Krzysztof Baranowski, Bogumiła Wander, VIVA! maj 2018
Fot. Olga Majrowska
O TYM SIĘ MÓWI

Bogumiła Wander skończyła 78 lat. Od niedawna nie rozpoznaje męża... W jakim jest stanie?

„Nie ma świadomości, że była wielką gwiazdą”

Gabriela Czernecka 7 października 2021 14:00
Krzysztof Baranowski, Bogumiła Wander, VIVA! maj 2018
Fot. Olga Majrowska

Dziś Bogumiła Wander obchodzi 78. urodziny, ale jej stan zdrowia nie ulega poprawie. W maju w mediach pojawiło się dramatyczne wyznanie męża spikerki - Krzysztofa Baranowskiego. Prezenterka od kilku lat choruje na Alzheimera, a jej stan wciąż się pogarsza. W wywiadzie dla Dobrego Tygodnia partner legendy telewizji mówi wprost: „Obecnie żyje już w innym świecie i nie ma nawet świadomości, że była wielką gwiazdą”...

Na co choruje Bogumiła Wander?

Od kilku lat legendarna spikerka przebywa w specjalistycznym ośrodku pod Warszawą. Bogumiła Wander choruje na Alzheimera. Gwiazda w ośrodku ma jednak zapewnione najlepsze warunki, a jej ukochany mąż w miarę możliwości odwiedza ją i spędza z nią czas. Sporym utrudnieniem w podtrzymywaniu relacji była dla nich pandemia. Wówczas wstrzymano odwiedziny w ośrodku. Na szczęście obostrzenia złagodzono i mąż Bogumiły Wander znów może odwiedzać swoją ukochaną żonę. Niestety stan zdrowia legendy telewizji nie jest najlepszy.

Zobacz: „Nie rozpoznaje mnie i żyje w swoim świecie”. Krzysztof Baranowski od pół roku nie widział ukochanej

Krzysztof Baranowski, Bogumiła Wander, VIVA! maj 2018
Fot. Olga Majrowska

Bogumiła Wander, VIVA! 2/2015, Bogumiła Wander styczeń 2015
Fot. iotr Porebsky / Metaluna

Choroba postępuje, a stan zdrowia legendarnej spikerki pogarsza się: „Umysłowo to już inny świat”, wyznaje Krzysztof Baranowski. „Bogusia żyje już w innym świecie”, potwierdzał z żalem Krzysztof Baranowski kilka miesięcy temu w rozmowie z PomponikiemChoroba Bogumiły Wander to dla niego ogromny cios. „Oddałbym wszystko, by mnie pamiętała”, mówi poruszony. Krzysztof Baranowski nie kryje, że ostatnie trzy lata były najtrudniejsze w jego życiu. „Kiedyś wydawało mi się, że przetrwam każdy życiowy sztorm. Teraz coraz trudniej jest mi w to wierzyć...”, mówił poruszony.

Jak czuje się Bogumiła Wander? Choroba postępuje

W maju w rozmowie z Dobrym Tygodniem  Krzysztof Baranowski ujawnił, jak czuje się Bogumiła Wander. „Nie poznaje mnie, ale będziemy się teraz częściej widywać i może coś się zmieni”, mówi z nadzieją w głosie mąż prezenterki.  Para miała okazję spotkać się w lutym pierwszy raz od 1,5 roku.

Przeczytaj także: Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski: „Oboje czuliśmy, że jesteśmy sobie bardzo bliscy”

Jak zapewnia mąż Bogumiły Wander, pod względem fizycznym legendarna spikerka jest w bardzo dobrym stanie: „Zastałem ją w dobrej formie, siedziałem przy niej, trzymałem za rękę. Nawet sobie tutaj tańczyła”, mówi. Niestety nie pamięta nie tylko męża, ale i swojej wielkiej kariery: „Obecnie żyje już w innym świecie i nie ma nawet świadomości, że była wielką gwiazdą”. 

Panu Krzysztofowi życzymy dużo siły, a pani Bogumile zdrowia! 

Krzysztof Baranowski, Bogumiła Wander, VIVA! maj 2018
Fot. Olga Majrowska

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.