Cezary Żak, Warszawa, wizyta w Dzień Dobry TVN, 12.06.2021 rok
Fot. Jakub Kaminski/Dzien Dobry TVN/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Cezary Żak ma sławnego brata! To uwielbiany przez widzów komik i prezenter

„Nigdzie nie było mówione, że my jesteśmy rodziną”. O kogo chodzi?

Konrad Szczęsny 22 sierpnia 2021 15:04
Cezary Żak, Warszawa, wizyta w Dzień Dobry TVN, 12.06.2021 rok
Fot. Jakub Kaminski/Dzien Dobry TVN/East News

Występowali razem na scenie i darzą siebie wielką sympatią. Mało kto wie, że brat Cezarego Żaka również cieszy się dużą popularnością i uwielbieniem widzów. Jest komikiem i prezenterem. O kim mowa? 

Cezary Żak: popularność, rodzina i spektakularna metamorfoza. Aktor kończy 60 lat

Świetnie sprawdza się w teatrze, ale to seriale sprawiły, że trafił na szczyt. Cezary Żak pojawił się m.in. w „Klanie”, gdzie wcielał się w szwagra Grażyny Lubicz, jednak ogromną popularność zawdzięcza przede wszystkim roli Karola Krawczyka w „Miodowych latach” (emisja w latach 1998-2003) oraz tej podwójnej: wójta Pawła Kozioła oraz księdza Piotra Kozioła w kultowym „Ranczu”. Mimo niesłabnącej sympatii widzów i kolejnych ról, 60-latek stroni od medialnego zgiełku. Rzadko udziela wywiadów, najczęściej promuje w nich nowe zawodowe zobowiązania.

Jakiś czas temu głośno było o metamorfozie Cezarego Żaka. Aktor schudł aż 30 kilogramów! Jak tego dokonał? Podkreślił, że wspierała go w tym żona Katarzyna.

„Zawsze mogę liczyć na moją żonę, podobnie miało to miejsce w zmaganiach z otyłością. Żona wspierała mnie dobrym słowem, motywowała, a czasami po prostu była ze mną w trudach, jakie temu towarzyszyły. Ważne jest też dobre nastawienie, wiara, że się uda. Podobne głosy słyszę od innych osób z otyłością”, zwierzył się na kanapie „Dzień Dobry TVN”.

Dziś Cezary Żak obchodzi urodziny. Z tej okazji przypominane są różne ciekawostki, dotyczące serialowego Karola Krawczyka. Jedną z nich jest fakt, że jest on spokrewniony... ze znanym polskim komikiem!

Czytaj także: Katarzyna i Cezary Żakowie są razem już od 36 lat. Oto historia ich miłości! Są świetnym duetem zarówno prywatnie, jak i zawodowo

Cezary Żak, Warszawa, wizyta w Dzień Dobry TVN, 12.06.2021 rok
Fot. Jakub Kaminski/Dzien Dobry TVN/East News

Cezary Żak, Warszawa, wizyta w Dzień Dobry TVN, 12.06.2021 rok

Cezary Żak ma znanego brata. Kim jest? Czym się zajmuje?

Jest nim prowadzący przez lata na antenie TVP program „Śmiechu warte” Tadeusz Drozda! Jest on starszy od Cezarego Żaka o 12 lat. Okazuje się, że mamy obu mężczyzn są siostrami, są więc braćmi ciotecznymi. Wychowywali się w Brzegu Dolnym w województwie dolnośląskim. Satyryk w rozmowie z „Dzień Dobry TVN” podkreślał, że swoją ciocię traktował przez lata jak matkę. Wszystko przez osobistą tragedię...

Moja rodzona mama zmarła wcześnie. Potem opiekowała się tak można powiedzieć nami mama Czarka. I to ona była moją mamą”, zwierzył się Tadeusz Drozda.

Obaj panowie mogą liczyć na siebie w każdej sytuacji, łączy ich silna więź. Wspierają się zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Mało kto pamięta, że przez cztery lata występowali razem w kabarecie „Drozda Show”.

„Wziąłem go do swojego kabaretu, który nazywał się „Drozda Show”. Jeździliśmy po Polsce. Ja miałem swój program a on grał u mnie samego siebie – młodego aktora, który skończył szkołę i Drozda go wciągał na scenę. To było kilka lat i mnóstwo występów. Zresztą wtedy też nigdzie nie było mówione, że my jesteśmy rodziną”, opisywał Tadeusz Drozda na łamach „Faktu”.

Wiedzieliście o tym?  

Czytaj także: Oto córki Katarzyny i Cezarego Żaków! Co robią Zuzanna i Aleksandra?

Cezary Żak, Tadeusz Drozda, Katarzyna Żak, otwarcie hotelu Hilton w Warszawie, 17.04.2007 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Tadeusz Drozda, Cezary Żak, Katarzyna Żak, otwarcie hotelu Hilton w Warszawie, 17.04.2007 rok

Cezary Żak, Tadeusz Drozda, na planie „Dzień Dobry TVN”, 06.10.2010 rok
Fot. Diana Domin/East News

Cezary Żak, Tadeusz Drozda, na planie „Dzień Dobry TVN”, 06.10.2010 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…