Carolina Wozniacki
Fot. Wojciech KUBIK/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Szok! Carolina Wozniacki jest nieuleczalnie chora. Mistrzyni tenisa może zostać kaleką

„Nie wiedziałam, co się dzieje”...

Rafał Kowalski 29 października 2018 10:54
Carolina Wozniacki
Fot. Wojciech KUBIK/East News

Trzydzieści zwycięstw w turniejach WTA w grze pojedynczej, laureatka Turnieju Mistrzyń 2017, wygrana podczas Australian Open 2018… To może być koniec osiągnięć tenisistki Caroline Wozniacki, która niedawno usłyszała od lekarzy szokującą diagnozę. Dunka polskiego pochodzenia cierpi na nieuleczalne reumatoidalne zapalenie stawów.

Choroba Caroline Wozniacki - objawy, leczenie

O dolegliwościach tenisistki kilka dni temu poinformował The Guardian. Dziennikarze dodali, że reumatoidalne zapalenie stawów jest chorobą autoimunologiczną i nie da jej się wyleczyć. Ponadto leki, które obecnie są dostępne dla pacjentów jedynie hamują postęp choroby, ale nie leczą jej do końca.

Caroline Wozniacki dowiedziała się o słabym stanie zdrowia w sierpniu, przed mistrzostwami US Open, w których brała udział. „Po Wimbledonie nie czułam się za dobrze, myślałam, że to tylko przeziębienie. Byłam na wakacjach, obudziłam się i nie mogłam nawet podnieść rąk nad głowę, nie wiedziałam, co się dzieje. Okazało się, że mam chorobę autoimmunologiczną, reumatoidalne zapalenie stawów”, powiedziała dziennikarzom tenisistka.

28-latka dodała, że diagnoza była dla niej ogromnym zaskoczeniem. „Na początku byłam zszokowana. Czułam się silnym sportowcem i usłyszałam coś, z czym teraz muszę się mierzyć. Muszę się zmierzyć z chorobą, myśleć pozytywnie, są sposoby, która pozwolą mi czuć się lepiej”, wyznała. Wozniacki rozpoczęła już leczenia, którego szybkie rozpoczęcie jest bardzo ważne w przypadku wykrytych u tenisistki dolegliwości.

Reumatoidalne zapalenie stawów objawia się gorączką, bólem, obrzękiem, zniekształceniami i sztywnieniem stawów. Choroba może też atakować oczy, nerki, płuca, nerwy, serce a także prowadzić do kalectwa. Na razie jednak od czasu wykrycia reumatoidalnego nie dość, że 28-latka czuje się dobrze to jeszcze zwyciężyła w China Open oraz zakwalifikowała się do ostatniego w tym sezonie WTA Finals. „Zwycięstwo w Pekinie wiele dla mnie znaczyło. Przekonałam się, że nic mnie nie powstrzyma”, twierdzi pełna motywacji Carolina.

Wierzymy, że gwiazda tenisa jest pod opieką najlepszych lekarzy, którzy przeprowadzą Carolinę przez chorobę jak najłagodniejszą drogą.  

Carolina Wozniacki
Fot. Dubreuil Corinne/ABACA/EAST NEWS

Caroline Woźniacki
Fot. East News

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.