Dominika Kulczyk, VIVA!
Fot. ZUZA KRAJEWSKA I BARTEK WIECZOREK/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Piękny gest Dominiki Kulczyk! 57 ton odzieży ochronnej trafi dzięki niej do polskich lekarzy

Pierwszy samolot z pomocą przyleciał dziś do Poznania

Rafał Kowalski 15 kwietnia 2020 20:50
Dominika Kulczyk, VIVA!
Fot. ZUZA KRAJEWSKA I BARTEK WIECZOREK/LAF AM

Dwudziestego marca Dominika Kulczyk podjęła decyzję, dzięki której tysiące lekarzy w całym kraju będzie mogło bezstresowo wykonywać swoją pracę i  spokojnie spać. Mowa o przekazaniu 20 milionów złotych na odzież ochronną dla polskiej służby zdrowia. Dziś rano wylądował pierwszy z czterech samolotów z pomocą od polskiej milionerki.

Dominika Kulczyk pomogła polskim lekarzom – zdjęcia z lotniska

Dziś około 6:00 rano na poznańskim lotnisku Ławica wylądował pierwszy samolot LOT wyładowany po brzegi goglami, maseczkami i przyłbicami, które niedługo zostaną przekazane w ręce medyków W sumie pomoc od Kulczyk Foundation wyceniona jest na 20 milionów złotych, a jej waga to około 57 ton. Za cały transport zapłaciła Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Do kogo konkretnie trafi pomoc? „Algorytm dystrybucji będzie bardzo prosty - będzie podzielony na lekarzy czynnych zawodowo w każdej izbie. Ze sprzętu będą korzystać absolutnie wszyscy, ci którzy są na pierwszej linii frontu. Nikt tego nie wydziela, działamy wspólnie, ramię w ramię, i lekarze i pielęgniarki i ratownicy”,mówił mediom prezes Okręgowej Rady Lekarskiej OIL w Łodzi pan Paweł Czekalski, który zaangażowany był w całą akcję.

Przypomnijmy, jak Dominika Kulczyk argumentowała swoją decyzję o przekazaniu tak wielkiej sumy pieniędzy na walkę z epidemią. „Lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki, diagności i cały personel szpitalny to bohaterowie naszych czasów. Ich walka z koronawirusem wymaga wyjątkowych środków i skutecznych narzędzi. Dlatego zdecydowałam się przekazać Fundacji Lekarze Lekarzom 20 mln zł na zakup diagnostycznego i ochronnego sprzętu medycznego”, pisała kilka tygodni temu bizneswoman.

Zobaczcie zdjęcia Dreamlinerów, które wykonano dziś rano. 

Zobaczcie więcej zdjęć z poznańskiego lotniska Ławica, oraz wnętrza samolotu ze sprzętem medycznym dla polskich...

Opublikowany przez Kulczyk Foundation Środa, 15 kwietnia 2020

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.