xx
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Oto najdroższa torebka świata! Ile kosztuje i jak wygląda?

Powstała, aby wesprzeć szczytny cel

Paulina Filipowicz 31 grudnia 2021 17:30
xx
Fot. Getty Images

Damska torebka od lat jest dodatkiem, o który światowej sławy domu mody toczą bitwy. Każdy kreator mody, chce być tym, który zostanie okrzyknięty twórcą najbardziej pożądanego modelu. W cenie są produkty Chanel, Louis Vuitton czy Judith Leiber. Ale jeszcze do niedawna, żadna torebka z logo Chanel czy LV, nie mogła równać się z popularnością produktów Hermèsa! Na horyzoncie pojawiła się jednak niespodziewana konkurencja...

ZOBACZ TAKŻE: Niezwykła historia jednej z najsłynniejszych torebek świata, czyli Kelly Hermèsa!

Oto najdroższa torebka świata! Ile kosztuje i jak wygląda?

Najsłynniejsze torebki świata to te, które jednocześnie należą do najdroższych. Być może niepisana zasada jest taka, iż aby produkt stał się pożądany, musi być osiągalny jedynie dla nielicznych. Wystarczy przyjrzeć się chociażby fenomenowi torebek Hermès, a w szczególności modelom Kelly oraz Birkin

Na początku 2016 roku czerwona torebka Birkin domu mody Hermès została sprzedana w prestiżowym domu akcyjnym Christie’s za kwotę 222 tysięcy dolarów. Już po paru miesiącach pojawił się jednak nowy rekord. Zajmująca się wyłącznie sprzedażą torebek „z drugiej ręki” amerykańska firma Prive Porter sprzedała anonimowemu nabywcy z Los Angeles torebkę Birkin za 298 tysięcy dolarów. czyli lekko licząc milion sto tysięcy złotych!

Mogłoby się wydawać, że miejsca na podium Hermès tak łatwo nie odstąpi, a jednak... Świat obiegła informacja, iż włoska marka Boarini Milanesi, stworzyła najdroższą torebkę w historii! Ponadto, część dochodu ze sprzedaży trafia na szczytny cel, a dokładnie przyczynia się do pomocy ochrony oceanów. Projektant włoskiej marki, Matteo Rodolf zaznaczył, że ratowanie mórz jest osobistą i szczególną wartością dla założycieli Boarini Milanesi.

Najdroższa torebka świata o nazwie Parva Mea utrzymana została w niebieskiej tonacji, a jej faktura przypomina w dotyku skórę aligatora. Model przyozdabiają biżuteryjne motyle wysadzane kamieniami, diamentami pavé, szafirami oraz turmalinami paraiba.

Koszt torby to 6 mln euro, czyli prawie 27 milionów złotych! Warto podkreślić, że powstały tylko 3 egzemplarze tego modelu. Jesteśmy ciekawi, w jakie ręce trafiły.

CZYTAJ TEŻ: Kim jest Jane Birkin? Jej styl nadal inspiruje…

TAGI #torebka #Hermes

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.