Lesław Żurek, kim jest zwycięzca TTBZ
Fot. Robert Palka / Forum
O NIM JEST GŁOŚNO

Lesław Żurek wygrał 14. edycję programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo

W ostatnim odcinku wcielił się w Zbigniewa Wodeckiego

Olga Figaszewska 14 maja 2021 21:51
Lesław Żurek, kim jest zwycięzca TTBZ
Fot. Robert Palka / Forum

Zwycięzcą 14. edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo został Lesław Żurek! Aktor w ścisłym finale zmierzył się z Michałem Meyerem, Pawłem Góralem i Mają Hyży. Każdy z jego występów wzbudzał zachwyt jurorów i widzów muzycznego show! Ostatnia kreacja zachwyciła fanów Lesława Żurka. Aktor rewelacyjnie wcielił się w postać Zbigniewa Wodeckiego i udowodnił swój talent muzyczny. Co wiemy o zwycięzcy programu? 

TTBZ: Lesław Żurek wygrał 14. edycję muzycznego show

Na scenie muzycznego show był bezkonkurencyjny, wcielając się w gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny. Wielokrotnie swoimi występami przenosił nas w czasie. Był zaskakujący jako Thomas Anders, Andrzej Rosiewicz, Jerzy Połomski czy Aleksander Żabczyński.

Za każdym razem jego występ wywoływał ogromne emocje. „Jesteś najukochańszy w tej postaci. Nie było w tym krztyny parodii. Lesław, ja jestem zachwycona!”, mówiła o nim Katarzyna Skrzynecka, gdy skończył swój występ z piosenką You're My Heart, You're My Soul. „Pokazałeś na maksa ogromny walor, jakim jest twoje poczucie humoru, które jest ukryte pod maską”, dodawał Kacper Kuszewski.

Dla jurorów show Lesław Żurek był objawieniem. „Wszyscy go doskonale znają jako rozchwytywanego aktora, ale nie każdy wiedział, że jest tak zdolnym muzykiem. Oprócz tego, że jest świetnym wokalistą, to jeszcze pięknie gra na fortepianie, czego nie miał okazji zrobić w programie. Szczerze mówiąc, liczyłam na to, że w którymś utworze siądzie do fortepianu i zagra, ale akurat tak się nie zdarzyło. Myślę, że dla wielu jego talent muzyczny jest ogromnym zaskoczeniem i niespodzianką”, mówiła Katarzyna Skrzynecka.

W ostatnim, finałowym odcinku show wzruszył wszystkich jako Zbigniew Wodecki.

Zobacz też: Czadoman zwycięzcą 13. edycji Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Kim jest Lesław Żurek? 

Lesław Żurek to ceniony i popularny aktor. Fani podziwiali go w takich produkcjach, jak: Przepis na życie, Los Numeros czy Mała Moskwa. W programie TTBZ udowodnił, ze posiada także talent wokalny. Lesław Żurek urodził się we Wrocławiu. 30 czerwca będzie świętował swoje 42. urodziny. Aktor po ukończeniu IV Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego postanowił zdawać na ekonomię. Tam spędził trzy lata.

Skąd pojawił się pomysł zdawania do szkoły teatralnej? Tak naprawdę chciał pokazać swojej ówczesnej dziewczynie, że te egzaminy wcale nie są tak trudne, jak wszyscy przekonują. „Udowodniłem, że to pic i fotomontaż te ciężkie egzaminy, do których wszyscy się przygotowują, a tu chodzi o pewne szczęście. Ja miałem szczęście i znalazłem się wśród około 20, którzy się dostali. Zostałem wybrany przez takich samych szczęściarzy, którzy wcześniej przeszli podobną drogę”, dodawał w rozmowie dla Życie Rawicza.

Sprawdź: Bartek Kasprzykowski ostro o jury programu TTBZ. Aktor stanął po stronie ukochanej 

Świat czerwonych dywanów i eventów nie należy do niego. Aktor stroni od błysku fleszy i rzadko pojawia się na takich wydarzeniach, po prostu tego nie lubi. Prowadzi za to konto na Instagramie, które służy mu do promocji spektakli i stałego kontaktu z fanami. 

„Jestem mało ciekawym kąskiem pod tym względem. Na różnych eventowych obrzydlistwach nie bywam”, tłumaczył. „Jakoś krytykancko do tego nie podchodzę, tylko z jakąś tam nonszalancją artystyczną. Ktoś korzysta z tego, ktoś nie korzysta – tak to wygląda. Mnie to w ogóle mniej dotyczy po prostu, jakoś nie jestem częścią tego świata, więc może dlatego się nie pojawiam”, dodawał z kolei w rozmowie z agencją Newseria.

W 2005 roku został absolwentem PWST w Krakowie. Już w trakcie studiów zachwycał aktorskimi kreacjami. Po otrzymaniu dyplomu Lesław Żurek związał się z teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie, a także występował na deskach Wytwórni, Teatru Kamienia, Bajka czy Capitol. Aktor pojawiał się m.in. w takich produkcjach, jak: Solidarność, Solidarność, Egzamin z życia, Magda M., Na dobre i na złe, Izolator, Pierwsza miłość, Stulecie Winnych, 1800 gramów czy Przyjaciółki. Rola w Małej Moskwie przyniosła mu nie tylko symaptię widzów, a także nominację do Złotej Kaczki, Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Lesław Żurek to także świetny aktor dubbingowy.

Życie prywatne Lesława Żurka

W życiu prywatnym jest szczęśliwym mężem i tatą. Lesław Żurek w 2004 ożenił się z Katarzyną Misiewicz. Uczucie tych dwojga zrobiło się podczas studiów w szkole teatralnej. To dzięki ukochanej aktor skończył uczelnię. Katarzyna namówiła go, by nie rzucał szkoły i marzeń. Małżonkowie wspólnie doczekali się dwójki pociech – córki Zuzanny i syna Piotra.

Serdecznie gratulujemy wygranej!  

Źródło: Rawicz.24

Lesław Żurek, 2017
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Lesław Żurek z żoną
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Lesław Żurek z żoną

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…