George H. W. Bush, trafił do szpitala
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

George H. W. Bush trafił do szpitala dzień po pogrzebie żony

Jaki jest stan jego zdrowia?

Olga Figaszewska 24 kwietnia 2018 19:29
George H. W. Bush, trafił do szpitala
Fot. East News

George H. W. Bush, były prezydent USA został przewieziony do szpitala dzień po pogrzebie swojej żony, Barbary Bush. Pojawiło się już w tej sprawie oświadczenie. W jakim jest stanie i czy jego życiu zagraża niebezpieczeństwo?

George H. W. Bush w szpitalu. Jaki jest stan jego zdrowia?

W sobotę pożegnano była pierwszą damę  Ameryki, Barbarę Bush. Wraz z George’em byli małżeństwem przez 73 lata. Pomimo licznych cierpień, kłopotów, trudności, były to szczęśliwe i dobrze przeżyte chwile. 93-letni George Bush senior był przy swojej umierającej żonie i cały dzień trzymał ją za rękę. „To dla niego bardzo trudny czas”, podkreślali synowie. Sam George pisał w wydanym oświadczeniu: „Zawsze wiedziałem, że Barbara jest najukochańszą kobietą na świecie i żartowałem z nią, że mam do tego trudny stosunek. Prawda jest taka, że miłość i przyjaźń skierowana w stronę The Enforcer wszystkich nas uskrzydla. Wierzymy, że jest już ona w niebie i wiemy, że życie będzie trwać dalej – tak jakby chciała. Wykreślcie zatem ze swojej listy zmartwień Bushów”.

Dzień po pogrzebie ukochanej żony, George H. W. Bush trafił na oddział intensywnej terapii w Huston. Powodem było zakażenie krwi. Doszło do ostrych spadków ciśnienia. Jak podała telewizja CNN, senior był w krytycznym stanie, ale na szczęście reaguje na leki. W oświadczeniu wydanym przez rzecznika 41. prezydenta USA czytamy, że stan zdrowia Busha poprawił się. „Reaguje na leczenie i wydaje się, że zdrowieje. Wydamy dodatkowe oświadczenie, jeżeli wymagała tego będzie sytuacja”, podkreśla Jim McGrath.

Problemy zdrowotne George'a H.W. Busha

Problemy ze zdrowiem George’a H.W. Busha rozpoczęły się już rok temu. Wtedy trafił do szpitala z silnym atakiem kaszlu. Dlatego nie pojawił się na inauguracji prezydenta Trumpa. Senior cierpi na chorobę Parkinsona, dlatego porusza się na wózku inwalidzkim. Jak twierdzi źródło CNN, rodzina prezydenta obawia się, że nie będzie on w stanie pogodzić się ze śmiercią żony.  „Zaraz po wielkiej stracie. Istnieją pewne dane, które pokazują, że ludzie mogą mieć problemy z odpornością i stają się bardziej podatni na infekcje w obliczu straty”, dodał korespondent medyczny Sanjay Gupta.

George H.W. Bush piastował urząd 41. prezydenta Stanów Zjednoczonych w latach 1980-93, a także 43. wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Wraz z żoną doczekali się czterech synów: George’a (43. prezydenta USA), Johna, Neila i Marvina oraz córki Dorothy. Po opuszczenu Białego Domu rzadko angażował się w sprawy publiczne. 

 

Pogrzeb Barbary Bush
Fot. Twitter/Yashar Ali @yashar

Barbara Bush, historia życia
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…