Daisy Coleman
Fot. Getty Images
POŻEGNANIE

Nie żyje Daisy Coleman. Bohaterka dokumentu Audrie & Daisy miała 23 lata

Bliscy potwierdzili, że popełniła samobójstwo

Ksenia Krasko 6 sierpnia 2020 13:15
Daisy Coleman
Fot. Getty Images

Zachodnie media informują o śmierci Daisy Coleman, bohaterki wstrząsającego filmu dokumentalnego Audrie & Daisy, wyprodukowanego przez Netflix. O tragedii poinformowała jej matka, Melinda Coleman. Dziewczyna popełniła samobójstwo w wieku zaledwie 23 lat.

Daisy Coleman popełniła samobójstwo

Historię Daisy Coleman poznaliśmy w filmie Audrie & Daisy z 2016 roku. W wieku 14 lat wykorzystał ją nastolatek z jej rodzinnego miasteczka w stanie Missouri. 17-letniego Matthew Barnetta oskarżono o gwałt.

Nastolatek trafił do aresztu, ale już rok później prokurator okręgowy wycofał zarzuty, co wywołało liczne kontrowersje. W wyniku śledztwa mediów okazało się, że Matthew to wnuk wpływowego polityka, Rexa Barnetta. W 2014 roku sprawą zajął się inny prokurator, ale chłopak odpowiedział jedynie za zarzut „narażenia dobra dziecka”, czyli pozostawienie Coleman przed domem. Został skazany na cztery miesiące więzienia.

Coleman mówiła, że chce odciąć się od szeroko nagłośnionej sprawy. „Szczerze mówiąc, nie mam wobec niego żadnych mściwych uczuć”, wyznała w rozmowie z magazynem People w 2017 roku. „Przez wiele lat brzydziłam się siebie i zadawałam pytanie: „dlaczego ja?”. Ale pewnego dnia zdecydowałam, że nie mogę mieć negatywnego nastawienia do tego wszystkiego. Musiałam sobie wybaczyć, że to się stało”.

Od 2017 roku pracowała nad kampanią SafeBAE (Safe Before Anyone Else), która koncentrowała się na zapobieganiu przemocy seksualnej. „Jesteśmy zdruzgotani i zszokowani jej śmiercią. Chodziła na terapię przez dwa lata [...], walczyła z demonami przeszłości, stawiała im czoła. Jednak, jak wielu z was wie, uzdrowienie nie jest prostą ani łatwą ścieżką”, napisano w oświadczeniu organizacji.

Dziewczynę pożegnała również jej matka, Melinda Coleman. „[...] Była moją najlepszą przyjaciółką i wspaniałą córką”, napisała. „Chciałbym móc zabrać jej ból! Nigdy nie doszła do siebie po tym, co zrobili jej ci chłopcy. To niesprawiedliwe”.

Daisy Coleman miała zaledwie 23 lata.

W Polsce działa całodobowy darmowy telefon zaufania dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Jeśli borykasz się z problemami i masz myśli samobójcze, zadzwoń pod numer 800 70 2222. Więcej informacji znajdziesz POD TYM LINKIEM. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez IAMCAT Daisy Coleman (@youngcattattoos)

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.