Gwyneth Paltrow, Brad Pitt, 13.03.1997 rok
Fot. Kevin Mazur Archive/WireImage/Getty Images
HISTORIE MIŁOSNE

Niespełniona miłość Gwyneth Paltrow i Brada Pitta. Miał być ślub a doszło do rozstania

Brad Pitt mówił o niej „miłość mojego życia”. Dlaczego się rozstali?

Damian Brillowski 27 września 2021 16:51
Gwyneth Paltrow, Brad Pitt, 13.03.1997 rok
Fot. Kevin Mazur Archive/WireImage/Getty Images

Gwyneth Paltrow i Brad Pitt do dziś uchodzą za pierwszoligowe gwiazdy Hollywood. Uwielbiani przez fanów i cenieni przez krytyków filmowych, mogą poszczycić się statuetką Oscara. Jednak mało kto już pamięta, że tę parę połączył przed laty płomienny romans. Byli w sobie szaleńczo zakochani. Zaręczyli się i planowali nawet ślub. To aktorka miała być pierwszą żoną obiecującego wówczas gwiazdora filmowego. Przed ołtarzem nigdy jednak nie stanęli. Dlaczego? Poznaj historię romantycznej, lecz niespełnionej miłości aktorów. 

Gwyneth Paltrow i Brad Pitt: historia miłosna jak z filmu

Kiedy Gwyneth Paltrow i Brad Pitt po raz pierwszy spotkali się na planie filmu „Siedem” w 1995 roku w roli męża i żony, aktorka oświadczyła, że ​​to jej „miłość od drugiego wejrzenia”. On miał wówczas 31 lat i był jednym z największych gwiazdorów w Hollywood, ona miała zaledwie 22 lata i była stosunkowo nieznana. Co ciekawe, początkowo myliła jego flirt z życzliwością.

Wkrótce wszyscy na planie wiedzieli, że para ma się ku sobie nie tylko w filmie, ale i w życiu prywatnym. Aktorka nie zwlekała długo z potwierdzeniem radosnej nowiny i szczerze zadeklarowała: „Jestem właściwie zakochana po raz pierwszy w moim życiu… i nie obchodzi mnie, czy moi byli chłopcy to przeczytają ”. Para miała obsesję na swoim punkcie, niejednokrotnie rezygnując z pracy, aby wypełnić każdą możliwą chwilę samotności sobą nawzajem.

Kiedy Gwyneth znajdowała się na planie, piła z kubka z twarzą ukochanego, zaś on starał się dopasować wizualnie do dziewczyny, z którą się akurat spotykał. Aktorka wyznała, że gdy w latach 90. była w związku z Bradem, odwiedzali tego samego fryzjera. „Poszliśmy do tego samego stylisty na strzyżenie. Chris McMillan ściął nas oboje w dokładnie ten sam sposób", zdradziła, dodając, że nie miała pojęcia, że ukochany chciał mieć taką samą fryzurę, jak ona.

Również w słowach nie przestawał okazywać kobiecie uczuć i oddania. Mężczyzna wielokrotnie komplementował swoją ukochaną, mówiąc: „naprawdę, wszystko, co mogę ci powiedzieć, to to, że nigdy nie byłem szczęśliwszy” oraz „moja dziewczyna ma klasę”.

Bruce Paltrow, ojciec Gwyneth, kochał Brada jak syna. „Są tak szaleni w miłości. To tak, jakby było wystarczająco dużo miłości między nimi obojgiem dla wszystkich w pokoju”, mawiał, zachwycając się relacją córki i przyszłego zięcia. 

Czytaj także: Angelina Jolie i Brad Pitt: wielka miłość, ale bez happy endu

Gwyneth Paltrow, Brad Pitt, 13.03.1997 rok
Fot. Kevin Mazur Archive/WireImage/Getty Images
Gwyneth Paltrow, Brad Pitt, 13.03.1997 rok

Gwyneth Paltrow przestraszyła się ślubu z Bradem Pittem

Odbierając nagrodę Złotego Globa dla najlepszego aktora drugoplanowego za rolę w filmie „12 Małp” w 1996 roku, Brad Pitt nazwał Gwyneth Paltrow swoim „aniołem” i „miłością swojego życia”. Bajka osiągnęła swoje apogeum, kiedy Brad po dwóch latach randkowania oświadczył się Gwyneth w chwili, którą określił jako „jedną z najwspanialszych” w swoim życiu. Para planowała ślub w tajemnicy przed mediami, w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Aktorka miała już nawet zaprojektowaną sukienkę przez Verę Wang – ulubioną projektantkę kreacji ślubnych amerykańskich gwiazd – jednak w ostatnim momencie rozmyśliła się.

Zaręczyny okazały się punktem zapalnym dla pary, której związek nagle zaczął się rozpadać. Aktorka obawiała się, że w wieku 25 lat jest po prostu za młoda, by się ustatkować. „Myślę, że byłam dzieckiem i nie byłam gotowa. Był dla mnie za dobry”, wyjawiła po latach w wywiadzie dla „The Howard Stern Show”. „Szczerze uważam, że byłam za młoda i nie wiedziałam, co robię. Mam na myśli to, że miałam 22 lata, kiedy się poznaliśmy i zajęło mi to do 40 lat, żeby wyciągnąć głowę z piasku. Nie możesz podjąć decyzji, gdy masz 22 lata”, tłumaczyła swoją decyzję o rozstaniu z ukochanym. 

Długoletnia przyjaciółka gwiazdora, Jean Black, twierdziła, że ​​zachowanie Gwyneth już wcześniej wzbudzało wiele wątpliwości. „Myślę, że było wiele rzeczy, które sprawiły, że Brad czuł, jakby Gwyneth nie była gotowa do małżeństwa”, powiedziała. 

Kiedy wreszcie nastąpił rozłam, Gwyneth była tak zrozpaczona, że ​​odmówiła wszelkiej pracy i prawie przegapiła swoją nagrodzoną Oscarem rolę w „Zakochanym Szekspirze”. „To naprawdę zmieniło moje życie. Kiedy się rozstaliśmy, coś we mnie zmieniło się na stałe. Moje serce złamało się tego dnia i nigdy nie będzie takie samo”, szczerze wyznała w wywiadzie dla "Vanity Fair". 

Czytaj także: Jennifer Aniston i Brad Pitt: „Będę go kochać do końca życia. To był piękny, skomplikowany związek”

Gwyneth Paltrow, Brad Pitt, 05.03.1999 rok
Fot. Diane Freed/Getty Images
Gwyneth Paltrow, Brad Pitt, 05.03.1999 rok

Gwyneth Paltrow i Brad Pitt pozostają w przyjacielskich relacjach

Gwyneth Paltrow o swoim byłym już partnerze wypowiada się w samym superlatywach. „Jestem  szczęściarą, że spędziłam tyle czasu z Bradem, który był tak dobrym człowiekiem! Szczególnie, że w tamtym czasie moje życie przypominało jeden wielki bałagan. Moje wewnętrzne problemy bez przerwy wpływały na nasz związek", wyznała po latach aktorka.

W październiku 2017 roku Gwyneth Paltrow ujawniła, że była molestowana przez Harveya Weinsteina. Gdy przed laty dowiedział się o tym jej ówczesny ukochany, nie pozostawił tego bez odpowiedzi. Podczas spotkania z producentem filmowym na premierze „Hamleta” na Broadwayu zagroził mężczyźnie, że go zabije. „Użył swojej sławy i władzy, by mnie ochronić w czasach, kiedy ja nie miałam jeszcze żadnej sławy czy władzy”, wyznała Gwyneth w rozmowie z Howardem Sternem w radiu "Sirius XM", dodając że była bardzo dumna z postawy gwiazdora. 

Z kolei w niedawnym wywiadzie dla magazynu "Harper's Bazaar" aktorka przyznała, że pomimo rozstania z Bradem Pittem pozostaje z nim w przyjaznych relacjach. „Nie żywię urazy, nie ma między nami waśni”, oznajmiła. Byli partnerzy spotkali się rok temu podczas ceremonii wręczenia Złotych Globów, gdzie gwiazdor odebrał statuetkę dla najlepszego aktora drugoplanowego za rolę w filmie „Pewnego razu w Hollywood”.

Brad Pitt był dla Gwyneth Paltrow pierwszym sławnym partnerem. Po latach przyznała, że ta relacja wiele ją nauczyła, zwłaszcza nie afiszowania się z prywatnością. Obecnie wiedzie spokojne życie u boku producenta Brada Falchucka. Kilka lat temu zdecydowała się zrezygnować na jakiś czas z aktorstwa. Postawiła na własny biznes, w ramach którego promuje zdrowy styl życia. Opracowuje autorskie diety, współtworzy ekologiczne kosmetyki, uprawia medytację oraz działa na rzecz zwiększania świadomości seksualnej.  

Czytaj także: Gwyneth Paltrow pozuje do zdjęcia z córką. Szesnastoletnia Apple to wierna kopia mamy!

Gwyneth Paltrow, Brad Pitt, 29.10.1995 rok
Fot. SGranitz/WireImage/Getty Images

Gwyneth Paltrow, Brad Pitt, 29.10.1995 rok

Gwyneth Paltrow, Brad Pitt, 23.02.1996 rok
Fot. Ron Galella/Ron Galella Collection via Getty Images

Gwyneth Paltrow, Brad Pitt, 23.02.1996 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…