Dawid Ogrodnik, Marta Nieradkiewicz, historia miłości
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum
O TYM SIĘ MÓWI

Dawid Ogrodnik i Marta Nieradkiewicz pielęgnują uczucie z dala od mediów. Jak się poznali?

Aktor kończy dzisiaj 36 lat!

Rafał Kowalski 15 czerwca 2022 13:55
Dawid Ogrodnik, Marta Nieradkiewicz, historia miłości
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Bardzo rzadko o sobie mówią. Dawid OgrodnikMarta Nieradkiewicz regularnie prezentują swoje zdolności aktorskie na ekranach kin oraz na deskach teatrów. Prywatnie są parą. Swój związek starają się trzymać z dala od mediów. Obecnie zakochani wychowują córeczkę, która ma już cztery lata. Co wiemy o ich relacji?

Dawid Ogrodnik i Marta Nieradkiewicz –jak się poznali?

Oboje mogą pochwalić się dyplomami ukończenia krakowskiej szkoły Lart studiO, ale poznali się dopiero w opolskim Teatrze im. Jana Kochanowskiego. Był rok 2012, gdy rozpoczęły się tam próby do spektaklu Bracia i Siostry. Serwis Pomponik wspominał, że między aktorką i aktorem szybko pojawiła się nić fascynacji, choć ona miała być wtedy zakochana w kimś innym. Z kolei on właśnie zakończył poprzedni związek...

Zawodowo u artystów także działo się wiele. Dawid Ogrodnik zakończył zdjęcia do świetnego Chce się żyć i już miał na poczcie zaproszenia do kolejnych filmów, a Marta Nieradkiewicz była znana z najpopularniejszego polskiego serialu Barwy Szczęścia. Wkrótce para zaczęła się spotykać, a ulubienica widzów podjęła przełomową dla siebie decyzję o odejściu z telenoweli. Mając tylko etat w krakowskim Teatrze Starym i do utrzymania dom w Warszawie, aktorka nie ukrywała, że nadeszły dla niej chude lata. „W ubiegłym roku żyłam jak królewna, jeździłam po świecie, kupowałam, miałam gest. W tym muszę zacisnąć pasa. Wciąż obiecuję sobie, że będzie inaczej, że będę myśleć długofalowo. I może następnym razem mi się uda”, opowiadała Wysokim Obcasom sześć lat temu.

Nie tylko z niepewnością finansową, ale między dwoma miastami przebiegała codzienność Marty Nieradkiewicz. Mimo wszystko udało się jej stworzyć z Dawidem Ogrodnikiem piękną relację. Piękną, ale i bardzo prywatną. Pierwszy raz z niewielu partnerzy pokazali się razem w marcu 2014 roku na spotkaniu z nominowanymi do Orłów. Chwilę później nie oddalali się od siebie na rozdaniu Paszportów Polityki.

Czytaj także: „Nasz związek przechodził różne koleje”. Historia miłości Tomasza Raczka i Marcina Szczygielskiego

Dawid Ogrodnik, Marta Nieradkiewicz, historia miłości
Fot. VIPHOTO/East News

Zakochani rzadko mówią o sobie w wywiadach. Aktor zdradził raz jedynie, jak jemu i jego partnerce udaje się robić dwie kariery jednocześnie. „Podejmujemy takie wyzwanie. Z tym że etap rywalizacji mam dawno za sobą. Wybieram role ze względu na ciekawość spotkania; żeby zrobić coś wartościowego, czasami przeżyć coś zwariowanego, a nie dlatego, żeby komuś coś udowadniać. Ostatnio na przykład razem z Romkiem Gancarczykiem zaangażowaliśmy się w eksperymentalny projekt „Dzieci z dworca ZOO” w krakowskim Teatrze Barakah. Chcieliśmy się zmierzyć z energią ludzi bez aktorskiego doświadczenia”, podkreślał Dawid Ogrodnik w Polityce z 2018 roku.

CZYTAJ TEŻ: Karol Strasburger zaskakująco o swoim wieku: „Nawet nie wiem, ile mam lat”. Mówi też o późnym ojcostwie

Dawid Ogrodnik, Marta Nieradkiewicz, jak się poznali
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Córka Dawida Ogrodnika i Marty Nieradkiewicz

Pod koniec 2017 roku pierwszy raz w mediach pojawiła się wzmianka o tym, że Marta Nieradkiewicz jest w ciąży. Informację tę potwierdziła ówczesna managerka aktorki, Róża Stańcio. Szybko jednak dodała, że to prywatna sprawa pary.

Temat dziecka artystki i Dawida Ogrodnika wróciła dopiero podczas rozdania nagród Bestsellery Empiku w lutym 2018 roku, z której aktor wybiegł w popłochu. Do portali przedostała się informacja, że przyczyną takiego zachowania był fakt, że gwiazdor dowiedział się o rozpoczynającym się porodzie. W kuluarach imprezy szybko ustalono, że w zastępstwie za niego jedną z nagród wręczy Andrzej Piaseczny.

Dziś córka pary o imieniu Jaśmina ma 4 lata. Rodzice nie ujawniają jej wizerunku w sieci. Wielbiciele Dawida Ogrodnika tylko raz zauważyli film, na którym widać dziewczynkę – tyłem. Mama czterolatki publikując zdjęcia także stara się, by dziecko nie miało widocznej twarzy.

Czy tacierzyństwo zmieniło postrzeganie przez Dawida Ogrodnika kariery? „Nie wydaje mi się. Jestem człowiekiem, który nie odpuszcza. Zawodowe decyzje nadal podejmuję w ten sam sposób. Nie podporządkowuję pracy obowiązkom ojcowskim i odwrotnie. Ale oczywiście dużo się w życiu zmienia. W trudnych sytuacjach staram się nie reagować histerycznie. Próbuję się dogadywać, negocjować. Jest mnóstwo rozwiązań. Przyciśnięty do muru, zawsze wybiorę dobro dziecka, to jasne”, zapewniał aktor w Polityce w 2018 roku.

Całej trójce życzymy wszystkiego, co najlepsze. 

CZYTAJ TAKŻE: Shazza poruszająco o walce z nowotworem. Choroba pojawiła się u progu pandemii

Dawid Ogrodnik, Marta Nieradkiewicz, córka
Fot. Piętka Mieszko AKPA

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?