Luksusowe życie księżniczki

Gabriela Czernecka 22 kwietnia 2018 08:30

Kim jest Tamara Czartoryska? Polska księżniczka od kilku dni podbija polskie media. Zrobiło się o niej głośno za sprawą wymiany oficjalnych pism między nią, a Fundacją XX. Czartoryskich. Księżniczka oskarżyła ojca o „niemoralne zachowanie”. Na co dzień wiedzie spokojne i szczęśliwe życie, jak przystało na arystokratkę. Kim jest polska księżniczka? Poznajcie Tamarę Czartoryską!

Polska księżniczka: kim jest Tamara Czartoryska?

„Jestem bardzo nowoczesną księżniczką. Lubię pracować i byłabym bardzo zdenerwowana, gdybym tego nie robiła”, mówiła w wywiadzie przed laty. Faktycznie - grała w filmach, od lat wspiera liczne fundacje charytatywne i brała udział w akcjach mających na celu ochronę środowiska. Na koncie ma pracę nawet jako prezenterka telewizyjna. Teraz wróciła na łamy prasy w wyniku skandalu z udziałem jej ojca.

Chodzi o sprawę Fundacji Czartoryskich. W grudniu 2016 roku minister kultury odkupił od fundacji dzieła sztuki warte około pół miliarda złotych. Po dokonaniu transakcji okazało się, że od początku planowano taki transfer. Tamara Czartoryska ostro skrytykowała sprzedaż rodzinnej kolekcji dzieł i oskarżyła ojca o próbę wyprowadzenia pieniędzy z Polski i chęć ulokowania ich na własnym koncie. Zarzuty i oświadczenia w tej sprawie wciąż pokazują się w mediach. 

Luksusowe życie polskiej księżniczki

Kim jest Tamara Czartoryska? To tak naprawdę Tamara Laura Maria de los Dolores Luisa Fernanda Victoria y Todos los Santos Czartoryski y Picciotto. Jest córką modelki i specjalistki od PR-u Nory Picciotto i Adama Karola Czartoryskiego, który jest kuzynem hiszpańskiego króla Juana Carlosa. Tamara urodziła się w Londynie, ale o swoim życiu nie lubi opowiadać. W jednym z wywiadów dla hiszpańskiego serwisu plotkarskiego wyznała, że nigdy nie była grzeczną księżniczką.

Ukończyła szkolę aktorską Howard Fine Acting Studio w Hollywood. W amerykańskiej telewizji miała nawet własne show, w którym doradzała dziewczynom, jak oto jest być księżniczką. Na koncie ma także przygodę z aktorstwem. „Zrobiłam dwa filmy, ale ponieważ nie podobała mi się ta działalność tak bardzo, jak sobie wyobrażałam, to postanowiłam zakończyć karierę aktorską. W zamian wróciłam do jednej z moich wielkich pasji, czyli skakania na koniach i uczestniczenia w zawodach”, mówiła w jednym z wywiadów.

Nigdy nie ukrywała swojej pasji do sportu, nic więc dziwnego, że zatrudniono ją do prowadzenia programu o tajskim boskie, a później programu motoryzacyjnego Sexy Road Test. Od paru lat intensywnie zajmuje się działalnością charytatywną i wspiera liczne fundacje. Nie porzuciła jednak swojej pasji, jaką jest jazda konna. Jest stałą bywalczynią wyścigów konnych Royal Ascot Racecourse. 

„Wstaję przed szóstą rano, aby móc leczyć konie i ćwiczyć różne sporty, takie jak boks lub wędrówki. Wykonuję też pracę jako modelka na sesjach fotograficznych. Prawda jest taka, że o dziesiątej wieczorem jestem już w łóżku”, mówiła lata temu.

We wrześniu 2017 roku Tamara Czartoryska wyszła za mąż. Jej ukochanym jest ekonomista portugalskiego pochodzenia, Lourenco Vasconcelos e Sa. Para wspólnie podróżuje i cieszy się urokami małżeńskiego życia. Zobaczcie w naszej galerii, jak wygląda życie polskiej księżniczki!  

1/5
Polska arystokracja, polska księżniczka, Tamara Czartoryska, Tamara Czartoryski
Copyright @East News
1/5

Tamara Czartoryska urodziła się 23 kwietnia 1978 roku. Za kilka dni skończy 40 lat. „Jestem bardzo nowoczesną księżniczką. Lubię pracować i byłabym bardzo zdenerwowana, gdybym tego nie robiła”, mówiła w wywiadzie przed laty.

2/5
Polska arystokracja, polska księżniczka, Tamara Czartoryska, Tamara Czartoryski
Copyright @East News
2/5

Grała w filmach, od lat wspiera liczne fundacje charytatywne i brała udział w akcjach mających na celu ochronę środowiska. Na koncie ma pracę nawet jako prezenterka telewizyjna.

3/5
Polska arystokracja, polska księżniczka, Tamara Czartoryska, Tamara Czartoryski
Copyright @East News
3/5

Jest córką modelki i specjalistki od PR-u Nory Picciotto i Adama Karola Czartoryskiego, który jest kuzynem hiszpańskiego króla Juana Carlosa. Urodziła się w Londynie, ale o swoim życiu nie lubi opowiadać. W jednym z wywiadów dla hiszpańskiego serwisu plotkarskiego wyznała, że nigdy nie była grzeczną księżniczką.

4/5
Polska arystokracja, polska księżniczka, Tamara Czartoryska, Tamara Czartoryski
Copyright @East News
4/5

W amerykańskiej telewizji miała nawet własne show, w którym doradzała dziewczynom, jak oto jest być księżniczką. Na koncie ma także przygodę z aktorstwem. „Zrobiłam dwa filmy, ale ponieważ nie podobała mi się ta działalność tak bardzo, jak sobie wyobrażałam, to postanowiłam zakończyć karierę aktorską. W zamian wróciłam do jednej z moich wielkich pasji, czyli skakania na koniach i uczestniczenia w zawodach”, mówiła w jednym z wywiadów.

5/5
Polska arystokracja, polska księżniczka, Tamara Czartoryska, Tamara Czartoryski
Copyright @East News
5/5

We wrześniu 2017 roku Tamara Czartoryska wyszła za mąż. Jej ukochanym jest ekonomista portugalskiego pochodzenia, Lourenco Vasconcelos e Sa. Para wspólnie podróżuje i cieszy się urokami małżeńskiego życia.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.