Ewa Wachowicz, Sławomir Kowalewski
Fot. Instagram: @ewawachowicz
historia miłości

Połączyły ich wspólne pasje. Historia miłości Ewy Wachowicz i Sławomira Kowalewskiego

Kilka dni temu zakochani stanęli na ślubnym kobiercu

Olga Figaszewska 4 września 2023 15:52
Ewa Wachowicz, Sławomir Kowalewski
Fot. Instagram: @ewawachowicz

Kilka dni temu przyrzekali sobie miłość. Ten dzień na zawsze pozostanie w pamięci Ewy Wachowicz i Sławomira Kowalewskiego. Para stanęła na ślubnym kobiercu 2 września 2023 roku w Krakowie. Kim jest ukochany byłej Miss Polonia? Tak zaczęła się ich miłość!

Ewa Wachowicz i Sławomir Kowalewski – historia miłości

Ewa Wachowicz ma za sobą zakończone małżeństwo z dziennikarzem, Przemysławem Osuchowskim, z którym wspólnie doczekała się córki Aleksandry. Po jedenastu latach ich relacja nie przetrwała próby czasu, a byli partnerzy rozstali się w 2007 roku.

„Wychowałam się w domu pełnym miłości. Moi rodzice są 57 lat razem i tę miłość wciąż widać w ich oczach. Ogromnie mnie to wzrusza. Tak jak oni bardzo chciałam, żeby i w moim przypadku skończyło się jak w bajce. Niestety, nie udało się… Wróciłam ostatnio do tych wspomnień sprzed lat w mojej biografii „Wszystkie korony Ewy Wachowicz”, która się wkrótce ukaże. Może byłam za młoda na małżeństwo? Może źle wybrałam? A może nie potrafiłam tego unieść”, mówiła w rozmowie z Vivą! Katarzynie Piątkowskiej.

Ewa Wachowicz po rozwodzie nie zamknęła się na miłość. Serce gwiazdy telewizji Polsat zdobył dziennikarz muzyczny, Sławomir Kowalewski. To przy nim odnalazła spokój i szczęście. „Dla niego Ewa jest ideałem kobiety. Piękna, mądra, bezpośrednia, ciepła, doskonała kucharka i do tego podziela jego wielkie pasje. Trudno wyobrazić sobie lepszą partnerkę. Sławek wpadł po same uszy”, mieli mówić znajomi dziennikarza w rozmowie z Dobrym Tygodniem.

Czytaj też: Ewa Wachowicz zdradziła kulisy rozstania z Robertem Makłowiczem. Nie widziała dla siebie przyszłości


Ewa Wachowicz - u boku Sławomira Kowalewskiego odnalazła miłość

Jak podawały media, zakochani tworzą zgrany duet od 2015 roku. Okazało się, że łączą ich wspólna pasja do dobrej kuchni, żeglarstwa czy górskich wędrówek. „Wspinaczka to dla mnie dobra odskocznia od codzienności. Dzięki niej zachowuję równowagę. Ale nie zdobywam szczytów za wszelką cenę. Kieruję się rozumem, wiem, kiedy powinnam odpuścić. Nigdy nie ryzykuję. Gdy wiem, że nie dam rady, wycofuję się”, opowiadała prowadząca „Ewa gotuje” dla sprawdzone.pl. Tak mówiła też o miłości do gór w VIVIE! z 2022 roku: „Góry kochałam od zawsze, a teraz te wyprawy mają dla mnie szczególne znaczenie, bo stopują mnie w codziennej gonitwie. Uczą asertywności, żeby nie brać na siebie zbyt dużo, bo przecież mam plan – góry”.

Ewa Wachowicz cieszy się, że ukochany od początku nawiązał fantastyczną relację z jej córką. Sławomir Kowalewski świetnie dogaduje się z Aleksandrą. „Kowalewski bardzo dobrze dogaduje się z córką Wachowicz. (...) Ewa zyskała spokój, widząc, że Sławek zaprzyjaźnił się z jej dzieckiem, a Ola go zaakceptowała. Cała trójka uwielbia planować wspólne podróże. W Tatrach mają maleńką chatkę, gdzie często bywają”, donsiło Życie na gorąco. Była Miss Polonia może liczyć na wsparcie ukochanego w każdej sytuacji.

Była Miss Polonia 1992 nie otwiera się w wywiadach na temat swojego życia prywatnego i trzyma je z dala od zainteresowania mediów. Po raz pierwszy w towarzystwie partnera pojawiła się na czerwonym dywanie w 2017 roku podczas premiery odcinka serialu „Miasto skarbów” TVP.

Czytaj też: Ewa Wachowicz wyszła za mąż. Na ceremonii pojawiała się między innymi Izabela Janachowska

Ewa Wachowicz, Sławomir Kowalewski, 13.09.2017
Fot. Adam Pawlikowski / Studio69 / Forum

Ewa Wachowicz, Sławomir Kowalewski, pokaz premierowego odcinka serialu TVP "Miasto skarbów"13.09.2017

Ślub Ewy Wachowicz i Sławomira Kowalewskiego

Kim jest wybranek Ewy Wachowicz? Wiadomo, że Sławomir Kowalewski jest uzdolniony muzycznie. Rozwijał swoje umiejętności wokalne w Szkole Muzycznej w Szczecinie, studiował filologię polską na Uniwersytecie Szczecińskim (którą w pewnym momencie przerwał) oraz kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukochany Ewy Wachowicz ma na swoim koncie udział w show Must Be The Music. Chciał spróbować swoich sił i zawalczył o marzenia.  Z radiem i telewizją związał się po studiach. Od 2003 do 2015 roku pracował w RMF FM, gdzie prowadził poranną audycję „Byle do piątku”. Obecnie możemy go słuchać w Radio Kraków. I jak dowiadujemy się ze strony: „Poza pracą zajmował się tworzeniem muzyki - śpiewa w zespole rockowym. Uwielbia górskie wędrówki, dobrą kuchnię, żeglarstwo i wesołe towarzystwo”.

Okres pandemii wzmocnił relację Ewy Wachowicz i Sławomira Kowalewskiego. „Była to największa próba dla ich związku. Na szczęście okazało się, że miesiące izolacji tylko umocniły ich uczucie. Dziś są równie zakochani jak wtedy, gdy się poznali”, donosiło Życie na Gorąco.  Dziś zakochani mieszają na Woli Justowskiej.

Ewa Wachowicz i Sławomir Kowalewski pobrali się 2 września 2023 roku w Krakowie w kościele św. Piotr i Pawła. „Nasz Najszczęśliwszy Dzień🤍🤍 Ewa Wachowicz i Sławomir Sulima Kowalewski 🤍🤍🤍”, mogliśmy przeczytać w poście, który pojawił się na Instagramie gwiazdy. Para młoda prezentowała się zjawiskowo! To była bajkowa uroczystość, na której pojawili się rodzina i przyjaciele. Po ceremonii nowożeńcy i goście udali się do Zamku w Przegorzałach, gdzie odbyło się przyjęcie weselne.

Życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze na nowej drodze życia!  

Źródło: Plejada, Wprost, Party, Fakt, Radio Kraków

Sprawdź też: „Nasz najszczęśliwszy dzień". Ewa Wachowicz opublikowała piękne zdjęcia ze ślubu

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.