O TYM SIĘ MÓWI

Dominika Gwit: „Już wiem, co mi jest i jak to leczyć. Wcześniej nikt nie mógł mi pomóc”

„Ja nie chcę być chuda, ja chcę być zdrowa”

Gabriela Czernecka 10 października 2018 09:27
Dominika Gwit
Fot. Instagram @dominikagwit

Dominika Gwit przeszła spektakularną metamorfozę. Z dziewczyny, która usilnie walczyła o szczupłą sylwetkę, dziś stała się pewną siebie kobietą, która w stu procentach akceptuje to, jak wygląda. To nie wszystkim się jednak podoba. Ona jednak w ogóle się tym nie przejmuje. Dla niej najważniejsze jest zdrowie. „Ja nie chcę być chuda, ja chcę być zdrowa. Dla mnie to jest najważniejsze”, wyznaje. Aktorka zmaga się z poważną chorobą!

Choroba Dominiki Gwit - co jej dolega?

„Widzę, że to, że nie jestem standardowa, z okładki czy z Instagrama, czyli nie mam 36 tylko 52, i jak to jest możliwe, że duża Dominika ma czelność coś robić i mówić. No mam, jestem szczęśliwa i mam do tego prawo”, zaczyna swój wywód Dominika Gwit w rozmowie z Agnieszką Jastrzębską w Dzień Dobry TVN. Aktorka od jakiegoś czasu znajduje się w centrum uwagi. Wszystko za sprawą zmian, jakie zaszły w jej życiu. Dwa lata temu Dominika Gwit-Dunaszewska schudła 50 kilogramów. Szybko okazało się, że spadek wagi w ogóle jej nie uszczęśliwia, a wręcz przeciwnie, odchudzanie doprowadziło ją do paranoi.

Dziś kompletnie nie przypomina siebie sprzed lat - powróciła do dawnej wagi, wyszła za mąż i odnalazła upragnione szczęście. To nie podoba się jednak wielu internautom. Dominika Gwit-Dunaszewka hejtem się jednak nie przejmuje. Otyłość, z jaką się zmaga, jak mówi wprost, jest wynikiem choroby, o której istnieniu wie od niedawna.

Bardzo długo szukała lekarza, który pomógłby jej prowadzić zdrowy styl życia. Jak sama przyznaje, nieustannie słyszała, słowa: „Jest pani gruba i tak jest”. Mimo to, nie poddała się. „Jeśli wiesz, że coś czujesz, że jest coś nie tak. Nie chodzi tylko o wahania wagi, ale też wahania nastrojów”, mówi, i dodaje: „Po tym wszystkim, co przeszłam, chudłam, tyłam i znowu chudłam.. okazuje się, że już dzisiaj wiem, co mi jest i jak to leczyć”.

Na co choruje Dominika Gwit-Dunaszewska? „Jestem świeżo po tym, jak znalazłam genialnego lekarza. Okazuje się, że choruję na zespół metaboliczny, na insulinoodporność, mam problemy z tarczycą. Wcześniej badałam się, ale niestety nikt nie był w stanie mi pomóc”, wyznała dla DDTVN.

Gwiazda przeszła nie tylko fizyczną, ale i psychiczną przemianę. Dziś już aktorka wie, jak dbać o swoje zdrowie i co robić, by czuć się dobrze we własnym ciele. „Ja nie chcę być chuda, ja chcę być zdrowa. Dla mnie to jest najważniejsze”, mówi. Takiej dawki pozytywnego myślenia można tylko pozazdrościć! 

Fot. ONS, East News

metamorfoza Gwit FB

Wideo

Poznaj historię miłości Agnieszki Woźniak-Starak i jej męża Piotra!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Magda Mołek o pięknym, ale i trudnym macierzyństwie, a także Katarzyna Grochola z mężem o swoim tajnym ślubie…