Agata Młynarska, VIVA! 2015
Fot. Marlena Bielinska/MOVE
Z OSTATNIEJ CHWILI

Agata Młynarska trafiła do szpitala! „Było tak dobrze i nagle... walka o życie”

„Moja choroba ma własne życie”

Gabriela Czernecka 18 lipca 2018 12:30
Agata Młynarska, VIVA! 2015
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Agata Młynarska trafiła do szpitala! Dziennikarka w mediach społecznościowych podzieliła się z internautami smutną wiadomością. Ostatnie kilka dni spędziła na oddziale gastrologii, gdzie jak sama mówi, walczyła o życie. Na szczęście stan zdrowia Agaty Młynarskiej znacznie się polepszył, ale z choroby z jaką się zmaga, nie da się w pełni wyleczyć. Co dolega dziennikarce?

Agata Młynarska w szpitalu. Co dolega dziennikarce?

Na co dzień uśmiechnięta i pełna energii Agata Młynarska zmaga się z ciężką chorobą. Dziennikarka cierpi na nieswoiste zapalenie jelit. W chorobie najgorsze jest to, że mimo wielu badań nie można doszukać się jednoznacznych przyczyn jej występowania. To utrudnia więc znalezienie sposobu na jej wyleczenie. Kilka dni temu Młynarska trafiła do szpitala, w którym jak pisze, walczyła o życie. Dziennikarka zamieściła post na Instagramie, w którym wyjaśniła swoją nieobecność w social mediach. 

Bo przecież było tak dobrze i nagle... walka o życie

„Po czterech dniach ostrej walki na oddziale gastrologii, znanym mi od lat, wrócił uśmiech i nadzieja, że najgorsze znów udało się pokonać. Moja choroba ma własne życie. Nie zbadano dlaczego pojawiają się tak silne jej zaostrzenia. Bo przecież było tak dobrze i nagle... walka o życie. Jelita to wciąż wielka zagadka dla lekarzy. I tym razem pani profesor Grażyna Rydzewska stanęła na wysokości zadania”, podpisała fotografię. 

Choroba Agaty Młynarskiej ponownie dała o sobie znać. Jeszcze gdy dziennikarka pracowała w TVP i prowadziła program Świat się kręci, w natłoku spraw zbagatelizowała problemy zdrowotne. Wówczas podczas z powodu nasilających się bólów brzucha, trafiła do szpitala, gdzie lekarze ustalili co jej dolega. Dziennikarka od lat cierpi na chorobę nieswoistego zapalenia jelit. Od tamtej pory Agata jest na ścisłej diecie.

Na co choruje Agata Młynarska?

Nieswoiste zapalenia jelit,z którym zmaga się Agata Młynarska, to grupa różnych chorób autoimmunologicznych, które objawiają się częstymi i przewlekłymi biegunkami. Mimo wielu badań, nieswoiste choroby zapalne jelit wciąż nie mają ustalonej przyczyny występowania, co wiąże się z tym, że nie istnieje ich skuteczne leczenie i wyleczenie.

Obecnie podejrzewa się, że wpływ na tę chorobę mogą mieć czynniki genetyczne, środowiskowe (takie jak stres czy palenie papierosów) czy zaburzenia funkcjonowania układu odpornościowego. W przypadku Agaty Młynarskiej choroba znów dała o sobie znać. 

„W momentach pogorszenia wyhamowuję i wtedy wszyscy wiedzą, że pracuję z domu. Życie z tą chorobą jest wyzwaniem, bo nigdy nie wiadomo, kiedy ona zaskoczy, kiedy będzie pogorszenie. Strażnikiem mojego zdrowia jest mąż, który bardzo mnie pilnuje, na nic mi nie pozwala i nie dopuszcza do przemęczenia”, opowiadała jakiś czas temu w Na żywo.

Na szczęście dziennikarka czuje się już lepiej. Życzymy jej dużo zdrowia! 

Agata Młynarska z córką Sylwia Mor
Fot. Aldona Karczmarczyk/VAN DORSEN ARTIST

Agata Młynarska z córką, Agata Młynarska, VIVA! listopad 2017
Fot. Aldona Karczmarczyk/VAN DORSEN ARTIST

 

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.