Daniel Qczaj, VIVA! wrzesień 2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
O NIM JEST GŁOŚNO

Zanim Qczaj został trenerem fitness występował w... zawodach kulturystycznych!

Musisz zobaczyć jego zdjęcie!

Weronika Kostyra 13 lutego 2019 19:55
Daniel Qczaj, VIVA! wrzesień 2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Daniel Qczaj niemal z dnia na dzień został gwiazdą i ulubionym trenerem Polek. Ma do siebie ogromny dystans, poczucie humoru i zaraża pozytywną energią. Obecnie przygotowuje się do udziału w programie Taniec z gwiazdami, który wystartuje już 1 marca. Na parkiecie będzie mu towarzyszyła Paulina Biernat. Jednak zanim Qczaj został tancerzem i trenerem był… kulturystą!

Qczaj pokazał zdjęcie z zawodów kulturystycznych

Qczaj od pewnego czasu jest trenerem i może pochwalić się nienaganną sylwetką. Jednak na siłowni trenuje od ponad 10 lat. „Miałem 18 lat i pokłady testosteronu, więc po całym dniu pracy na budowie jeszcze biegałem i robiłem pompki. To było wyrzucenie z siebie tych złych emocji, które już się wtedy bardzo we mnie zbierały”, mówił w wywiadzie VIVY!

Dopiero niedawno postanowił zostać trenerem. Wcześniej próbował swoich sił jako kulturysta. Ulubiony trener Polek startował w zawodach, gdzie prezentował swoją muskulaturę. Z czasem przeniósł swoją działalność do Internetu i odniósł kolejny sukces. Jego bezpośredniość i urok okazały się strzałem w dziesiątkę. Właśnie pokazał swoim fanom jedno ze zdjęć z zawodów kulturystycznych. Data wskazuje, że zostało ono wykonane równo dwa lata temu. Od tamtej pory życie Daniela Qczaja znacznie się zmieniło. Chociaż zdjęcie robi wrażenie, Qczaj nie wspomina tego okresu najlepiej.

„Na terapii wylądowałem pierwszy raz, kiedy miałem powroty do myśli samobójczych. To było stosunkowo niedawno, po wygraniu zawodów kulturystycznych. Wydawało mi się, że ciało, które zbuduję, to będzie to, co spowoduje, że będę się czuł szczęśliwym człowiekiem. A ja wcale się tak nie czułem. Zacząłem się siebie bać, bo patrzyłem na sufit, na lampę i się zastanawiałem, czy ta lampa utrzyma ciężar mojego ciała. Po startach w zawodach miałem rozwalone hormony przez różne środki i katorżniczą dietę. Przez rok jadłem suchego kurczaka z ryżem, totalnie bez smaku. Żeby wytrzymać taką dietę, trzeba być trochę szurniętym. To jest naprawdę ciężkie do wykonania”, wyznał szczerze w wywiadzie.

Przygotowanie do zawodów wymaga ogromnych poświęceń, które nie są bez znaczenia dla zdrowia fizycznego i psychicznego. „Wstajesz rano, nie jesz nic, idziesz na czczo na aeroby, robisz pół godziny na głoda, po czym jesz codziennie to samo, 150 gramów łososia lub kurczaka z sałatą. Odpoczywasz, znowu jesz dokładnie to samo co wczoraj i tak dalej. To nie jest fajne. Trenowałem 10 lat i czerpałem z tego radość, ale zobaczyłem, że buduję kolejną fasadę. Kolejnego sztucznego Qczaja, który powie: „Akceptuję siebie tylko i wyłącznie w momencie, kiedy biceps nie mieści mi się w koszulce”. Przez długi czas budowałem poczucie wartości na tym wyglądzie. Żeby fajnie wyglądać na zdjęciach. Dzisiaj mogę powiedzieć z perspektywy człowieka, który miał idealne ciało, że to nie jest szczęśliwy człowiek”, powiedział VIVIE!

Cieszymy się, że jest teraz taki, jakim go znamy – zawsze szczęśliwy i pełen energii! 

Qczaj jako kulturysta
Fot. Instagram @qczaj

Daniel Qczaj, VIVA! wrzesień 2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

TAGI #sport #Qczaj

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.