cesarz Naruhito z żoną
Fot. KYDPL KYODO/Associated Press/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Cesarz Japonii z małżonką pokazali się poddanym!

To pierwsza od 26 lat parada, w której uczestniczyli

Sabina Zięba 11 listopada 2019 14:30
cesarz Naruhito z żoną
Fot. KYDPL KYODO/Associated Press/East News

Choć cesarz Naruhito objął tron w maju, zaraz abdykacji swojego ojca, Akihito, dopiero teraz dopełnił rytuałów związanych z intronizacją. Wraz ze swoją małżonką w niedzielę 10 listopada uczestniczył w specjalnej paradzie na ulicach Tokio. Jak się prezentowali?

Cesarz Japonii z żoną na paradzie

Cesarz Naruhito u boku cesarzowej Masako już od sześciu miesięcy zasiada na Chryzantemowym Tronie. Wiadomo, że zarówno obywatele Japonii, jak i światowe agencje są nim zachwyceni i piszą: „Jest bardziej taki jak my”. Wspólnie z małżonką są pierwszymi członkami rodziny cesarskiej z dyplomami ukończenia studiów i wiedzą, jak wygląda życie poza granicami swojego kraju, przez co wnieśli więcej swobody oraz nowoczesności do najstarszej monarchii świata.

Teraz dopełniając rytuały związane z koronacją, przejechali ponad 4-kilometrowy odcinek z Pałacu Cesarskiego do rezydencji Naruhito w kompleksie Akasaka. Para przemieszczała się otwartym kabrioletem Toyota Century Convertible z fotelami obitymi białą skórą. Według agencji dworu cesarskiego auto to kosztowało około 80 milionów jenów, czyli 2,8 mln złotych.

Na trasie przejazdu zgromadziły się setki tysięcy ludzi, wśród których zastosowano zaostrzone środki bezpieczeństwa. Policja ustawiła aż 40 punktów kontrolnych prowadzących do miejsca wydarzenia, gdzie nie można było wnosić pałeczek, butelek, bannerów, ani nawet wznosić okrzyków. Z kolei mieszkańcom apartamentów w wieżowcach zalecano nie wyglądać z okien ani balkonów.

Była to pierwsza parada od czerwca 1993 roku, kiedy to Naruhito i Masako zostali małżeństwem.  

cesarz Naruhito z żoną

cesarz Naruhito z żoną
Fot. SplashNews.com/East News

cesarz Naruhito z żoną
Fot. Rex Features/East News

TAGI #Japonia

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.