KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Tak wygląda życie polskiej księżniczki. Poznajcie Tamarę Czartoryską

Luksusowe życie księżniczki

Gabriela Czernecka 22 kwietnia 2018 08:30

Kim jest Tamara Czartoryska? Polska księżniczka od kilku dni podbija polskie media. Zrobiło się o niej głośno za sprawą wymiany oficjalnych pism między nią, a Fundacją XX. Czartoryskich. Księżniczka oskarżyła ojca o „niemoralne zachowanie”. Na co dzień wiedzie spokojne i szczęśliwe życie, jak przystało na arystokratkę. Kim jest polska księżniczka? Poznajcie Tamarę Czartoryską!

Polska księżniczka: kim jest Tamara Czartoryska?

„Jestem bardzo nowoczesną księżniczką. Lubię pracować i byłabym bardzo zdenerwowana, gdybym tego nie robiła”, mówiła w wywiadzie przed laty. Faktycznie - grała w filmach, od lat wspiera liczne fundacje charytatywne i brała udział w akcjach mających na celu ochronę środowiska. Na koncie ma pracę nawet jako prezenterka telewizyjna. Teraz wróciła na łamy prasy w wyniku skandalu z udziałem jej ojca.

Chodzi o sprawę Fundacji Czartoryskich. W grudniu 2016 roku minister kultury odkupił od fundacji dzieła sztuki warte około pół miliarda złotych. Po dokonaniu transakcji okazało się, że od początku planowano taki transfer. Tamara Czartoryska ostro skrytykowała sprzedaż rodzinnej kolekcji dzieł i oskarżyła ojca o próbę wyprowadzenia pieniędzy z Polski i chęć ulokowania ich na własnym koncie. Zarzuty i oświadczenia w tej sprawie wciąż pokazują się w mediach. 

Luksusowe życie polskiej księżniczki

Kim jest Tamara Czartoryska? To tak naprawdę Tamara Laura Maria de los Dolores Luisa Fernanda Victoria y Todos los Santos Czartoryski y Picciotto. Jest córką modelki i specjalistki od PR-u Nory Picciotto i Adama Karola Czartoryskiego, który jest kuzynem hiszpańskiego króla Juana Carlosa. Tamara urodziła się w Londynie, ale o swoim życiu nie lubi opowiadać. W jednym z wywiadów dla hiszpańskiego serwisu plotkarskiego wyznała, że nigdy nie była grzeczną księżniczką.

Ukończyła szkolę aktorską Howard Fine Acting Studio w Hollywood. W amerykańskiej telewizji miała nawet własne show, w którym doradzała dziewczynom, jak oto jest być księżniczką. Na koncie ma także przygodę z aktorstwem. „Zrobiłam dwa filmy, ale ponieważ nie podobała mi się ta działalność tak bardzo, jak sobie wyobrażałam, to postanowiłam zakończyć karierę aktorską. W zamian wróciłam do jednej z moich wielkich pasji, czyli skakania na koniach i uczestniczenia w zawodach”, mówiła w jednym z wywiadów.

Nigdy nie ukrywała swojej pasji do sportu, nic więc dziwnego, że zatrudniono ją do prowadzenia programu o tajskim boskie, a później programu motoryzacyjnego Sexy Road Test. Od paru lat intensywnie zajmuje się działalnością charytatywną i wspiera liczne fundacje. Nie porzuciła jednak swojej pasji, jaką jest jazda konna. Jest stałą bywalczynią wyścigów konnych Royal Ascot Racecourse. 

„Wstaję przed szóstą rano, aby móc leczyć konie i ćwiczyć różne sporty, takie jak boks lub wędrówki. Wykonuję też pracę jako modelka na sesjach fotograficznych. Prawda jest taka, że o dziesiątej wieczorem jestem już w łóżku”, mówiła lata temu.

We wrześniu 2017 roku Tamara Czartoryska wyszła za mąż. Jej ukochanym jest ekonomista portugalskiego pochodzenia, Lourenco Vasconcelos e Sa. Para wspólnie podróżuje i cieszy się urokami małżeńskiego życia. Zobaczcie w naszej galerii, jak wygląda życie polskiej księżniczki!  

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.