku. Jednak o tym, że aktorkę i muzyka może łączyć coś więcej, plotkowano dużo wcześniej. Oficjalnie wiadomo natomiast, że po raz pierwszy mieli okazję porozmawiać za kulisami po występie zespołu. 25-letni Chris i o 5 lat starsza Gwyneth przypadli sobie do gustu. Zaczęli się spotykać, a angielskie brukowce już parę miesięcy póżniej przyłapały parę podczas romantycznych randek. 

Gwyneth Paltrow, Chris Martin

Fot. CH1 / Backgrid UK / Forum

„Jestem dumny, że mogę się spotykać z kimś, kto jest tak miły i piękny, ale ona Gwyneth nie jest moją dziewczyną w tej chwili” - tłumaczył wówczas muzyk.Nie ulegało jednak wątpliwości, że ma nadzieję na nawiązanie dłuższej znajomości z Gwyneth! 

„Za wcześnie jeszcze, aby mówić o czymś poważnym. Dostałem jej numer, zapytałem czy nie chciałaby się ze mną spotkać. Spotkaliśmy się w weekend i prawdopodobnie będziemy się jeszcze umawiać”, potwierdził, podkreślając, że nic między nimi nie zaszło. Wyraził również zdziwienie faktem, że sławna aktorka w ogóle zwróciła na niego uwagę. „To bardzo dziwne, ponieważ ona jest wielką hollywoodzką gwiazdą, a ja jestem tylko facetem z Coldplay.” Gdy Gwyneth przeżywała żałobę po ukochanym ojcu, Chris poświęcił jej jeden z hitów zespołu: Fix You.

Oboje czuli, że są dla siebie stworzeni. Nie zwlekali długo z zalegalizowaniem związku - ślub wzięli już rok później, 5 grudnia 2003 roku. Ceremonia odbyła się w tajemnicy przed całym światem… a nawet mamą aktorki! Chris Martin i Gwyneth Paltrow równie szybko podjęli decyzję o powiększeniu rodziny, bowiem już dwa lata później byli szczęśliwymi rodzicami dwójki pociech - córki Apple Martin oraz syna Moses.

Czytaj także: „W mojej żonie jest ogień” - mówi o Penelopie Cruz zakochany w niej po uszy Javier Bardem

Gwyneth Paltrow, Chris Martin, 28.01.2014

Fot. Charley Gallay/Getty Images for Entertainment Industry Foundation

Gwyneth Paltrow i Chris Martin. Kryzys w związku i rozstanie

Para bardzo rzadko pokazywała się w swoim towarzystwie publicznie, i już w 2009 roku pojawiły się w związku z tym pierwsze plotki o kryzysie w małżeństwie. Gwyneth jednak szybko uspokoiła fanów tłumacząc, że chodzi wyłącznie o zachowanie prywatności: „Nigdy, przenigdy nie chodziliśmy razem po czerwonym dywanie, nigdy tego nie zrobimy. Jeśli ludzie myślą, że to oznacza, że ​​nie jesteśmy razem, to - ha ha ha! - niech tak będzie.”

Po takich zapewnieniach nikt nie spodziewał się tego, co miało nastąpić kilka lat później. Choć rozwody w świecie show-biznesu nie są niczym nowym, fani byli zszokowani, gdy Gwyneth Paltrow i Chris Martin ogłosili separację 25 marca 2014 roku. W oświadczeniu aktorka podkreśliła, że przez ostatni rok próbowali ratować swoje małżeństwo. Bezskutecznie. Ostateczną decyzję podjęli z „sercem pełnym smutku”.

„Jesteśmy jednak i zawsze będziemy rodziną, a na wiele sposobów jesteśmy sobie bliżsi niż kiedykolwiek. Zawsze utrzymywaliśmy nasz związek w prywatności i mamy nadzieję, że świadomie rozstając się i wychowując dzieci wspólnie, będziemy mogli w ten sam sposób funkcjonować” - wyjaśniali wówczas.

Zobacz także: Mimo przeciwności losu, nigdy się nie poddawała. Trudne życie Olivii Newton-John

Gwyneth Paltrow i Chris Martin. Życie po rozwodzie

Para ostatecznie rozstała się w 2016 roku po trzynastu latach małżeństwa. Jak oboje podkreślali, przeszli „świadome rozstanie”. Rozeszli się w spokoju, bez wojowania o majątek i prawa do dzieci. „Po prostu lubimy rozmawiać ze sobą. Nie możemy się nadziwić, jak nam się to wszystko udało”, przekonywała Gwyneth, która ułożyła sobie życie u boku producenta filmowego, Brada Falchucka. O swoim byłym mężu dziś mówi: „Jest dla mnie jak brat. Jestem mu wdzięczna, że dał mi te dzieci. Kocham go.”

W rozmowie z Anną Farid w podcaście The House Bunny wyznała natomiast, że początkowo bardzo chciała uniknąć rozwodu. Jednak dziś nie żałuje takiego obrotu spraw: „Nigdy nie chciałam się rozwieść. Teoretycznie nigdy nie chciałam wyjść za mąż za ojca moich dzieci. Ale nauczyłam się o sobie więcej dzięki temu trudnemu doświadczeniu, niż mogłam sobie wyobrazić.”

Gwyneth Paltrow, Chris Martin, 11.01.2014

Fot. Kevin Mazur/Getty Images for J/P Haitian Relief Organization

Aktorka dała się również namówić na osobiste wyznanie koleżance z branży, Drew Barrymore, która prowadzi własne show w serwisie YouTube. Gwyneth opowiedziała o dzieleniu się opieką nad dziećmi z byłym mężem. Chociaż zdarzają się lepsze i gorsze chwile, z Chrisem nie zapominają o tym, że razem stworzyli rodzinę i biorą za to odpowiedzialność: „Kończysz małżeństwo, ale dalej jesteś w rodzinie. Tak już będzie zawsze. W niektóre dni nie jest tak dobrze, jak się wydaje. Mamy dobre i złe dni, ale myślę, że zmierzamy w kierunku jedności i miłości, które są dobre dla naszych dzieci.”

Sprawdź również: Wspiera ją w chorobie, są dekadę po ślubie. Tak kochają się Shannen Doherty i Kurt Iswarienko

Aktorka opowiedziała również o relacji z Chrisem. Była żona lidera Coldplay nie ukrywa, że wciąż żywi szczere uczucia do mężczyzny, z którym niegdyś była związana. Dziś są one jednak na poziomie czysto platonicznym. Gwyneth nie kryje swojej wdzięczności za więź, którą udało im się stworzyć po rozwodzie. „Ludziom się wydaje, że skoro się rozstaliśmy, to już nie możemy kochać tych cech w drugiej osobie, które nam kiedyś zaimponowały. To nieprawda. (...) W pewnym sensie po rozwodzie moja relacja z Chrisem jest lepsza, niż w trakcie naszego małżeństwa, więc wszystko jest możliwe” - dodawała wówczas.

Trzeba przyznać, że taka relacja po rozwodzie w świecie show-biznesu nie jest czymś typowym. Życzymy obojgu samej miłości i kolejnych lat pięknej przyjaźni.  

Źródło: wiadomosci.onet.pl, Plejada.pl, Eska.pl, Glamour.pl, Kobieta.pl

Gwyneth Paltrow, Chris Martin, 11.01.2014

Fot. AP/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.