Blanka, Eurowizja 2023
Fot. Chloe Hashemi/EBU
O TYM SIĘ MÓWI

Blanka wróciła do Polski. Tak wokalistka oceniła swój występ na Eurowizji!

„Dziękuję wszystkim za wsparcie”

Olga Figaszewska 15 maja 2023 09:17
Blanka, Eurowizja 2023
Fot. Chloe Hashemi/EBU

To był weekend pełen emocji. Za nami 67. finał Konkursu Piosenki Eurowizji. Na scenie w Liverpoolu zaprezentowała się Blanka z utworem Solo. Polka zajęła 19. Miejsce. Wokalistka w niedzielę wróciła już do kraju. Na lotnisku czekali na nią fani oraz dziennikarze. W pierwszych wywiadach zdradziła, jak się czuje. Tak oceniła swój występ. 

Blanka o Eurowizji 2023

Ostatnie miesiące były dla niej intensywne. Blanka intensywnie przygotowywała się do występu podczas 67. Konkursu Piosenki Eurowizji w Liverpoolu. A tuż po krajowych eliminacjach musiała zmierzyć się z falą krytyki. Zwycięstwo dało jej więcej smutku niż radości. Wówczas podkreślała, że da z siebie wszystko.  „Jest mi niezmiernie przykro, kiedy czytam obrzydliwe kłamstwa (między innymi o znajomościach, plagiatach, a przede wszystkim „ustawionym” głosowaniu). [...] Znam presję i wagę reprezentowania kraju. Nie poddam się ! Mało tego: obiecuję dać z siebie wszystko !!! Chcę z całego serca podziękować wszystkim, którzy mnie wspierają. To wiele dla mnie znaczy”, pisała w poście na Instagramie.

Tak też się stało. Blanka nie poddała się hejtowi i przeszła do działania. W Liverpoolu zachwyciła publiczność nie tylko utworem, a przede wszystkim dystansem i poczuciem humoru. Piosenkarka wykonała ogromną pracę nad swoim wokalem. Wplotła do swojego występu taniec, a całość miały dopełniać efekty wizualne. Polka wystąpiła w drugim półfinale zajęła trzecie miejsce  (Blanka otrzymała 124 punkty). Przed artystką znaleźli się Austria oraz Australia. A w finale wokalistka uplasowała się na 19. miejscu. Natomiast w głosowaniu telewidzów zajęła 8. pozycję.

Czytaj też: Zawsze może liczyć na wsparcie bliskich. Kim są rodzice Blanki? 

Blanka, Solo, Eurowizja, 2023
Fot. Chloe Hashemi/EBU

Blanka, Solo, Eurowizja, 2023
Fot. Sarah Louise Bennett/ EBU
 

Blanka: jak ocenia swój występ na Eurowizji 2023?

Emocje jeszcze nie opadły! Blanka w niedzielę wróciła do Polski i miała okazję udzielić pierwszych wywiadów. Nie ukrywa swojego szczęścia. Jak ocenia swój występ? „Daliśmy z siebie wszyscy wszystko. Pracowaliśmy bardzo ciężko, aby wyszło to jak najlepiej. Wiele godzin codziennie na sali prób, więc cieszę się, że wyszło jak wyszło”, wyznała w rozmowie z Jastrząb Post.

Okazuje się, że największy stres towarzyszył jej podczas półfinału. Tymczasem podczas samego finału czuła jedynie radość i była wyluzowana. Czy spodziewała się awansu? „Liczyłam na to i robiłam wszystko, co w mojej mocy, aby tak było, natomiast było to dla mnie zaskoczenie, bo wiemy, jaka była sytuacja i jak byłam oceniania. Cieszę się, że mogliśmy tam dotrzeć i że osiągnęliśmy ósme miejsce televotingu, a trzecie miejsce w półfinale. Bardzo mnie to cieszy i dziękuję wszystkim za wsparcie”, dodawała Karolinie Motylewskiej.

Blanka zamierza wykorzystać swój czas. Pracuje nad kolejnymi projektami, a już niedługo  pojawi się jej nowy singiel.

Życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze!

Sprawdź też: Eurowizja 2023: Blanka zabrała głos po finale konkursu. Zwróciła się do swoich fanów

Blanka po powrocie z Eurowizij, 2023
Fot. Wojciech Olkusnik/East News

2023.05.02  Blanka próba na Eurowizji 2023
Fot. Corinne Cumming/EBU materiały prasowe

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?