Christina Applegate, Brad Pitt, Amnesty International Event - 1988
Fot. Barry King/WireImage
HISTORIE MIŁOSNE

Brad Pitt i Christina Applegate. Płomienny romans zakończony z hukiem po roku miłości 

Tak bardzo się kochali, że mocno się do siebie upodobnili

Damian Brillowski 22 sierpnia 2022 16:40
Christina Applegate, Brad Pitt, Amnesty International Event - 1988
Fot. Barry King/WireImage

Lista miłosnych podbojów Brada Pitta jest niezwykle długa. Jego urokowi uległy takie gwiazdy Hollywood jak: Angelina Jolie, Jennifer Aniston, Geena Davis czy Gwyneth Paltrow. Mało kto jednak wie, że w 1988 roku nawiązał on namiętny romans z aktorką Christiną Applegate, najbardziej znaną jako Kelly z serialu „Świat według Bundych”. Oboje byli młodzi, zwariowani i świata poza sobą nie widzieli. Połączyło ich gorące uczucie. Tak bardzo się kochali, że mocno się do siebie upodobnili. Aż nagle po roku związku nastąpił gwałtowny koniec. Pewnej nocy podczas gali MTV aktorka z hukiem porzuciła gwiazdora dla innego znanego mężczyzny. Później żałowała. Oto pasjonująca historia miłości Christiny Applegate i Brada Pitta. 

Brad Pitt i Christina Applegate: jak się poznali?

Brad Pitt nigdy nie mógł narzekać na powodzenie u płci pełnej. Swego czasu uchodził za największego przystojniaka w Hollywood. Nie mógł wręcz opędzić się od adoratorek. I to oto w latach 1994-1997 romansował z Gwyneth Paltrow, następnie zakochał się w Jennifer Aniston, której ślubował miłość w 2000 roku. Po pięciu latach małżeństwo się rozpadło, a aktor ulokował swoje uczucia w Angelinie Jolie. Para doczekała się sześciorga dzieci. Niespodziewanie, w 2016 roku aktorka złożyła pozew o rozwód, wskazując jako przyczynę rozstania „różnice nie do pogodzenia”. Finalnie małżonkowie rozwiedli się 12 kwietnia 2019 roku. Jednakże nie rozstali się w zgodzie. Do dziś walczą o ogromny majątek i prawa do opieki nad dziećmi. 

Był jednak czas, kiedy Brad Pitt prowadził beztroskie życie singla marzącego o wielkiej karierze w Hollywood. Wtem na jego drodze stanęła piękna i nieco zwariowana Christina Applegate. Był rok 1988, aktorzy wystąpili gościnnie w serialu „21 Jump Street”. W momencie poznania on miał 25 lat, ona zaledwie 17. Mimo młodego wieku, aktorka odnosiła już spore sukcesy. Od roku bowiem święciła triumfy w serialu „Świat według Bundych”. Jako roztrzepana i szalona Kelly Bundy rozśmieszała widzów na całym świecie. Prywatnie 17-latka również taka była. Młodzieńczy wigor, zwariowane usposobienie i wysoki iloraz inteligencji sprawiły, że o osiem lat starszy Brad zakochał się w Christinie bez pamięci. 

Czytaj także: W latach 90. byli najgłośniejszą parą Hollywood. Historia miłości Angeliny Jolie i Billy'ego Boba Thorntona

Christina Applegate, Brad Pitt, Amnesty International Event - 1988
Fot. Barry King/WireImage

Christina Applegate, Brad Pitt, Amnesty International Event, 1988 rok

Brad Pitt i Christina Applegate: historia namiętnej znajomości 

Pod koniec lat 80. Brad Pitt nie był żadnym gwiazdorem Hollywood, tylko wiódł życie zwyczajnego chłopaka. Na co dzień współdzielił mieszkanie z ośmioma innymi mężczyznami, którzy podobnie jak on brali udział w wielu przesłuchaniach, licząc na rozwój aktorskiej kariery. Jednym z jego współlokatorów był Jason Priestley, do którego los się uśmiechnął w 1990 roku, kiedy to zagrał Brandona w serialu „Beverly Hills, 90210”.

Christina jako wschodząca gwiazda Hollywood zaprosiła pewnego razu Brada i Jasona do swojego rodzinnego domu na grilla. Honory domu pełnili wówczas rodzice 17-latki, czyli aktorka Nancy Priddy i producent muzyczny Robert Applegate. W ten sposób Brad poznał rodzinę Christiny i wkupił się poniekąd w ich łaski. 

Między Bradem i Christiną błyskawicznie wybuchło namiętne uczucie. Jak przystało na prawdziwie zakochanych w sobie nastolatków, miłość była dynamiczna i gorąca. Młodzi nie odstępowali siebie ani na krok. Zaczęli tak samo się stylizować, w pewnym momencie wyglądali niczym dwa klony. Potargane włosy i młodzieżowy styl ubierania stały się ich znakiem rozpoznawczym. Łączyło ich też podobne poczucie humoru, które okazywali na każdym kroku. Tak też było podczas pamiętnej sesji zdjęciowej, kiedy to postanowili zatańczyć tango dla fotografa. Przy Christinie, Brad ewidentnie czuł się wolny i nieskrępowany. Oboje czerpali z tego związku wiele radości i ekscytacji. 

Czytaj także: Bogini kina, rzymianka z urodzenia i wyboru, wielka włoska seksbomba. Historia Sophie Loren jest jak z bajki

Christina Applegate, Brad Pitt, Amnesty International Event - 1988
Fot. Barry King/WireImage

Christina Applegate, Brad Pitt, Amnesty International Event - 1988
Fot. Barry King/WireImage

Christina Applegate, Brad Pitt, Amnesty International Event, 1988 rok

Brad Pitt i Christina Applegate: dlaczego się rozstali?

Niestety, wszystko, co dobre szybko się kończy, przekonał się o tym dość boleśnie Brad Pitt. Bańka mydlana, w której od roku żyli aktorzy, prysła z hukiem, kiedy to Christina Applegate niespodziewanie postanowiła rzucić aktora dla innego mężczyzny. Zrobiła to w trakcie muzycznej gali MTV Video Music Awards w 1989 roku. Zdjęcia przygnębionego gwiazdora szybko obiegły światowe media. Nikt nie miał wątpliwości, że aktor poczuł się zraniony. 

Po wielu latach Christina wróciła do tematu zerwania z Bradem Pittem. W 2015 roku będąc gościem w programie „Watch What Happens Live” została zapytana przez prowadzącego Andy’ego Cohena, dla kogo porzuciła ówczesnego bożyszcza kobiet. Aktorka nie dała się jednak namówić na zwierzenia. „Muszę to powiedzieć? Nie muszę nic mówić”, stanowczo odpowiedziała Christina podczas wywiadu. Zapytana o to, czy tajemniczym mężczyzną był inny aktor, szybko odpowiedziała - „nie”. Zdradziła jednak, że był to ktoś znany w Hollywood. 

Czytaj także: Wielka kariera czy prywatność? Eva Mendes i Ryan Gosling udowadniają, że można mieć jedno i drugie

Brad Pitt, Christina Applegate, 1989, MTV Video Music Awards, Los Angeles, California, USA
Fot. Jeff Kravitz/FilmMagic

Brad Pitt, Christina Applegate, 1989, MTV Video Music Awards, Los Angeles, California, USA
Fot. Jeff Kravitz/FilmMagic, Inc

Brad Pitt, Christina Applegate, MTV Video Music Awards, Los Angeles, California, USA, 1989 rok

Christina Applegate żałowała porzucenia Brada Pitta?

Chociaż Christina milczała, jak zaklęta w sprawie mężczyzny, dla którego porzuciła Brada, to prawda i tak wyszła na jaw, kiedy głos zabrał sam zainteresowany. W 2016 roku Sebastian Bach, wokalista Skid Row, podczas audycji radiowej „Elliot in the Morning”, przyznał, że był tym tajemniczym facetem, dla którego Christina zerwała z Bradem. 

„[Christina] udzieliła ostatnio wywiadu, gdzie dziennikarz zapytał: „Jaka była najgłupsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłaś?” Na co ona odpowiedziała: „Pewnej nocy porzuciłam Brada Pitta dla tego drugiego gościa”. A tym kolesiem byłem ja”, stwierdził podczas radiowej audycji Sebastian Bach, po czym dodał z nieskrywaną satysfakcją: „Więc był czas na tej ziemi, kiedy Sebastian Bach był gorętszy niż Brad Pitt”. 

Jak się okazało, Christina porzuciła chłopka z sąsiedztwa dla gwiazdy rocka. Aktorka miała wówczas 18 lat i nadal chciała się bawić. W towarzystwie Sebastiana, przystojnego młodego wokalisty zespołu rockowego, na brak nudy na pewno nie mogła narzekać. Co ciekawe, Christina Applegate nigdy nie potwierdziła słów Sebastiana Bacha. 

Tak wyglądali Brad Pitt i Sebastian Bach w 1989 roku:


Brad Pitt, 1989 rok
Fot. Barry King/WireImage

Brad Pitt, 1989 rok

Sebastian Bach, 1989 rok
Fot. Ebet Roberts/Redferns/Getty Images

Sebastian Bach, 1989 rok

Brad Pitt i Christina Applegate rozstali się w zgodzie

Brad Pitt nie rozpaczał długo po rozstaniu z Christiną. Jego zranione serce szybko pocieszyła aktorka i piosenkarka Elizabeth Daily, znana jako E.G. Daily. Po rozstaniu Brad i Christina mieli okazję jeszcze niejednokrotnie się spotkać. Ich relacje, mimo że kiedyś bardzo zażyłe i intymne, dziś są poprawne. Jak sami twierdzą, nikt do nikogo nie żywi urazy. 

Tymczasem fani zauważyli, że Christina za czasów związku z Bradem, wyglądała łudząco podobnie do Jennifer Aniston. Aktorki miały okazję zagrać nawet siostry w serialu „Przyjaciele”. To łudzące podobieństwo nie uszło uwadze Brada Pitta, który do tego stopnia zakochał się w Jennifer, że 2000 roku stanął z nią na ślubnym kobiercu. Mimo wielkiej miłości, po pięciu latach małżeństwo zakończyło się rozwodem. Następnie hollywoodzki gwiazdor związał z Angeliną Jolie. Pomimo ślubu i gromadki dzieci, w 2019 roku doszło do rozwodu. 

Natomiast Christina Applegate w 2001 roku wyszła za mąż za aktora Johnathona Schaecha. Po czterech latach i ona się rozwiodła. W 2013 roku poślubiła muzyka Martyna LeNoble, z którym w 2011 roku doczekała się córki Sadie Grace.  

Czytaj także: Jennifer Aniston i Brad Pitt: „Będę go kochać do końca życia. To był piękny, skomplikowany związek”

Christina Applegate, the 25th Annual Critics' Choice Awards, Barker Hangar, 12.01.2020, Santa Monica, California, USA
Fot. Taylor Hill/Getty Images

Christina Applegate, the 25th Annual Critics' Choice Awards, Barker Hangar, Santa Monica, California, USA, 12.01.2020 rok

Brad Pitt, the 92nd Annual Academy Awards at Hollywood and Highland, 09.02.2020, Hollywood, California, USA
Fot. Steve Granitz/WireImage

Brad Pitt, the 92nd Annual Academy Awards, Hollywood, California, USA, 09.02.2020 rok

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.