Księżna Camilla dzieci, Camilla Parker Bowles dzieci
Fot. East NEWS
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Trzymają się z dala od rodziny królewskiej. Co robią dzieci księżnej Camilli?

Poznajcie bliżej pociechy Camilli Parker-Bowles!

Gabriela Czernecka 19 czerwca 2021 21:38
Księżna Camilla dzieci, Camilla Parker Bowles dzieci
Fot. East NEWS

Kim są dzieci księżnej Camilli? Thomas i Laura wiodą dziś życie z dala od rodziny królewskiej, ale odkąd ich mama jest księżną Kornwalii, chcąc nie chcąc zawsze są na świeczniku. Dzieci w rodzinie królewskiej zawsze wzbudzały większe zainteresowanie niż starsi członkowie rodziny Windsorów, często cieszą się nawet większą popularnością. Dziś nie ma osoby, która nie wiedziałaby, kim jest książę George, księżniczka Charlotte, książę Louis czy Archie Harrison. Niewielu jednak wie, że księżna Camilla ma dwójkę dzieci z poprzedniego małżeństwa. Dlaczego trzymają się z dala od rodziny królewskiej i jak dziś wygląda ich życie? Poznajcie bliżej dzieci Camilli Parker-Bowles.

Kim był pierwszy mąż księżnej Camilli?

Camilla Shand i książę Karol poznali się w latach 70. na meczu polo. O ich płomiennym uczuciu pisano wielokrotnie – zakochali się od pierwszego wejrzenia, ale ich miłość natrafiła na przeszkody. On wyjechał na służbę na morzu, ona nie chciała czekać na księcia, który nie mógł się zdecydować i przeciwstawić rodzinie. Angielski wojskowy, Andrew Parker-Bowles nie miał co prawda takich tytułów, majątku i posiadłości, co brytyjski książę, ale robił wszystko, by stworzyć z Camillą udany związek. Po siedmiu latach znajomości Camilla zdecydowała się jednak przyjąć jego oświadczyny. Para stanęła na ślubnym kobiercu w 1973 roku, czyli rok po wyjeździe Karola. 

ZobaczKsiążę Karol żył w czworokącie z własną siostrą?! Sprawdzamy, jak było naprawdę

Pierwszy mąż Camilli, pełniąc służbę u królowej, często był poza krajem, zostawiając tym samym ukochaną zdaną samą na siebie. Wkrótce pojawiły się dzieci. Camilla Parker-Bowles po raz pierwszy została mamą w 1974 roku. Na świat przyszedł wówczas Thomas Henry, którego ojcem chrzestnym jest  właśnie książę Karol. Cztery lata później na świat przyszła córka Camilli Parker-Bowles, Laura.

Czym zajmują się dzieci księżnej Camilli?

Niestety w małżeństwie Camilli szybko pojawiły się problemy. Camilla nie zapomniała o swojej miłości do księcia, z którym nieustannie potajemnie się spotykała, a Andrew widząc, że jego małżonka straciła zainteresowanie jego osobą, postanowił poszukać pocieszenia w ramionach innych kobiet. Ostatecznie ich małżeństwo rozpadło się w 1995 roku. Trzy lata później Camilla i Karol otwarcie zaczęli się spotykać. Na ślubnym kobiercu stanęli w 2005 roku, a na ich ceremonii zaślubin pojawiły się zarówno dzieci Camilli (Tom i Laura), jak i dzieci księcia Karola (książę Harry i książę William). William i Tom pełnili wówczas funkcje świadków.

Co ciekawe była to jednak jedna z niewielu oficjalnych uroczystości, podczas których mieliśmy okazję zobaczyć całą patchworkową rodzinę w komplecie. Próżno szukać na zdjęciach dzieci Camilli w jej towarzystwie zwłaszcza odkąd została księżną.

Kim jest Laura Parker Bowles, siostra przyrodnia księcia Williama i księcia Harry'ego?
Fot. East News

ślub księcia Karola, książę Karol, księżna Camilla
Fot. Getty Images

Co się dzieje z dziećmi księżnej Camilli?

Odkąd Camilla została księżną Kornwalii, jej dzieci postanowiły usunąć się w cień. Odpowiadając na pytanie, kim jest Tom Parker-Bowles, trzeba wspomnieć, że jest synem księżnej Camilli, ale kompletnie nie korzysta z przywilejów, jakie mogłaby zapewnić mu matka. W młodości został oskarżony o zażywanie narkotyków i rozprowadzanie ich na jednym z festiwali filmowych, ale te doniesienia nigdy nie zostały potwierdzone.  Świetnie radzi sobie jako autor książek kucharskich i krytyk kulinarny. Wydał już osiem książek. Przez chwilę miał także okazję być prezenterem brytyjskiego programu kulinarnego Market Kitchen. Prywatnie odnalazł szczęście u boku Sary Buys, z którą wziął ślub w 2005 roku. Ma dwójkę dzieci: Lolę (2007 rok) i Freddy’ego (2010 rok). Para rozstała się w 2018 roku po dwunastu latach małżeństwa. Później związał się z Alice Procope, która w marcu 2021 roku przegrała walkę z rakiem.

Zobacz takżeSprytna manipulatorka, kochanka, ofiara miłosnego trójkąta. Jaka tak naprawdę jest księżna Camilla?

W przypadku córki księżnej Camilli, Laury, jest podobnie – również rozwija się, pozostając w świecie kultury. Laura Lopes jest kuratorem sztuki. Organizuje wystawy dzieł sztuki. Na ślubnym kobiercu stanęła w 2006 roku. Jej mężem został księgowy Harry Lopes. Para wspólnie wychowuje trójkę dzieci: Elizę, Gusa i Louisa. Z ciekawostek, Eliza miała okazję nieść kwiatki na ślubie Williama i Kate. 

Kim jest Laura Parker Bowles, siostra przyrodnia księcia Williama i księcia Harry'ego?
Fot. East News

Dzieci Camilli Parker-Bowles żyją z dala od mediów

Dzieci Camilli rzadko wypowiadają się publicznie na temat mamy czy rodziny królewskiej. Starają się wieść życie z dala od królewskiego dworu. Kiedy syn księżnej Kornwalii zrobił wyjątek i pojawił się w programie Good Morning Britain, zdradził, jak to jest być członkiem jednej z najbardziej znanych rodzin na świecie. „Szczerze mówiąc, Laura i ja nie jesteśmy częścią rodziny królewskiej”, powiedział wprost Tom Parker. Chwilę później zażartował, że to jego mama wyszła za mąż i ona jest częścią jego rodziny, ale oni nadal są klasą średnią. 

Camilla Parker Bowles, Laura Parker Bowles, Tom Parker Bowles
Fot. PA Archive/Press Association Images/EAST NEWS

Księżna Camilla dzieci, Camilla Parker Bowles syn i córka
Fot. Getty Images

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.