Magdalena Adamowicz, żona Pawła Adamowicza o pogrzebie męża
Fot. Wojciech Stróżyk/Reporter
POŻEGNANIE

Poruszający apel żony Pawła Adamowicza. Chodzi o jego pogrzeb…

„Taka jest moja wola i wiem, że taka byłaby wola mojego męża”

Konrad Szczęsny 16 stycznia 2019 17:46
Magdalena Adamowicz, żona Pawła Adamowicza o pogrzebie męża
Fot. Wojciech Stróżyk/Reporter

Śmierć ukochanego męża to dla Magdaleny Adamowicz ogromny cios. Tym bardziej, że w chwili, w której wydarzyła się tragedia w trakcie 27. finału WOŚP w Gdańsku, ona przebywała w USA. Od razu podjęła decyzję o powrocie do Polski, rząd wysłał po nią nawet samolot do Londynu, w którym miała mieć przesiadkę, jednak mimo tego nie zdążyła pożegnać się z Pawłem Adamowiczem. Teraz wystosowała apel do wszystkich, którzy będą uczestniczyć w sobotnim pogrzebie prezydenta Gdańska...

Magdalena Adamowicz wystosowała apel dotyczący pogrzebu Pawła Adamowicza

Uroczystości żałobne odbędą się w najbliższą sobotę 19 stycznia w Gdańsku od godziny 12.00 w Bazylice Mariackiej. Najbliżsi oraz wierni współpracownicy Pawła Adamowicza spodziewają się, że wezmą w nich udział setki tysięcy mieszkańców miasta, polityków i osób, które były w jakikolwiek sposób związane z prezydentem Gdańska. Dlatego też Magdalena Adamowicz wystosował apel do wszystkich, którzy planują tego dnia uczestniczyć w pogrzebie jej tragicznie zmarłego męża.

„Wierzę, że życzenia Pawła byłyby dwa. Po pierwsze: by Jerzy Owsiak, mimo tych tragicznych wydarzeń, dalej był prezesem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po drugie: byśmy kontynuowali jego dzieło, jakim jest stowarzyszenie Wszystko dla Gdańska. Ma do spełnienia 50 apolitycznych celów, jest proobywatelskie, działa dla mieszkańców”, powiedziała Magdalena Adamowicz w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

W związku z tym rodzina prezydenta Gdańska wystosowała apel, aby zamiast przynoszenia kwiatów i zniczy, wesprzeć te dwie szczególnie ważne dla tragicznie zmarłego prezydenta organizacje. W trakcie uroczystości pogrzebowych przed Bazyliką Mariacką będzie można również wrzucić darowiznę do puszek, które będą trzymali wolontariusze. 

„Taka jest moja wola i wiem, że taka byłaby wola mojego męża”, zaznaczyła Magdalena Adamowicz.

Dzień pogrzebu byłego prezydenta Gdańska ogłoszono dniem żałoby narodowej.

Wpłaty na WOŚP

Wszyscy, którzy tego dnia nie będą mogli z różnych względów zjawić się na pogrzebie Pawła Adamowicza, mogą wypełnić wolę rodziny, przekazując datki za pośrednictwem wpłat na konto obu organizacji.

Pieniądze na WOŚP można też przelewać bezpośrednio na konto fundacji: 56 1140 1010 0000 5244 4400 1027  

Darowizny można też przekazać na konto Hospicjum imienia księdza Eugeniusza Dutkiewicza. Numer konta: 72 1540 1098 2001 5562 4727 0001.

Wciąż trwają też aukcje w ramach 27. finału WOŚP, w których można wziąć udział  

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, z żoną
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Paweł Adamowicz z rodziną: żoną Magdaleną i córkami Antosią i Teresą
Fot. Facebook @Magdalena Adamowicz

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?