Widzicie podobieństwo?

Konrad Szczęsny 1 października 2023 12:45

Ogólnopolską popularność przyniosła jej rola prawniczki w serialu „Magda M.”. Mimo że strzeże prywatności, od czasu do czasu uchyla w wywiadach rąbka tajemnicy. Joanna Brodzik nie miała w życiu łatwo... Jej narodziny były w rodzinnej miejscowości nie lada sensacją. Długo nie miała kontaktu z ojcem, zaś od wczesnych lat włączała się w domowe obowiązki. Pomagała w wychowywaniu przyrodniego rodzeństwa. Oto jej osobista historia...

Joanna Brodzik: rodzina. Wychowywała ją babcia

Przyszła na świat w niewielkim miasteczku w 1973 roku. Jak sama wspominała na łamach „Wysokich Obcasów Extra”, była owocem szaleńczej miłości dwojga licealistów. Byli w jednej klasie, działali w harcerstwie, grywali w przedstawieniach. Mieli po 18 lat. Jej narodzin nikt się nie spodziewał...

Obie rodziny nie dźwignęły tej sytuacji i rodzice nie dostali szansy na to, by być razem. Moja babcia, czterdziestokilkuletnia wówczas kobieta, zdecydowała się przejść na rentę i zaopiekować się mną, by mogła dopełnić się edukacja mojej mamy. Byłam obiektem sensacji”, wspominała.

Tak naprawdę babcia była dla niej w dużej mierze wzorem i osobą, która miała wielki wpływ na jej charakter i dojrzewanie. Z tatą bardzo długo kontaktu nie miała... 

Z tatą od dziewiątego do 18. roku życia nie miałam praktycznie kontaktu. Dużo wtedy podróżował po świecie”, ujawniła. Dopiero latach – na jej wyraźne życzenie – odnowili kontakt. „Chciałam tego. Tata w tym czasie mieszkał i pracował w Kopenhadze. Przyjechał po mnie i popłynęliśmy promem. Poprosiłam go o prezent. To były moje pierwsze prawdziwe perfumy. Zażyczyłam sobie Poison Diora”, zdradziła. Dziś świetnie się dogadują. Są przyjaciółmi. Dziadka uwielbiają również synowie aktorki. 

Joanna Brodzik ma dwójkę przyrodniego rodzeństwa: o cztery lata młodszego brata Radosława i o 10 lat młodszą siostrę Paulinę. Gdy pojawili się na świecie, została mocniej zaangażowana w domowe obowiązki. W jej rodzinnym domu nie przelewało się. Kiedyś w szkole otrzymała uwagę do dziennika za... zjedzenie koleżance kupionej zagranicą gumki do ścierania. „Była w kształcie truskawki. Tak pachniała, że po prostu nie mogłam się powstrzymać”, śmiała się w rozmowie z „Wysokimi Obcasami Extra”.

Co mówiła o relacji z rodzeństwem?

Kim jest brat Joanny Brodzik, Radosław?

Okazuje się, że brat Joanny Brodzik zawdzięcza jej życie! Do groźnego zdarzenia doszło w trakcie wakacji, gdy był jeszcze chłopcem. Przebywali wówczas u cioci Wandy i wujka Franka. Mały Radek podszedł zbyt blisko rzeki. „Wpadł do Odry, zanurkował, a ja w ostatniej złapałam go za szeleczki i uratowałam mu życie”, wspominała Joanna Brodzik. Dziś również mogą na siebie liczyć.

CZYTAJ TAKŻE: Wiele ich różni, przed laty uciekł z Polski... Taką relację mają Beata Tyszkiewicz i jej brat Krzysztof 

Radosław jest działaczem społecznym! Organizuje biegi charytatywne, m.in. „Bieg Jeża”, „Policz się z cukrzycą” czy też „Bieg Gladiatora”. Wspiera także w działaniach na rzecz potrzebujących sławną siostrę: działa w fundacji „Opiekun serca”, należącej do Joanny Brodzik. Uwagę kieruje również w stronę społeczności lokalnej: organizuje akcje sprzątania grobów zasłużonych dla Zielonej Góry mieszkańców. Co więcej, angażuje się w pomoc tym parom, którym zależy na zdobyciu dofinansowania metody in vitro. Nie dziwi zatem, że Radosław Brodzik został nominowany w plebiscycie „Człowiek Roku Krono 2017” za działalność społeczną i charytatywną i to właśnie dlatego aktorka wyraziła na Instagramie podziw dla niego.

Mieć rodzeństwo to błogosławieństwo. Móc być dumną z Brata, to ogromne szczęście. Jestem Szczęściarą ;) Bracie, gratuluje, głosuje i trzymam kciuki.  Co robi Radek i dlaczego zasługuje na uznanie? 

Czy Radosław Brodzik jest podobny do siostry, Joanny Brodzik?

Internauci są w tej materii podzieleni: jedni piszą, że aktorka i jej brat są do siebie podobni jak dwie krople wody, inni, że podobieństwo jest raczej niewielkie.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Do aktorstwa namówił go kleryk, marzył o własnym zespole. Ignacy Liss jest jednym z najbardziej obiecujących młodych artystów

Naszym zdaniem widać odrobinę podobnych rysów twarzy. Z pewnością podobieństwo można zauważyć również w charakterze, bowiem zarówno Joanna, jak i Radosław angażują się charytatywnie. Dobre serce i dbanie o innych ludzi, to na pewno cecha, która łączy rodzeństwo. Zarówno Joanna, jak i Radosław chronią swoje życie prywatne i niewiele opowiadają o tym, co dzieje się w ich życiu. Mają jednak siebie i zawsze mogą na siebie liczyć.  

Źrodło: Pomponik, Plejada

1/5
Radosław Brodzik
Copyright @EAST NEWS
1/5

Brat Joanny Brodzik, Radosław, jest działaczem społecznym! Angażuje w pomoc wielu osobom oraz organizacjom, m.in. fundacji należącej do aktorki.

Tu z siostrą we wrześniu 2015 roku.

2/5
Joanna Brodzik na planie serialu Magda M, 2005 rok
Copyright @Zawada/AKPA
2/5

A kiedy o aktorce zrobiło się głośno? Zdecydowanie po premierze serialu "Magda M", gdzie Joanna Brodzik wcieliła się w postać wyzwolonej singielki i prawniczki. 

3/5
Joanna Brodzik, Paweł Wilczak
Copyright @ADAM JANKOWSKI/REPORTER
3/5

Joanna Brodzik pozostaje w nieformalnym związku z Pawłem Wilczakiem, którego poznała na planie serialu "Kasia i Tomek". 

4/5
Joanna Brodzik, metamorfoza 2021
Copyright @East News
4/5

Dla Joanny Brodzik rodzina od zawsze była bardzo ważna, szczególnie, że aktorka wychowywała się właściwiel bez ojca. 

5/5
Joanna Brodzik jak wygląda na co dzień
Copyright @East News
5/5

Joanna Brodzik jest szczęśliwą mamą bliźniąt, Jana i Franciszka, które wychowuje wspólnie z partnerem, Pawłem Wilczakiem. Chociaż skończyła 50 lat, czas się dla niej zatrzymał. Wygląda fantastycznie. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.