Ewa Wachowicz, Viva! 9/2022
Fot. Filip Zwierzchowski/Das Agency
Z życia gwiazd

Ewa Wachowicz zdradziła kulisy rozstania z Robertem Makłowiczem. Nie widziała dla siebie przyszłości

Dlaczego ich zawodowa współpraca dobiegła końca?

Marta Nawacka 25 sierpnia 2023 08:47
Ewa Wachowicz, Viva! 9/2022
Fot. Filip Zwierzchowski/Das Agency

Choć popularność zdobyła jako Miss Polonia w 1992 roku, to dziś kojarzona jest głównie z programem kulinarnym „Ewa gotuje”. Przed laty Ewa Wachowicz współpracowała z Robertem Makłowiczem, jednak z czasem ich drogi zawodowe się rozeszły... Dlaczego? Przez chwilę prezenterka nie wiedziała, co dalej z nią będzie...

Ewa Wachowicz: kariera

Ewa Wachowicz zyskała popularność w 1992 roku, kiedy zdobyła tytuł Miss Polonia. Szybko jednak zrezygnowała z kariery modelki, spełniała się między innymi jako sekretarz prasowy Waldemara Pawlaka, a obecnie jest prowadzącą programy kulinarne i producentką telewizyjną. W 1998 roku współpracowała z Robertem Makłowiczem przy programie „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza”. Jednak po dziewięciu latach, w 2007 roku, ich drogi zawodowe się rozeszły... Rozstanie to odbiło się szerokim echem.

Czytaj też: Muniek Staszczyk szczerze o weselu córki. Było mu wstyd z jednego powodu

Ewa Wachowicz, Viva! 9/2022
Fot. Filip Zwierzchowski/Das Agency

Ewa Wachowicz w sesji dla magazynu VIVA!, 2022 rok

Ewa Wachowicz o rozstaniu z Robertem Makłowiczem

W jednym z najnowszych wywiadów Ewa Wachowicz postanowiła wrócić wspomnieniami do tamtego czasu i zakończenia współpracy z Robertem Makłowiczem. Dziś wie, że nic nie dzieje się bez przyczyny, jednak wówczas patrzyła na to zupełnie inaczej... „Oczywiście było mi smutno i zadawałam sobie pytanie: "Dlaczego?". Przecież byłam producentką jego programu kulinarnego i wkładałam w to dużo serca. Ale gdy rozstaliśmy się w 2007 r., postawiłam na siebie. W tamtym momencie wydawało mi się, że to koniec świata”, wyjaśniła.

Ewa Wachowicz, 2017

Ewa Wachowicz, 2017
Fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Wtedy zupełnie nie wiedziała, co dalej z nią będzie i jak będzie wyglądała jej sytuacja finansowa. Była jednak pewna, że musi „wymyślić siebie na nowo”. „Z perspektywy mogę powiedzieć, że to, że Robert postanowił swój program robić sam, było najlepszym zwrotem w moim zawodowym życiu. Dziś czuję do niego ogromną wdzięczność”, wyznała w tej samej rozmowie. Koniec końców, rozstanie z Robertem Makłowiczem wyszło Ewie Wachowicz na dobre. Jak sama podkreśliła, dzięki temu od ponad 15 lat prowadzi własny program kulinarny, który dziś cieszy się sporą popularnością.  

Zobacz także: Po latach wraca do telewizji. Tak dziś wygląda Anna Potaczek, gwiazda serialu „W11 - Wydział Śledczy”

Ewa Wachowicz, Robert Makłowicz,
Fot. Grzegorz Kozakiewicz / Studio69 / Forum

Ewa Wachowicz, Robert Makłowicz, "Podróże kulinarne Roberta Makłowicza", Wieliczka, 23.02.2007

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.