Pojawiły się pierwsze, nieoficjalne informacje!

Rafał Kowalski 15 stycznia 2019 12:42

Wczorajsze popołudnie na zawsze zapisze się w pamięci wszystkich Polaków. To właśnie wtedy podano do oficjalnej wiadomości smutną informację o śmierci Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska przegrał walkę o życie po tym, jak w niedzielę przed godziną 20:00 w trakcie finału WOŚP zaatakował go nożownik. Teraz wiadomo już nieoficjalnie, kiedy odbędzie się pogrzeb 53-letniego Pawła Adamowicza.

Szczegóły pogrzebu Pawła Adamowicza

Prezydent Gdańska zostanie pożegnany w sobotę – taką informację podała Polska Agencja Prasowa. Z kolei według wiedzy dziennikarzy Wirtualnej Polski ciało Pawła Adamowicza zostanie skremowane. Wciąż czekamy na potwierdzenie tych doniesień. To jedyne szczegóły pogrzebu, które znamy na tę chwilę.

Na informacje czeka także sam prezydent Andrzej Duda, który swoją obecność na pogrzebie oraz jego przebieg i charakter uzależnia od decyzji bliskich tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza. „Czekamy na decyzję rodziny i chcemy w pełni uszanować wolę rodziny prezydenta Adamowicza, zarówno co do daty pogrzebu, jak i jego charakteru i przebiegu. Jesteśmy otwarci na współpracę i wypełnienie woli najbliższej rodziny prezydenta”, . przekazał dziennikarzom Krzysztof Szczerski, szef Kancelarii Prezydenta.

Przypomnijmy także, że właśnie od daty pogrzebu, prezydent Andrzej Duda uzależnił dzień, w którym odbędzie się żałoba narodowa. Na ten moment możemy przyjąć, że będzie to także sobota.

Paweł Adamowicz miał 53 lata. Osierocił dwie córki – 16-letnią Antoninę i 9-letnią Teresę. Prezydenta Gdańska opłakuje też jego żona Magdalena, która w chwili ataku przebywała w Londynie, ale jest już w kraju. Do Wielkiej Brytanii przyleciał po nią rządowy samolot. 

1/5
Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, dźgnięty nożem na scenie WOŚP
Copyright @WOJCIECH STROZYK/REPORTER
1/5

Pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę - nieoficjalna informacja

2/5
Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, z rodziną
Copyright @WOJCIECH STROZYK/REPORTER
2/5

Pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę - nieoficjalna informacja

3/5
Miasta w hołdzie prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi: Gdańsk
Copyright @WOJCIECH STROZYK/REPORTER
3/5

Pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę - nieoficjalna informacja

4/5
Paweł Adamowicz, tragedia w Gdańsku
Copyright @Instagram/@adamowiczpawel
4/5

Ciało Pawła Adamowicza zostanie skremowane

5/5
Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska
Copyright @WOJCIECH STROZYK/REPORTER
5/5

Ciało Pawła Adamowicza zostanie skremowane

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.