VIVA! Tylko u nas

Być jak Ignacy – rusza druga edycja projektu dla przyszłych geniuszy! Poznaj szczegóły

Artykuł sponsorowany 18 grudnia 2016 16:06

Program edukacyjny „Być jak Ignacy” wraca z drugą edycją! Jeszcze więcej wiedzy, jeszcze więcej ciekawostek naukowych, jeszcze bardziej atrakcyjne nagrody!


Zapraszamy do rejestracji i szerzenia wiedzy o największych polskich naukowcach!


„Być jak Ignacy” to program edukacyjny dla szkół i nauczycieli z pasją, prowadzony już po raz drugi przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Kierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych klas I-III oraz IV-VII, a realizowany w ramach Kół Naukowych.

Ten program to nie tylko narzędzie do przekazywania wiedzy, ale także sposób na rozpalanie w dzieciach pasji do nauki. Potwierdza to tegoroczne hasło przewodnie projektu, czyli: „Rozpalamy płomień wiedzy”. 
Ponownie przewodnikiem po świecie nauki będzie sam Ignacy Łukasiewicz, wynalazca lampy naftowej, który pomoże bliżej poznać i polubić najbardziej znanych polskich naukowców – Mikołaja Kopernika, Marię Skłodowską - Curie, Kazimierza Prószyńskiego i Stefana Drzewieckiego.  Zarejestrowanym szkołom zostaną udostępnione scenariusze zajęć edukacyjnych, które można realizować w ramach Kół Naukowych.

Uwaga, wielki konkurs dla szkół i nauczycieli!

W drugiej edycji programu „Być Jak Ignacy” zostanie również zorganizowany konkurs. Wystarczy raportować przeprowadzane bloki zajęć i przygotować wspólnie ciekawy wynalazek lub model, by walczyć o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego i atrakcyjne nagrody finansowe.

Spośród zgłoszonych placówek zostanie wybranych 16 szkół, po jednej z każdego województwa, które otrzymają po 8 tys. zł, a zwycięska placówka otrzyma aż 12 tys. zł. Dodatkowe nagrody czekają dla nauczycieli prowadzących Koła – nawet do 5 tys. zł.

 

Ponadto w ramach programu przygotowane zostały dodatkowe materiały: filmy edukacyjne z przykładami eksperymentów, komiksy i gra przygodowa dla dzieci oraz platforma internetowa przeznaczona zarówno dla nauczycieli, jak i rodziców. Patronat honorowy nad programem „Być jak Ignacy” objęła Minister Edukacji Narodowej.

 

Zapraszamy wszystkie szkoły i nauczycieli do udziału w programie „Być jak Ignacy”. Rejestracja prowadzona jest tylko do 05.01.2018 r.

 

Szczegóły, regulamin i formularz zgłoszenia znajdą Państwo na stronie www.bycjakignacy.pl Zachęcamy też do śledzenia naszego profilu na Facebooku.


Ignacy zaprasza na przygodę z nauką!

TAGI #kampania

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?