ZE ŚWIATA FILMU

Patryk Vega nagra film o... prezydencie Andrzeju Dudzie. Ujawni jego sekrety

Wiemy, kiedy premiera!

Rafał Kowalski 23 sierpnia 2019 08:00

To, że Patryk Vega lubi szokować swoją twórczością nie jest absolutnie tajemnicą, jednak najnowszy pomysł reżysera może po raz kolejny nie spodobać się partii rządzącej. Po filmie Polityka, który ma pokazywać kulisy pracy polskich polityków, 42-latek zaplanował już produkcję o… Andrzeju Dudzie!

Film Patryka Vegi o prezydencie Polski – szczegóły

Jak informują dziennikarze Super Expressu, Patryk Vega rozpoczął już planowanie prac na filmem ujawniającym kulisy wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta Polski. Przypomnijmy, że kandydat Prawa i Sprawiedliwości nie był w 2015 roku prawie nikomu znany. A jednak pokonał wszystkich innych startujących na najważniejszy urząd w państwie. Wielu obserwatorów wyborów podkreślało, że w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy pomagał ogrom ekspertów, którzy zrobili wszystko, by uzyskać oczekiwany wynik. Czy właśnie na tych kulisach kampanii skupi się w swoim filmie Patryk Vega? Przekonamy się wiosną 2020.

Data premiery nie jest przypadkowa, ponieważ niedługo później w Polsce odbędą się kolejne wybory prezydenckie. Dziennikarze SE.pl przypominają, że z kolei pierwszy pokaz Polityki został zaplanowany na początek września – to na chwilę przed wyborami samorządowymi.

Której partii pomoże, a której zaszkodzi pierwszy, a potem drugi film Patryka Vegi? A może twórczość kontrowersyjnego twórcy nie będzie miała żadnego wpływu na wydarzenia na scenie politycznej… Czas pokaże. Pójdziecie do kina? ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.