Ślub Miss Moskwy i Króla Malezji
Fot. Twitter @Nursafhia1
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Dla Miss Moskwy król Malezji zrzekł się tronu, teraz osiem miesięcy po ślubie rozwodzą się

Miesiąc temu przyszedł na świat ich syn...

Gabriela Czernecka 19 lipca 2019 09:50
Ślub Miss Moskwy i Króla Malezji
Fot. Twitter @Nursafhia1

To był ślub, o którym pisały media na całym świecie. Król Malezji Muhammad V Faris Petra, 49-letni sułtan stanu Kelantan, stanął na ślubnym kobiercu u boku Oksany Wojewodiny, zwyciężczyni konkursu Miss Moskwy 2015. Zarówno ślub, jak i wesele były nietypowe, bowiem para próbowała połączyć zarówno tradycje malezyjskie, jak i akcenty rosyjskie. Kilka tygodni temu na świat przyszedł pierwszy syn pary. Wygląda na to, że związek Muhammada, który dla ukochanej zrezygnował z tronu, przeszedł już do historii. Choć komunikatu o rozwodzie nie opublikowano oficjalnie, do mediów wyciekł dokument, który ma potwierdzać rozstanie.

Były król Malezji Muhammad V Faris Petra i Oksana Wojewodina rozstali się

27-letnia Oksana Wojewodina i były król Malezji Muhammad V niedawno zostali rodzicami. Miesiąc temu na świat przyszedł ich syn. Przypomnijmy, że dla ukochanej Muhammad V zrzekł się tronu, tym samym stał się pierwszym królem w historii Malezji, który abdykował. Zaznaczmy, że pozycja króla w Malezji jest raczej symboliczna, większość władzy jest w rękach parlamentu i premiera. Sułtan stanu Kelantan i Oksana Wojewodina powiedzieli sobie tak 22 listopada 2018 roku. Jak podaje Islam News, uroczystość miała miejsce w podmoskiewskej miejscowości Barwicha. Zanim jednak Oksana Wojewodina została żoną Króla Malezji, nawróciła się na islam. Jak podawał wówczas malezyjski serwis informacyjny rakyatku.com, tego dnia Oksana przybrała także muzułmańskie imię Rihana. Według malezyjskich mediów od teraz będzie więc znana jako Rihana Oxana Gorbatenko.

Dziś okazuje się, że para nie jest już małżeństwem. Jak donosi Daily Mail, była miss wróciła do rodzinnego kraju, gdzie mieszka ze swoją matką. Po zawarciu małżeństwa ze starszym od niej o 24 lata Muhammadem, Oksana żyła w luksusie. Wiele wskazuje na to, że po rozwodzie nie zbiednieje: „On wysyła pieniądze, ona żyje na jego koszt. Nie wiem jaka jest kwota, ale ona i jej matka wynajmują mieszkanie w Moskwie i dom na wsi. Mają ochronę”, wyznał adwokat 27-letniej miss w rozmowie z Daily Mail, po czym dodał, że dokument zawierający decyzję o rozwodzie jeszcze nie dotarł do jego klientki. Oksana ma wciąż zapewniać, że kocha swojego męża i cała ta sprawa zostanie wyjaśniona w rodzinnym gronie. Mimo to jedna z przyjaciółek byłej miss w rozmowie z dziennikarzami wyjawiła, że wiedziała o rozstaniu pary już pod koniec czerwca.

Na razie wiele wskazuje na to, że zakończenie małżeństwa pary odbyło się z woli byłego króla. Dokument, do którego dotarł Daily Mail wskazuje na to, że przeprowadzono go na bardzo surowych zasadach prawa islamskiego. Były król Malezji miał trzy razy wypowiedzieć słowo "talak", co gwarantuje mu nieodwracalne rozstanie z żoną. Informację o rozwodzie byłego króla Malezji podały także lokalne władze, ale wiceminister Kelantan nie chciał komentować sprawy: „Tak, jak wtedy gdy prasa pytała nas o małżeństwo sułtana, teraz również nie możemy komentować, ponieważ nie mamy oficjalnych informacji na ten temat”.

Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną abdykacji króla, a teraz rozwodu z  Rojanką, miała być jej burzliwa przeszłość. Oksana w swoim rodzinnym kraju wzięła udział w reality show, w którym uprawiała seks przed kamerami, chwilę później do sieci trafiły jej nagie zdjęcia.  

Ślub Miss Moskwy i Króla Malezji
Fot. Twitter @Nursafhia1

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?