Ślub księcia Karola i księżnej Camilli, 9.04.2005
Fot. Anwar Hussein Collection/ROTA/WireImage
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Trzymają się z dala od rodziny królewskiej. Co robią dzieci księżnej Camilli?

Poznajcie bliżej pociechy Camilli Parker-Bowles!

Gabriela Czernecka 6 września 2022 10:14
Ślub księcia Karola i księżnej Camilli, 9.04.2005
Fot. Anwar Hussein Collection/ROTA/WireImage

Camilla Parker-Bowles jest życiową miłością księcia Karola, jednak ich związek od zawsze wzbudzał kontrowersje. Oboje mają za sobą nieudane małżeństwa, nie doczekali się wspólnych dzieci, choć każde z nich ma dwie pociechy z poprzednich związków. Kim są syn i córka żony następcy brytyjskiego tronu? Thomas i Laura starają się wieść życie z dala od brytyjskiej rodziny królewskiej, mimo to, chcąc nie chcąc, często i tak są na świeczniku... Jak wygląda ich życie?

Kim był pierwszy mąż księżnej Camilli?

Camilla Shand i książę Karol poznali się w latach 70. na meczu polo. O ich płomiennym uczuciu pisano wielokrotnie – zakochali się od pierwszego wejrzenia, ale ich miłość natrafiła na przeszkody. On wyjechał na służbę na morzu, ona nie chciała czekać na księcia, który nie mógł się zdecydować i przeciwstawić rodzinie. Angielski wojskowy, Andrew Parker-Bowles nie miał co prawda takich tytułów, majątku i posiadłości, co brytyjski książę, ale robił wszystko, by stworzyć z Camillą udany związek. Po siedmiu latach znajomości Camilla zdecydowała się jednak przyjąć jego oświadczyny. Para stanęła na ślubnym kobiercu w 1973 roku, czyli rok po wyjeździe Karola. 

Pierwszy mąż Camilli, pełniąc służbę u królowej, często był poza krajem, zostawiając tym samym ukochaną zdaną samą na siebie. Wkrótce pojawiły się dzieci. Camilla Parker-Bowles po raz pierwszy została mamą w 1974 roku. Na świat przyszedł wówczas Thomas Henry, którego ojcem chrzestnym jest właśnie książę Karol. Cztery lata później na świat przyszła córka Camilli Parker-Bowles, Laura.

Zobacz takżeHarry i Meghan nie spotkają się z księciem Karolem, a książę William... nie chce ich widzieć

Kim jest Laura Parker Bowles, siostra przyrodnia księcia Williama i księcia Harry'ego?
Fot. East News

Czym zajmują się dzieci księżnej Camilli?

Niestety w małżeństwie Camilli szybko pojawiły się problemy. Camilla nie zapomniała o swojej miłości do księcia, z którym nieustannie potajemnie się spotykała, a Andrew widząc, że jego małżonka straciła zainteresowanie jego osobą, postanowił poszukać pocieszenia w ramionach innych kobiet. Ostatecznie ich małżeństwo rozpadło się w 1995 roku. Trzy lata później Camilla i Karol otwarcie zaczęli się spotykać. Na ślubnym kobiercu stanęli w 2005 roku, a na ich ceremonii zaślubin pojawiły się zarówno dzieci Camilli (Tom i Laura), jak i dzieci księcia Karola (książę Harry i książę William). William i Tom pełnili wówczas funkcje świadków.

Co ciekawe była to jednak jedna z niewielu oficjalnych uroczystości, podczas których mieliśmy okazję zobaczyć całą patchworkową rodzinę w komplecie. Próżno szukać na zdjęciach dzieci Camilli w jej towarzystwie zwłaszcza odkąd została księżną.

Czytaj także: Elizabeth Debicki jako księżna Diana na zdjęciach z planu The Crown. Podobna do Lady Di?

ślub księcia Karola, książę Karol, księżna Camilla
Fot. Getty Images

Co się dzieje z dziećmi księżnej Camilli?

Odkąd Camilla została księżną Kornwalii, jej dzieci postanowiły usunąć się w cień. Odpowiadając na pytanie, kim jest Tom Parker-Bowles, trzeba wspomnieć, że jest synem księżnej Camilli, ale kompletnie nie korzysta z przywilejów, jakie mogłaby zapewnić mu matka. W młodości został oskarżony o zażywanie narkotyków i rozprowadzanie ich na jednym z festiwali filmowych, ale te doniesienia nigdy nie zostały potwierdzone.  Świetnie radzi sobie jako autor książek kucharskich i krytyk kulinarny. Wydał już osiem książek. Przez chwilę miał także okazję być prezenterem brytyjskiego programu kulinarnego Market Kitchen. Prywatnie odnalazł szczęście u boku Sary Buys, z którą wziął ślub w 2005 roku. Ma dwójkę dzieci: Lolę (2007 rok) i Freddy’ego (2010 rok). Para rozstała się w 2018 roku po dwunastu latach małżeństwa. Później związał się z Alice Procope, która w marcu 2021 roku przegrała walkę z rakiem.

W przypadku córki księżnej Camilli, Laury, jest podobnie – również rozwija się, pozostając w świecie kultury. Laura Lopes jest kuratorem sztuki. Organizuje wystawy dzieł sztuki. Na ślubnym kobiercu stanęła w 2006 roku. Jej mężem został księgowy Harry Lopes. Para wspólnie wychowuje trójkę dzieci: Elizę, Gusa i Louisa. Z ciekawostek, Eliza miała okazję nieść kwiatki na ślubie Williama i Kate. 

Zobacz takżeKsiężna Kate pokazała się bez makijażu!

Kim jest Laura Parker Bowles, siostra przyrodnia księcia Williama i księcia Harry'ego?
Fot. East News

Dzieci Camilli Parker-Bowles żyją z dala od mediów

Dzieci Camilli rzadko wypowiadają się publicznie na temat mamy czy rodziny królewskiej. Starają się wieść życie z dala od królewskiego dworu. Kiedy syn księżnej Kornwalii zrobił wyjątek i pojawił się w programie Good Morning Britain, zdradził, jak to jest być członkiem jednej z najbardziej znanych rodzin na świecie. „Szczerze mówiąc, Laura i ja nie jesteśmy częścią rodziny królewskiej”, powiedział wprost Tom Parker. Chwilę później zażartował, że to jego mama wyszła za mąż i ona jest częścią jego rodziny, ale oni nadal są klasą średnią. 

Camilla Parker Bowles, Laura Parker Bowles, Tom Parker Bowles
Fot. PA Archive/Press Association Images/EAST NEWS

Księżna Camilla dzieci, Camilla Parker Bowles syn i córka
Fot. Getty Images

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?