Która podoba wam się najbardziej?

Marcin Brzeziński 26 lipca 2018 14:30

W co inwestować, żeby nie stracić? We współczesnym świecie, w którym zasadniczo nie ma nic pewnego jest jedna rzecz niezmienna. Świetną lokatą kapitału są mianowicie… torebki wielkich domów mody. Przypomnijmy, że torebka Birkin domu mody Hermes została sprzedana w ubiegłym roku w domu akcyjnym Christie’s w Hong Kongu za kwotę 1 milion 254 tysiące złotych. Nie jest pierwszą tak drogą torebką Birkin Hermesa. W 2016 roku również na aukcji w Hong Kongu podobna została sprzedana za milion złotych. Postanowiliśmy więc wziąć sprawy w swoje ręce. Przejrzeliśmy dziesiątki aukcji oraz ofert sklepów internetowych i wytypowaliśmy sześć modeli torebek, w które warto zainwestować. Wszystkie są piekielnie drogie, ale wiele wskazuje na to, że z biegiem czasu nie tylko nie stracą na wartości, a wręcz… zdrożeją. Zobaczcie, torebki, które mogą być idealną lokatą kapitału. Oczywiście, gdy ktoś taki kapitał posiada.

1/6
Torebka Chanel Classic Flap
Copyright @East News
1/6

1. Torebka Chanel Classic Flap
Następczyni kultowego modelu 2.55. Rożni się od niego jednak zapięciem i tym, że w srebrny łańcuszek ma wpleciony skórzany pasek. Portal Baghunter donosi, że od 2010 roku wartość tego modelu wzrosła aż o 70 procent! Po prostu… niewiarygodne!
Cena: od 17 tysięcy złotych

2/6
Torebka Celine Classic Box
Copyright @Instagram
2/6

2. Torebka Celine Classic Box
Idealna torebka na co dzień. Model z 2011 roku jest dziełem uzdolnionego projektanta dodatków Johnnego Coca. W torebce zrezygnowano z tradycyjnego zapięcia, które wyróżniało do tej pory wyroby Celine (czyli konia z karetą) na rzecz prostej, prostokątnej formy.
Cena: od 9 tysięcy złotych

3/6
Torba Prada Galleria
Copyright @Instagram @janinchenvonw
3/6

3. Torba Prada Galleria
Torba wykonana ze skóry Saffiano, materiału wymyślonego i opatentowanego przez dziadka Miucci Prady, Mario. Podobno jest to skóra poddana specjalnej obróbce termicznej. Ale jak jest naprawdę? Tak czy inaczej, Galleria to torba wyjątkowo obszerna i praktyczna.
Cena: od 6 tysięcy złotych

4/6
Torebka Hermes Kelly
Copyright @Instagram @nadjasnowflake
4/6

4. Torebka Hermes Kelly
To, że warto inwestować w model Birkin już wiemy. Ale równie atrakcyjna wydaje się zaprojektowana w latach 30. XX wieku inna torebka. Początkowo była znana jako Sac-à-Dépêches. Potem na cześć Grace Kelly została ochrzczona jej imieniem. Niestety jest równie trudno dostępna i kosztowna jak jej młodsza siostra.
Cena: od 37 tysięcy złotych

5/6
Torba Peekaboo Fendi
Copyright @Instagram @lynn_necklace
5/6

5. Torba Peekaboo Fendi
Zaprojektowana przez dyrektora kreatywnego Fendi Karla Lagerfelda w 2009 roku. Jej cechą charakterystyczną jest centralnie umieszczony zamek umożliwiający szybkie dostanie się do środka. Podobno w tej torebce… rzeczy nie giną!  
Cena: od 5 tysięcy złotych

6/6
Torebka Christian Dior Lady Dior
Copyright @Instagram @nadjasnowflake
6/6

6. Torebka Christian Dior Lady Dior
Zaprojektowana w 1994 roku. Cechy charakterystyczne? Pikowana skóra i charmsy tworzące napis Dior zawieszone u rączki. Wierna temu modelowi była przez lata Lady Diana i właśnie jej torba zawdzięcza swoją nazwę.  
Cena: od 10 tysięcy złotych

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!