xx
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Oto najdroższa torebka świata! Ile kosztuje i jak wygląda?

Powstała, aby wesprzeć szczytny cel

Paulina Filipowicz 1 grudnia 2020 16:29
xx
Fot. Getty Images

Damska torebka od lat jest akcesorium, o które światowej sławy domu mody toczą bitwy. Każdy kreator mody, chce być tym, który zostanie okrzyknięty twórcą najbardziej pożądanego modelu. W cenie są produkty Chanel, Louis Vuitton czy Judith Leiber. Ale jeszcze do niedawna, żadna torebka z logo Chanel czy LV, nie mogła równać się z popularnością produktów Hermesa! Na horyzoncie pojawiła się jednak niespodziewana konkurencja...

Oto najdroższa torebka świata! Ile kosztuje i jak wygląda?

Najsłynniejsze torebki świata to te, które jednocześnie należą do najdroższych. Być może niepisana zasada jest taka, iż aby produkt stał się pożądany, musi być osiągalny jedynie dla nielicznych. Wystarczy przyjrzeć się chociażby fenomenowi torebek Hermès, a w szczególności modelom Kelly oraz Birkin

Na początku 2016 roku czerwona torebka Birkin domu mody Hermès została sprzedana w prestiżowym domu akcyjnym Christie’s za kwotę 222 tysięcy dolarów. Już po paru miesiącach pojawił się jednak nowy rekord. Zajmująca się wyłącznie sprzedażą torebek „z drugiej ręki” amerykańska firma Prive Porter sprzedała anonimowemu nabywcy z Los Angeles torebkę Birkin za 298 tysięcy dolarów. czyli lekko licząc milion sto tysięcy złotych!

Mogłoby się wydawać, że miejsca na podium Hermès tak łatwo nie odstąpi, a jednak... Świat obiegła informacja, iż włoska marka Boarini Milanesi, stworzyła właśnie najdroższą torebkę w historii! Ponadto, część dochodu ze sprzedaży ma trafić na szczytny cel, a dokładnie przyczynić się do pomocy ochrony oceanów. Projektant włoskiej marki, Matteo Rodolf zaznaczył, że ratowanie mórz jest osobistą i szczególną wartością dla założycieli Boarini Milanesi.

Nowa najdroższa torebka świata o nazwie Parva Mea utrzymana została w niebieskiej tonacji, a jej faktura przypomina w dotyku skórę aligatora. Model przyozdabiają biżuteryjne motyle wysadzane kamieniami, diamentami pavé, szafirami oraz turmalinami paraiba.

Koszt torby to 6 mln euro, czyli prawie 27 milionów złotych! Włoska marka deklaruje, że aż 800 tys. euro zamierza przekazać na ochronę oceanów. Warto podkreślić, że powstały tylko 3 egzemplarze tego modelu. Jesteśmy ciekawi, w jakie trafią ręce.  

TAGI #torebka

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.