The Voice of Poland finaliści, Ochman, Kalinowski
Fot. materiał promocyjny TVP
Z OSTATNIEJ CHWILI

Znamy zwycięzcę The Voice of Poland 11! Ten głos to objawienie polskiej sceny muzycznej

Werdykt widzów do końca był nieprzewidywalny

Rafał Kowalski 5 grudnia 2020 23:28
The Voice of Poland finaliści, Ochman, Kalinowski
Fot. materiał promocyjny TVP

Tytuł Najlepszego Głosu w Polsce, 50 tysięcy złotych oraz możliwość podpisania kontraktu płytowego – takie nagrody czekały na laureata 11. edycji The Voice of Poland. Po niemal 3 miesiącach emocji i wysłuchaniu kilkudziesięciu uczestników w końcu znamy zwycięzcę show!

Kto wygrał Voice of Poland 11? Krystian Ochman

O miejsce pierwsze tegorocznej edycji muzycznego hitu Dwójki ubiegali się: Anna Gąsienica-Byrcyn z drużyny Edyty Górniak, Adam Kalinowski z teamu Tomsona i Barona; Krystian Ochman, którego trenerem był Michał Szpak oraz Jędrzej Skiba z drużyny Uli Dudziak.

W ostatnim odcinku programu widzowie obejrzeli wspólny występ finalistów którzy zaśpiewali Lubię wracać tam gdzie byłem z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. Nie zabrakło też popisów solowych i duetów z trenerami. Temperaturę podgrzewały też show zaproszonych gwiazd – Sanah, Andrzeja Piasecznego, Alicji Szemplińskiej.

Ostatecznie czwarte miejsce zajął Jędrzej Skiba z drużyny Uli, a trzecie Anna Gąsienica-Byrcyn z klasy Edyty Górniak. Na polu muzycznej bitwy pozostali zdecydowani faworyci widzów… Do końca nie było jednak jasne, na kogo postawiła publiczność.

Pełny napięcia odcinek finałowy zakończył werdykt przedstawiony przez Tomasza Kammela i Małgorzatę Tomaszewską. Laureatem 11. edycji The Voice of Poland ogłoszono Krystiana Ochmana! Zatem Adam Kalinowski zajął miejsce drugie. Serdecznie gratulujemy!

Więcej o Krystianie przeczytasz TUTAJ. 

jurorzy The Voice
Fot. Jan Bogacz / TVP

Kim są finaliście Voice of Poland 11? Krótkie biogramy

Anna Gąsienica-Byrcyn z drużyny Edyty Górniak

Urodziła się w Toronto. Pochodzi ze znamienitego rodu górali. Dziadek Ani to legenda Podhala. Tata ma własną pracownię kowalstwa artystycznego. Muzyka towarzyszy Ani od najmłodszych lat. Finalistka gra na gitarze, skrzypcach i fortepianie. Kiedy uczęszczała do szkoły katolickiej w Toronto każdy dzień rozpoczynała od śpiewania hymnu narodowego. Kiedy ogłoszono konkurs na jego wykonanie, Ania postanowiła nagrać autorską wersję, która tak bardzo spodobało się władzom i pozostałym uczniom szkoły, że do dziś rozbrzmiewa na szkolnych apelach. Ania najlepiej czuje się w klimacie folklorystycznym. Należała do dwóch zespołów, a z jednym z nich - 9SYIL koncertowała po świecie. Obecnie studiuje jazz w Katowicach. Przed udziałem w „The Voice of Poland” nigdy nie występowała na scenie solo.

Anna Gasienica Byrcyn
Fot. TVP / Forum

Adam Kalinowski z drużyny Tomsona i Barona z Afromental

Adam mieszka w Gdańsku. Muzyką zajmuje się zawodowo - koncertuje w klubach, pubach i restauracjach. Śpiewa w zespole Black Jeans, z którym, w ubiegłym roku, wydał płytę „Pokolenie Y”. Pandemia pokrzyżowała plany promocyjne i zespół musiał odwołać trasę koncertową promującą album. Mimo przeciwności losu finalista nie zrezygnował z muzyki. O Adamie było głośno, kiedy w trakcie lockdownu zagrał w oknie swojego mieszkania godzinny koncert dla mieszkańców Gdańska. O występie pisały media ogólnopolskie i zagraniczne a odzew widzów w sieci przerósł jego najśmielsze oczekiwania.

Adam Kalinowski, Black Jeans, The Voice of Poland
Fot. Materiały prasowe/TVP/The Voice of Poland

Jędrzej Skiba z drużyny Urszuli Dudziak

Widzowie mogli oglądać go w szóstej edycji „The Voice of Poland”, gdzie wystąpił ze starszą o dziewięć lat siostrą Julką. Udział w programie był pomysłem siostry, która uważała, że jako duet wyróżnią się na tle innych uczestników. Udało im się wówczas dojść do półfinału w drużynie Tomsona i Barona. Po programie Jędrzej i Julka wspólnie koncertowali, ale z czasem ich drogi muzyczne się rozeszły. Julka poświęca się pracy i macierzyństwu, a Jędrzej nie przestał marzyć o muzycznej karierze. Po latach wrócił do „The Voice of Poland”, żeby zaprezentować się jako samodzielny artysta, który nie tylko świetnie śpiewa ale także pisze i komponuje utwory.

Jędrzej Skiba
Fot. TVP / Forum

Krystian Ochman z drużyny Michała Szpaka

Urodził się i wychował w Stanach Zjednoczonych, niedaleko Waszyngtonu. Jego rodzice wyjechali do USA na studia i do pracy jeszcze w czasach komunizmu. Dziadkiem Krystiana jest słynny polski tenor Wiesław Ochman. Przełomowym momentem w życiu Krystiana była rola księcia w licealnym przedstawieniu. Dziadek po wysłuchaniu występu wnuka zachęcił go do studiów w Akademii Muzycznej w Katowicach. Dziadek jest dla Krystiana wzorem do naśladowania i idolem. Udział w programie „The Voice of Poland” Krystian traktował jak swój „big break” – wielką szansę, którą ma zamiar wykorzystać. Mocno wierzy w to, że sukces osiąga się przede wszystkim ciężką pracą. 

Krystian Ochman
Fot. Natasza Młudzik/TVP

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.