Rodzina Windsorów
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Za nimi przełomowy rok, ale ten zapowiada się równie obiecująco! Co czeka Windsorów w 2021 roku? 

Te wydarzenia będzie śledzić Wielka Brytania!

Gabriela Czernecka 4 stycznia 2021 18:47
Rodzina Windsorów
Fot. Getty Images

Rok 2020 przyniósł brytyjskiej rodzinie królewskiej sporo skandali i wiele nieporozumień. Książę Harry i księżna Meghan zrezygnowali z pełnienia królewskich funkcji, książę Karol zmagał się z koronawirusem, a książę Andrzej wciąż uwikłany jest w sekskandal. Ubiegły roku nie był więc dla nich zbyt łaskawy, ale rok 2021 zapowiada się dla Windsorów całkiem nieźle! Na te wydarzenia najbardziej będą czekać fani brytyjskiej monarchii!

2021: najważniejsze wydarzenia u Windsorów

2021 rok zapowiada się dla brytyjskiej rodziny królewskiej całkiem nieźle. Właśnie mija rok odkąd książę Harry i księżna Meghan zdecydowali się zrezygnować z pełnienia królewskich funkcji. Para wyprowadziła się z Wielkiej Brytanii i wiedzie życie z dala od mediów. Wygląda na to, że w końcu prowadzą takie życie, o jakim marzyli. Królowa w tym roku nie przewiduje więc skandali z udziałem wnuka i jego żony. Fani liczą jednak na to, że niebawem książęca para Sussex podzieli się z fanami dobrą wiadomością. Kilka miesięcy temu małżeństwo poinformowało, że w lipcu 2020 roku stracili dziecko. Para wciąż zamierza starać się o potomstwo, a najnowsze zdjęcia księżnej Meghan mają sugerować, że już spodziewa się dziecka. Na potwierdzenie tych informacji pozostaje nam jeszcze poczekać. 

Księżna Meghan i książę Harry
Fot. Getty Images

Księżniczka Eugenia spodziewa się dziecka

Wnuczka królowej Elżbiety II, księżniczka Eugenia, spodziewa się dziecka. Wraz z mężem, Jackiem Brooksbankiem zostaną rodzicami na początku 2021 roku. Będzie to pierwszy potomek pary i pierwszy wnuk rodziców Eugenii i Beatrice, księcia Andrzeja i Sarah Ferguson, ale dziewiąty prawnuk monarchini. Z niecierpliwością czekamy więc na radosne wieści od pary!

Zaręczyny księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank
Fot. Getty Images

Zara Tindall spodziewa się dziecka

W tym roku świętować będziemy także narodziny dziecka Zary Tindall i Mike’a Tindall. Para po raz trzeci niebawem zostanie rodzicami. „Chciałbym tym razem chłopca. Mam dwie dziewczyny, chciałbym chłopca. Pokocham dziecko, niezależnie od tego czy będzie chłopcem, czy dziewczynką, ale proszę, bądź chłopcem!”, wyznał Mike Tindall w programie telewizyjnym The Good, The Bad & The Rugby. Trzecie dziecko Zary Tindall będzie dla księżniczki Anny (jedynej córki królowej Elżbiety II) piątym wnukiem. 

Zara Tindall, Mike Tindall
Fot. Getty Images

Książę William i księżna Kate świętują 10. rocznicę ślubu

Ten rok będzie dla książęcej pary Cambridge szczególny. Kate i William świętować będą 10. rocznicę ślubu! Para powiedziała sobie tak w Opactwie Westminsterskim 29 kwietnia 2011 roku. Ślubu udzielił im arcybiskup Canterbury, Rowan Williams. Transmisję telewizyjną z tego wydarzenia śledziło ponad 2 miliardy ludzi na całym świecie. Dziesiąta rocznica z pewnością zostanie przez parę odpowiednio uczczona, a fani rodziny Windsorów będą mogli cieszyć oczy nową oficjalną fotografią od szczęśliwych małżonków.

Rocznica ślubu Kate i Williama
Fot. Getty Images

Książę Filip kończy 100 lat

Ten rok będzie także znaczący dla księcia Filipa. Mąż królowej Elżbiety II skończy 100 lat! Jak książę Edynburga uczci ten wyjątkowy dzień? Brytyjskie media głoszą, że Windsorowie zamierzają w specjalny sposób świętować ten dzień, ale jak na razie szczegóły nie są znane. 

Książę Filip
Fot. Getty Images

Księżna Kate po raz drugi zostanie ciocią

W tym roku powiększy się także rodzina Middletonów. To dla księżnej Kate wspaniała wiadomość, bowiem po raz drugi zostanie ciocią. Jej siostra, Pippa Middleton, ogłosiła niedawno, że spodziewa się drugiego dziecka. Wraz z mężem Jamesem Matthewsem są już rodzicami synka Arthura.

Pippa Middleton, James Matthews
Fot. Getty Images

95. urodziny królowej Elżbiety II

Co roku urodziny królowej Elżbiety są hucznie obchodzone przez Brytyjczyków. W 2020 roku przez pandemię koronawirusa obchody były jednak nieco mniejsze. Czy w tym roku monarchini będzie mogła cieszyć się i celebrować swoje święto w odpowiedni sposób? Na pewno, choć brytyjskie media nie z tego powodu z niecierpliwością oczekują na ten dzień. Od trzech lat w mediach krąży plotka, że w dniu 95. urodzin królowa Elżbieta II abdykuje. Czy te informacje się potwierdzą? Dowiemy się już niebawem!  

królowa Elżbieta II portret
Fot. Getty Images

brytyjska rodzina królewska
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.