Krzysztof Baranowski, Bogumiła Wander, VIVA! maj 2018
Fot. Olga Majrowska
O TYM SIĘ MÓWI

Bogumiła Wander nie rozpoznaje męża: „Nie ma świadomości, że była wielką gwiazdą”

Dramatyczne wyznanie Krzysztofa Baranowskiego...

Gabriela Czernecka 11 maja 2021 09:54
Krzysztof Baranowski, Bogumiła Wander, VIVA! maj 2018
Fot. Olga Majrowska

Dramatyczne wyznanie Krzysztofa Baranowskiego. Bogumiła Wander od kilku lat choruje na Alzheimera, a jej stan wciąż się pogarsza. W wywiadzie dla Dobrego Tygodnia mąż legendy telewizji mówi wprost: „Obecnie żyje już w innym świecie i nie ma nawet świadomości, że była wielką gwiazdą”. 

Na co choruje Bogumiła Wander?

Od kilku lat legendarna spikerka przebywa w specjalistycznym ośrodku pod Warszawą. Bogumiła Wander choruje na Alzheimera. Gwiazda w ośrodku ma jednak zapewnione najlepsze warunki, a jej ukochany mąż w miarę możliwości odwiedza ją i spędza z nią czas. Sporym utrudnieniem w podtrzymywaniu relacji była dla nich pandemia. Wówczas wstrzymano odwiedziny w ośrodku. Na szczęście obostrzenia złagodzono i mąż Bogumiły Wander znów może odwiedzać swoją ukochaną żonę. Niestety stan zdrowia legendy telewizji nie jest najlepszy.

Zobacz: „Nie rozpoznaje mnie i żyje w swoim świecie”. Krzysztof Baranowski od pół roku nie widział ukochanej

Bogumiła Wander, VIVA! 2/2015, Bogumiła Wander styczeń 2015
Fot. iotr Porebsky / Metaluna

Choroba postępuje, a stan zdrowia legendarnej spikerki pogarsza się: „Umysłowo to już inny świat”, wyznaje Krzysztof Baranowski. „Bogusia żyje już w innym świecie”, potwierdzał z żalem Krzysztof Baranowski kilka tygodni temu w rozmowie z PomponikiemChoroba Bogumiły Wander to dla niego ogromny cios. „Oddałbym wszystko, by mnie pamiętała”, mówi poruszony. Krzysztof Baranowski nie kryje, że ostatnie trzy lata były najtrudniejsze w jego życiu. „Kiedyś wydawało mi się, że przetrwam każdy życiowy sztorm. Teraz coraz trudniej jest mi w to wierzyć...”, mówił poruszony.

Jak czuje się Bogumiła Wander? Choroba postępuje

Dziś w rozmowie z Dobrym Tygodniem  Krzysztof Baranowski ujawnia, jak teraz czuje się Bogumiła Wander. „Nie poznaje mnie, ale będziemy się teraz częściej widywać i może coś się zmieni”, mówi z nadzieją w głosie mąż prezenterki.  Para miała okazję spotkać się w lutym pierwszy raz od 1,5 roku.

Przeczytaj także: Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski: „Oboje czuliśmy, że jesteśmy sobie bardzo bliscy”

Jak zapewnia mąż Bogumiły Wander, pod względem fizycznym legendarna spikerka jest w bardzo dobrym stanie: „Zastałem ją w dobrej formie, siedziałem przy niej, trzymałem za rękę. Nawet sobie tutaj tańczyła”, mówi. Niestety nie pamięta nie tylko męża, ale i swojej wielkiej kariery: „Obecnie żyje już w innym świecie i nie ma nawet świadomości, że była wielką gwiazdą”.  

Krzysztof Baranowski, Bogumiła Wander, VIVA! maj 2018
Fot. Olga Majrowska

Krzysztof Baranowski, Bogumiła Wander, VIVA! maj 2018
Fot. Olga Majrowska

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.