Czadoman, Paweł Dudek, gwiazda disco polo
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Czadoman zwycięzcą 13. edycji Twoja Twarz Brzmi Znajomo

W ostatnim odcinku wcielił się w Krzysztofa Cugowskiego

Olga Figaszewska 8 listopada 2020 09:45
Czadoman, Paweł Dudek, gwiazda disco polo
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Za nami finał 13. edycji Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Uczestnicy popularnego show Telewizji Polsat wcielają się w gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Ostatni odcinek dostarczył nam niesamowitych emocji. Zwycięzcą programu został Czadoman! Kim jest? Co o nim wiemy? 

Finał 13. edycji Twoja Twarz Brzmi Znajomo

W 13. edycji programu wzięli udział Marta Gałuszewska, Kamila Boruta, Czadoman, Natalia Avelon, Maurycy Popiel, Filip Gurłacz, Gosia Andrzejewicz, Karol Dziuba.

W finale 4. miejsce zajęła Marta Gałuszewska. Trzecie miejsce należało do Gosi Andrzejewicz. Laureatem Srebrnej Twojej Twarzy został Filip Gurłacz. A pierwsze miejsce i Złotą Twarz otrzymał Czadoman czyli Paweł Dudek! Wcześniej brał udział w „Tańcu z Gwiazdami”.

W finałowym odcinku wokalistka wcielił się w postać Krzysztofa Cugowskiego i wykonał utwór „Jest taki samotny dom”. Wcześniej zachwycał m.in. jako Ozzy Osbourn, Stevie Wonder, Magda Umer, Danuta Rinn czy Luciano Pavarotti.

„Szanowni Państwo, nie muszę mówić, że jestem zaszczycony, bo chyba to po mnie widać. Kiedyś napisałem taki wiersz, że człowiek tworzy się nie tylko z ciała i duszy, ale i z chwil. Cieszę się, że tworzą mnie takie chwile jak ta”, powiedział poruszony po ogłoszeniu wyniku.

Paweł Dudek czek na 100 tysięcy złotych przekazał na Fundację Rak’n’Roll. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

To była moc! Załsuguje na wygraną? 💥🎼🎤

Post udostępniony przez Twoja Twarz Brzmi Znajomo (@twojatwarzbrzmiznajomo)

Kim jest Czadoman, zwycięzca Twoja Twarz Brzmi Znajomo?

Czadoman czyli Paweł Dudek jest gwiazdą muzyki disco polo. Muzyk urodził się 8 lutego 1986 roku w Opalewie. Na sowim koncie ma wiele sukcesów. Jego debiutancka płyta pokryła się podwójną platyną. A utwory „Ruda tańczy jak szalona” czy „Chodź na kolana” biją rekordy.

Karierę muzyczną zaczynał z zespole rockowym Atena już jako piętnastolatek. Warto podkreślić, że jest samoukiem. Już jako mały chłopiec grał na klawiszach.

„Przez kilka lat grałem muzykę rockową, ale chciałem coś zmienić. Pisałem wtedy bardzo dużo ballad i melancholijnych kawałków. Miałem problem z pisaniem utworów wesołych, więc w końcu powiedziałem sobie "no jak to? Ja nie napiszę wesołych kawałków? Oczywiście, że napiszę!", mówił w jednej z rozmów dla Onetu.

Od 2013 roku występuje pod pseudonimem scenicznym Czadoman, któremu towarzyszy charakterystyczny strój.

„Taki był mój plan - stworzyć postać, która zaintryguje widownię. Niech to będzie ktoś odklejony od rzeczywistości. Nie brałem pod uwagę ryzyka. Robię to szczerze i z myślą o ludziach. A publiczność, nie chcę tu używać brzydkiego słowa "kupiła", raczej zaakceptowała to”, dodawał w wywiadzie.

Wokalista bardzo dba o swoją prywatność, ale wiadomo, że jest żonaty i ma dwie córki. 

Czadoman, Twoja Twarz Brzmi Znajomo
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.