O TYM SIĘ MÓWI

 „Oddałbym wszystko, by mnie pamiętała”. Stan zdrowia Bogumiły Wander jest coraz poważniejszy...

Do sieci trafiło ostatnie publiczne wystąpienie spikerki...

Gabriela Czernecka 22 lutego 2021 14:51

Małżeństwo Bogumiły Wander i Krzysztofa Baranowskiego przeżywa trudne chwile. Legendarna spikerka przebywa w specjalnym ośrodku, jest w coraz gorszej formie. Artystka niestety nie pamięta już, że kiedyś była wielką gwiazdą telewizji, ale co gorsza, zdarza się jej zapominać, kim jest jej mąż… Jedyne, co pozostało Krzysztofowi Baranowskiemu to oglądanie wspólnych fotografii i… niezwykłe wspomnienia wspólnie spędzonych chwil.

Stan zdrowia Bogumiły Wander 

Od ponad dwóch lat legendarna spikerka Bogumiła Wander przebywa w specjalistycznym ośrodku pod Warszawą. Gwiazda ma tam zapewnione najlepsze warunki, a jej ukochany mąż w miarę możliwości odwiedza ją i spędza z nią czas. Sporym utrudnieniem w podtrzymywaniu relacji była dla nich pandemia, kiedy to zakazano odwiedzin w ośrodku. Na szczęście obostrzenia złagodzono i mąż Bogumiły Wander znów może odwiedzać swoją ukochaną żonę. Niestety stan zdrowia gwiazdy nie jest najlepszy.

Bogumiła Wander, VIVA! 2/2015, Bogumiła Wander styczeń 2015
Fot. iotr Porebsky / Metaluna

Krzysztof Baranowski przyznaje, że gwiazda dotknięta chorobą Alzheimera nie pamięta już, że była kiedyś wielką gwiazdą telewizji. Choroba postępuje, a stan zdrowia legendarnej spikerki pogarsza się: „Umysłowo to już inny świat”, wyznaje Krzysztof Baranowski. Gdy niedawno restrykcje zostały poluzowane, mąż gwiazdy mógł ją w końcu odwiedzić. Jak przyznaje w rozmowie z serwisem, gwiazda jest w dobrej formie fizycznej, niestety nie rozpoznaje swojego ukochanego, co więcej nie pamięta także swoich zawodowych sukcesów.

„Bogusia żyje już w innym świecie”, potwierdza z żalem Krzysztof Baranowski w rozmowie z Pomponikiem. Choroba żony to dla niego ogromny cios. „Oddałbym wszystko, by mnie pamiętała”, mówi poruszony. Krzysztof Baranowski nie kryje, że ostatnie trzy lata były najtrudniejsze w jego życiu. „Kiedyś wydawało mi się, że przetrwam każdy życiowy sztorm. Teraz coraz trudniej jest mi w to wierzyć...”, mówi poruszony.

Krzysztof Baranowski, Bogumiła Wander, VIVA! maj 2018
Fot. Olga Majrowska

Mimo choroby żony Krzysztof Baranowski wciąż wiernie stoi u jej boku i pomaga w trudnych chwilach. Choć dziś nie mogą regularnie się spotykać, dzięki pracownikom ośrodka nieustannie ma okazję oglądać nowe zdjęcia ukochanej żony. To oni informują go na bieżąco o jej stanie. Od niedawna ma także okazję wspominać wspólne chwile za sprawą filmu dokumentalnego o jego życiu. FIlm Kapitan wszedł właśnie do kin, a został nagrany jeszcze za czasów, kiedy wraz z żoną mieszkali razem. To ostatnie publiczne wystąpienie Bogumiły Wander... 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.