Carlos Falco
Fot. Almagro/ABACA/EAST NEWS
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Śmierć w hiszpańskiej rodzinie królewskiej. Nie żyje markiz Carlos Falco

Był zakażony koronawirusem

Redakcja VIVA! 21 marca 2020 09:28
Carlos Falco
Fot. Almagro/ABACA/EAST NEWS
W piątek Carlos Falco, markiz de Grinon, hiszpański arystokrata zmarł z powodu zakażenia koronawirusem. Miał 83 lata. To pierwsza informacja o śmierci członka arystokracji, rodziny królewskiej na świecie wywołana przez epidemię.

Carlos Falco nie żyje

Były mąż Isabel Preysler i ojciec Tamary Falco, został przewieziony do szpitala Fundación Jiménez Díaz w Madrycie ze stwierdzonym zakażeniem wirusem Covid-19 na początku tygodnia. Zmarł w piątek 20 marca w wieku 83 lat. 
 
 
Carlos Falcó był także markizem z Castelmoncayo i potomkiem wielkiego kapitana - Gonzalo Fernándeza de Córdoba.
 
W mediach społecznościowych pojawił się poruszający post córki markiza, Tamary Falco. ,,To zdjęcie opisuje moje relacje z tatą. Tato, nie masz Instagrama, ale jak zawsze dowiadujesz się wszystkiego, co robię, więc wiesz, że cię kocham i jesteś najlepszym ojcem. Kocham cię, Tamaruni", napisała. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

•CORONAVIRUS. NOTICIAS• . . . Se ha comunicado el descenso del marques de Griñon a causa del Coronavirus, quien había sido hospitalizado de urgencia al hospital fundación Jiménez Diaz. Con esta muerte se da el primer deceso por esta epidemia de un miembros dela aristocracia y realeza. . . El.marques de Griñon para quienes no lo sepan es mejor conocido por ser el ex marido de la socialite Isabel Preysler y papá de su hija Tamara Falcó. Carlos Falcó , era el V Marqués de Griñon y VII marques de Castel Moncayo , uno de los títulos que fue creado por Isabel II de España . El marques se dedicaba a la viticultura . . . . #ladymountbattenwindsor #royals #royals #aristocratas #españa #marquesdegriñon

Post udostępniony przez Lady Mountbatten Windsor (@ladymwindsor)

 
Markiz de Grinon z wykształcenia był inżynierem rolnictwa, współzałożycielem klubu Siglo XXI, prezesem hiszpańskiego luksusowego kręgu Fortuny i przedsiębiorcą winiarskim. Studiował na uniwersytecie w Leuven w Belgii. Przyjaźnił się z królem Juanem Carlosem.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.