Cristiano Ronaldo
Fot. Getty Images
O NIM JEST GŁOŚNO

Jak Cristiano Ronaldo radzi sobie z COVID-19? Piłkarz zwierzył się fanom

"Nie bójcie się koronawirusa, ale go respektujcie"

Redakcja VIVA! 18 października 2020 14:00
Cristiano Ronaldo
Fot. Getty Images

Jeden z najsławniejszych piłkarzy na świecie przebywa obecnie na kwarantannie. Cristiano Ronaldo zakaził się koronawirusem niespełna tydzień temu. Szczęśliwie przechodzi chorobę bezobjawowo. Czy to przede wszystkim zasługa silnego organizmu? Sportowiec zdradził, jak na co dzień dba o swoje zdrowie. Dowiedz się, jak sławny piłkarz przechodzi kwarantannę. 

Cristiano Ronaldo ma koronawirusa. Jak przechodzi kwarantannę? 

W ubiegły wtorek media obiegła informacja o tym, że Cristiano Ronaldo zachorował na COVID-19. Oprócz zmartwienia fanów na całym świecie, wywołało to także pewne kontrowersje. Zaledwie dzień przed uzyskaniem pozytywnego wyniku testu na koronawirusa, piłkarz biesiadował wspólnie ze swoimi kolegami z reprezentacji Portugalii. Zdjęcie z imprezy opublikował na Twitterze. Wielu internautów martwiło się wtedy o stan zdrowia pozostałych zawodników.

Pretensje do piłkarza miał również włoski minister zdrowia, Vincenzo Spadafora. Kiedy wyszło na jaw, że Cristiano Ronaldo zakaził się koronawirusem, został natychmiast odseparowany od swoich kolegów z drużyny, po czym udał się swoim prywatnym odrzutowcem z powrotem do Turynu. Według szefa włoskiego resortu zdrowia, podczas podróży sportowiec złamał zasady sanitarne. Na odpowiedź gwiazdy futbolu nie trzeba było długo czekać. "To wszystko jest kłamstwem. Nie złamałem żadnego protokołu, a tym bardziej prawa. Wszystko odbyło się za zgodą władz sanitarnych. Obecnie spędzam kwarantannę nawet na innym piętrze w domu, niż moje dzieci i tak będzie przez cały czas", skomentował zarzuty. 

Jak Cristiano Ronaldo radzi sobie z koronawirusem?

Szczęśliwie piłkarz przechodzi chorobę COVID-19 bezobjawowo. Podczas transmisji live na swoim Instagramie Cristiano Ronaldo zdradził fanom, jak radzi sobie przez ostatnie dni. "Nie bójcie się koronawirusa, ale respektujcie go", przestrzegał swoich widzów. Wyznał, że czuje się naprawdę dobrze, a to za sprawą zdrowego stylu życia i odpowiedniego odżywiania się. Sportowiec polecił przede wszystkim zadbać o obecność warzyw w swojej diecie. 

Zwrócił także uwagę na to, jak ważny jest ruch oraz odpoczynek. Sam przesypia od ośmiu do dziewięciu godzin dziennie. Podkreślił jednak, że jakość snu w dużej mierze zależy od oświetlenia pomieszczenia. Powinno w nim być jak najciemniej. Piłkarz zdaje sobie sprawę, że nie każdy jest miłośnikiem sportu, dlatego takim osobom polecił udawać się na częste, długie spacery. 

Sportowiec radził także, żeby nie zapominać o dostarczaniu swojemu organizmowi odpowiednik dawek witaminy D. W miarę możliwości, w sposób naturalny. "Kiedy mam okazję, to się trochę opalam. W Turynie jest trudniej o słońce, ale zawsze staram się wystawiać na promienie słoneczne 20-30 minut dziennie", mówił gwiazdor Juventusu Turyn. 

Dowodem na świetne samopoczucie piłkarza jest także zdjęcie, które umieścił na Instagramie. "Nie pozwól, aby to, czego nie możesz robić, stało na przeszkodzie temu, co możesz zrobić", podpisał post Cristiano Ronaldo.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“Não deixes aquilo que não podes fazer atrapalhar o que podes fazer”😉

Post udostępniony przez Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.