Księżna Kate, księżna Meghan, Wimbledon, Kate i Meghan, Kate Middleton, Meghan Markle
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Kate i Meghan zerwały ze sobą kontakt? Podobno księżnym nie zależy na kontynuowaniu znajomości

W brytyjskiej rodzinie królewskiej znów iskrzy?

Gabriela Czernecka 29 stycznia 2020 19:53
Księżna Kate, księżna Meghan, Wimbledon, Kate i Meghan, Kate Middleton, Meghan Markle
Fot. East News

Wszystko wskazuje na to, że kontakty Meghan i Kate znów uległy osłabieniu. Choć od ogłoszenia decyzji książęcej pary Sussex dotyczącej rezygnacji z pełnienia funkcji królewskich minęło ponad dwa tygodnie, okazuje się, że relacje pary z pozostałą częścią rodziny Windsorów znacznie się pogorszyły. Us Weekly pisze wprost: „Księżna Kate i Meghan Markle nie rozmawiały ze sobą od czasu odejścia z rodziny królewskiej”. 

Meghan i Kate nie mają kontaktów

Odkąd Meghan Markle trafiła do brytyjskiej rodziny królewskiej zagraniczne media pisały, że nie ma najlepszych relacji z księżną Kate. Wydawało się, że ich stosunki poprawiły się. Jak podawał magazyn New Idea, księżna Kate rozpoczęła nawet małą krucjatę i zaczęła zachęcać wszystkich do publicznego poparcia Harry’ego i Meghan. Księżna Cambridge postanowiła otwarcie wyrazić swoje poparcie wobec postawy książęcej pary Sussex, która od kilku tygodni walczyła z mediami.

Kate skontaktowała się z Meghan telefonicznie. Księżne rozmawiały o tym, w jaki sposób mogłyby poprawić swoje relacje. Szczególnie w obliczu ostatnich wydarzeń, panie postanowiły odłożyć na bok dotychczasowe konflikty i nieporozumienia. Księżna Cambridge postanowiła okazać żonie Harry’ego wsparcie i powiedziała, że zrobi wszystko, by jej pomóc: „Kate współczuje Meghan, bo widzi, jak bardzo się tym przejmuje”, wyjaśnia Phil Dampier, autor książki Royally Suited: Harry and Meghan in Own Words.  

Księżna Cambridge podzieliła się z Meghan swoimi złymi doświadczeniami z prasą, jakich miała okazję doświadczyć, gdy spotykała się z Williamem: „Catherine powiedziała Meghan, że każdy członek rodziny królewskiej - w tym ona sama - ma za sobą trudne doświadczenia z prasą, ale ważne jest, by uczyć się na błędach, poradzić sobie z tym i iść dalej”, pisze Dampier. Co więcej, chwilę później księżna zdobyła się na mocne słowa. 

Smutnym wyznaniem księżna Kate podzieliła się podczas spotkania w Centrum Dziecięcym w walijskim mieście Cardiff. Przyznała wprost, że bycie członkinią rodziny królewskiej, ale przede wszystkim bycie mamą nie zawsze jest takie kolorowe, jak mogłoby się wydawać. „Rozmawiałam z kilkoma mamami o czasach, kiedy dopiero co zostałam mamą George’a. William pracował przy Search and Rescue, więc pojawiliśmy się tu w samym środku Anglesey (to wyspa w Walii, gdzie Cambridgowie mieszkali w pierwszych latach małżeństwa - przyp. red.), kiedy George był zaledwie niemowlakiem. Czułam się taka odizolowana, taka odcięta. Nie było tak nikogo z mojej rodziny, William miał nocne dyżury”, zdradza Kate.

To dość odważne wyznanie, biorąc pod uwagę, że do tej pory księżna uchodziła za ideał matki i takie słowa z jej ust nie padły. Niektórzy szybko odczytali to jako chęć wsparcia księżnej Sussex. Zagraniczne media teraz podają jednak, że kontakty Meghan i Harry'ego z pozostałą częścią rodziny królewskiej znacznie się osłabiły. Mają tu na myśli szczególnie relacje Meghan z Kate. „Księżna Kate i Meghan Markle nie rozmawiały ze sobą od czasu odejścia z rodziny królewskiej”, mówi rozmowa z otoczenia rodziny królewskiej w rozmowie z US Weekly.

Niektórzy zastanawiają się, czy ich osłabione relacje nie wynikają po prostu z tego, że Meghan i Harry mieszkają teraz w Kanadzie, więc ze względu na odległość nie jest im łatwo się kontaktować. Czy faktycznie panie nie darzą się sympatią, a może to po prostu kolejny wymysł mediów, który ma podsycać plotki na temat Meghan i Kate?  

Fot. East News

Księżna Kate i Meghan Markle w płaszczach tej samej marki  Sentaler
Fot. East News, Getty Images

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.