Pojawiły się pierwsze, nieoficjalne informacje!

Rafał Kowalski 15 stycznia 2019 12:42

Wczorajsze popołudnie na zawsze zapisze się w pamięci wszystkich Polaków. To właśnie wtedy podano do oficjalnej wiadomości smutną informację o śmierci Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska przegrał walkę o życie po tym, jak w niedzielę przed godziną 20:00 w trakcie finału WOŚP zaatakował go nożownik. Teraz wiadomo już nieoficjalnie, kiedy odbędzie się pogrzeb 53-letniego Pawła Adamowicza.

Szczegóły pogrzebu Pawła Adamowicza

Prezydent Gdańska zostanie pożegnany w sobotę – taką informację podała Polska Agencja Prasowa. Z kolei według wiedzy dziennikarzy Wirtualnej Polski ciało Pawła Adamowicza zostanie skremowane. Wciąż czekamy na potwierdzenie tych doniesień. To jedyne szczegóły pogrzebu, które znamy na tę chwilę.

Na informacje czeka także sam prezydent Andrzej Duda, który swoją obecność na pogrzebie oraz jego przebieg i charakter uzależnia od decyzji bliskich tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza. „Czekamy na decyzję rodziny i chcemy w pełni uszanować wolę rodziny prezydenta Adamowicza, zarówno co do daty pogrzebu, jak i jego charakteru i przebiegu. Jesteśmy otwarci na współpracę i wypełnienie woli najbliższej rodziny prezydenta”, . przekazał dziennikarzom Krzysztof Szczerski, szef Kancelarii Prezydenta.

Przypomnijmy także, że właśnie od daty pogrzebu, prezydent Andrzej Duda uzależnił dzień, w którym odbędzie się żałoba narodowa. Na ten moment możemy przyjąć, że będzie to także sobota.

Paweł Adamowicz miał 53 lata. Osierocił dwie córki – 16-letnią Antoninę i 9-letnią Teresę. Prezydenta Gdańska opłakuje też jego żona Magdalena, która w chwili ataku przebywała w Londynie, ale jest już w kraju. Do Wielkiej Brytanii przyleciał po nią rządowy samolot. 

1/5
Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, dźgnięty nożem na scenie WOŚP
Copyright @WOJCIECH STROZYK/REPORTER
1/5

Pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę - nieoficjalna informacja

2/5
Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, z rodziną
Copyright @WOJCIECH STROZYK/REPORTER
2/5

Pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę - nieoficjalna informacja

3/5
Miasta w hołdzie prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi: Gdańsk
Copyright @WOJCIECH STROZYK/REPORTER
3/5

Pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę - nieoficjalna informacja

4/5
Paweł Adamowicz, tragedia w Gdańsku
Copyright @Instagram/@adamowiczpawel
4/5

Ciało Pawła Adamowicza zostanie skremowane

5/5
Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska
Copyright @WOJCIECH STROZYK/REPORTER
5/5

Ciało Pawła Adamowicza zostanie skremowane

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.