xx
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Oto najdroższa torebka świata! Ile kosztuje i jak wygląda?

Powstała, aby wesprzeć szczytny cel

Paulina Filipowicz 31 grudnia 2021 17:30
xx
Fot. Getty Images

Damska torebka od lat jest dodatkiem, o który światowej sławy domu mody toczą bitwy. Każdy kreator mody, chce być tym, który zostanie okrzyknięty twórcą najbardziej pożądanego modelu. W cenie są produkty Chanel, Louis Vuitton czy Judith Leiber. Ale jeszcze do niedawna, żadna torebka z logo Chanel czy LV, nie mogła równać się z popularnością produktów Hermèsa! Na horyzoncie pojawiła się jednak niespodziewana konkurencja...

ZOBACZ TAKŻE: Niezwykła historia jednej z najsłynniejszych torebek świata, czyli Kelly Hermèsa!

Oto najdroższa torebka świata! Ile kosztuje i jak wygląda?

Najsłynniejsze torebki świata to te, które jednocześnie należą do najdroższych. Być może niepisana zasada jest taka, iż aby produkt stał się pożądany, musi być osiągalny jedynie dla nielicznych. Wystarczy przyjrzeć się chociażby fenomenowi torebek Hermès, a w szczególności modelom Kelly oraz Birkin

Na początku 2016 roku czerwona torebka Birkin domu mody Hermès została sprzedana w prestiżowym domu akcyjnym Christie’s za kwotę 222 tysięcy dolarów. Już po paru miesiącach pojawił się jednak nowy rekord. Zajmująca się wyłącznie sprzedażą torebek „z drugiej ręki” amerykańska firma Prive Porter sprzedała anonimowemu nabywcy z Los Angeles torebkę Birkin za 298 tysięcy dolarów. czyli lekko licząc milion sto tysięcy złotych!

Mogłoby się wydawać, że miejsca na podium Hermès tak łatwo nie odstąpi, a jednak... Świat obiegła informacja, iż włoska marka Boarini Milanesi, stworzyła najdroższą torebkę w historii! Ponadto, część dochodu ze sprzedaży trafia na szczytny cel, a dokładnie przyczynia się do pomocy ochrony oceanów. Projektant włoskiej marki, Matteo Rodolf zaznaczył, że ratowanie mórz jest osobistą i szczególną wartością dla założycieli Boarini Milanesi.

Najdroższa torebka świata o nazwie Parva Mea utrzymana została w niebieskiej tonacji, a jej faktura przypomina w dotyku skórę aligatora. Model przyozdabiają biżuteryjne motyle wysadzane kamieniami, diamentami pavé, szafirami oraz turmalinami paraiba.

Koszt torby to 6 mln euro, czyli prawie 27 milionów złotych! Warto podkreślić, że powstały tylko 3 egzemplarze tego modelu. Jesteśmy ciekawi, w jakie ręce trafiły.

CZYTAJ TEŻ: Kim jest Jane Birkin? Jej styl nadal inspiruje…

TAGI #torebka #Hermes

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.