Edyta Górniak, Viva! 9/2019
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ/SAMESAME
O TYM JEST GŁOŚNO

Zaskakujące słowa Edyty Górniak o Michale Szpaku! Diwa zdobyła się na szczerość

Co dalej z ich relacją?

Konrad Szczęsny 15 czerwca 2020 16:13
Edyta Górniak, Viva! 9/2019
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ/SAMESAME

Już niebawem ruszy 11. edycja „The Voice of Poland”. Wiele wskazuje na to, że po raz pierwszy w fotelach trenerów spotkają się Edyta Górniak i Michał Szpak. Do tej pory ich relacje były dosyć napięte. Wszystko przez preselekcje do Eurowizji 2016, w których diwa przegrała z 29-latkiem. W wywiadzie udzielonym tuż po nich wyznała nawet, że nie wie, jak jej konkurent się nazywa. Jak obecnie wyglądają ich relacje? Wypowiedź artystki nie pozostawia złudzeń!

Edyta Górniak o Michale Szpaku. Po konflikcie nie ma śladu?

Jak Edyta Górniak ocenia Michała Szpaka? O to została zapytana w najnowszym wywiadzie. Już niebawem oboje prawdopodobnie spotkają się na planie 11. edycji „The Voice of Poland”. Wiele osób obawiało się, że diwa nie pała sympatią do młodszego kolegi z branży a przez to atmosfera w studio będzie napięta... Czy artystka miała już okazję osobiście poznać 29-latka? Czy chciałaby spotkać się z nim na planie uwielbianego przez Polaków programu?

Przypomnijmy, że castingi do nowych edycji „The Voice Kids”, „The Voice of Poland” i „The Voice Senior” odbywały się od 15 do 31 maja. Miały formę internetową z uwagi na pandemię koronawirusa. Kogo usłyszymy jesienią i zimą? To pozostaje póki co tajemnicą, podobnie jak skład trenerski. W kuluarach mówi się jednak, że w 11. edycji „The Voice of Poland” w słynnym fotelu zasiądzie po przerwie Edyta Górniak, która na planie spotka się z Michałem Szpakiem. Jak diwa postrzega młodszego kolegę z branży?

„Chciałabym pracować z Michałem Szpakiem. Fajnie by było się wzajemnie odkryć. Myślę, że nasza współpraca mogłaby być ciekawa dla widza”, zwierzyła się w rozmowie z „Faktem”.

Przy okazji artystka nawiązała do jednej z poprzednich edycji. Przyznała, że wówczas nie dogadywała się zbyt dobrze z jednym z trenerów, dlatego też nie wspomina jej najlepiej... O kogo chodziło? Tego Edyta Górniak nie ujawniła.

„Jeżeli pojawia się brak zaufania lub brak szacunku, to praca jest bardzo trudna. Mnie się zdarzyła taka edycja i bardzo to odchorowałam”, stwierdziła w „Fakcie”.

Edyta Górniak zapomniała imienia Michała Szpaka

Po raz pierwszy Edyta Górniak wypowiedziała się o Michale Szpaku w marcu 2016 roku. Wówczas w gmachu TVP rozegrane zostały preselekcje do Konkursu Piosenki Eurowizji. 25-letni wokalista zdobył 1. miejsce w głosowaniu widzów, drugie zajęła Margaret z „Cool me down”, zaś trzecie właśnie Edyta Górniak z balladą „Grateful”. Koniec końców to wykonawca hitu „Color of your life” reprezentował Polskę w Sztokholmie. W finale show uplasował się na znakomitym 8. miejscu, głównie dzięki zajęciu 3. miejsca w głosowaniu widzów z całej Europy.

Edyta Górniak musiała przełknąć gorycz porażki. Po zakończeniu krajowych eliminacji udzieliła wywiadu, w którym sceptycznie oceniła kompozycję, na którą wówczas tłumnie zagłosowali widzowie.

„Ja może ocenię utwór jako artysta i wykonawca. Ja bym po taki utwór nie sięgnęła, mimo że bardzo lubię ballady, dlatego, że on mi przypomina troszkę takie ballady patetyczne z gatunku muzyki lat 90. Nie wiem, kto jest autorem, bardzo przepraszam i nie chcę źle oceniać, natomiast dla mnie osobiście ta piosenka jest troszeczkę nie tak bardzo współczesna”, stwierdziła w rozmowie z portalem eurowizja.tvp.pl.

Dodała również, że... nie pamięta imienia młodszego kolegi, który zwyciężył w koncercie.

„Ja kocham oczywiście ballady. Ze wszystkich tych utworów, które słyszałam, właściwie wszystkie były fajne piosenki, ale tak najszybciej mi wpadł w ucho utwór „Lustra” [wyk. Natalia Szroeder - przyp. red.] i utwór Margaret i myślałam, że tutaj się rozstrzygnie ta bitwa. Nie spodziewałem się, z tym... jak on się nazywa... Michałem Szpakiem. Jestem troszeczkę zaskoczona”, zwierzyła się wówczas skonfundowana diwa.

Wiele osób odebrało te słowa bardzo negatywnie i zarzuciło Edycie Górniak, że nie potrafi przegrywać z honorem.

Na szczęście, jak wynika z najnowszego wywiadu, dawne urazy poszły w niepamięć. Czy na planie 11. edycji „The Voice of Poland” diwa i Michał Szpak zdołają się zaprzyjaźnić?  

Michał Szpak zasiądzie w fotelu jurora w nowej edycji „The Voice of Poland”:

Michał Szpak, VIVA! czerwiec 2017, 13/2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Do programu ma także po przerwie powrócić Edyta Górniak:

Edyta Górniak
Fot. Mateusz Stankiewicz/SameSame

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.