Beata Tyszkiewicz
Fot. Bartek Wieczorek
O TYM SIĘ MÓWI

Beata Tyszkiewicz wymaga stałej opieki. Córka Karolina Wajda podjęła trudną decyzję

"Czuje się słabsza i nie chce swoją słabością obarczać innych"

Damian Brillowski 18 listopada 2021 20:00
Beata Tyszkiewicz
Fot. Bartek Wieczorek

Beata Tyszkiewicz to ikona polskiego kina. W pamięci widzów zapisała się rolami m.in. w „Lalce”, „Wszystko na sprzedaż” czy „Seksmisji”. Ostatnimi laty zasiadła w jury programu „Taniec z gwiazdami”, gdzie łaskawym okiem oceniała taneczne postępy popularnych osób. W 2017 roku, po raz ostatni widzowie mogli podziwiać sympatyczną jurorkę w tanecznym show. Po odejściu z programu całkowicie wycofała się z życia medialnego. Według najnowszych doniesień prasy, 83-letnia aktorka musi być obecnie pod stałą opieką. W związku z tym, córka aktorki Karolina Wajda w trosce o zdrowie swojej mamy podjęła trudną decyzję. 

Beata Tyszkiewicz wycofała się z życia medialnego 

Beata Tyszkiewicz zadebiutowała przed kamerą  w 1957 roku w filmie „Zemsta” stworzonego na podstawie książki Aleksandra Fredry. Jako tytułowa Klara oczarowała zarówno widzów, jak i krytyków filmowych. W przeciągu kilkudziesięciu lat zagrała wiele ról filmowych i serialowych. Jednak młodsza widownia kojarzy ją głównie z „Tańca z gwiazdami”, gdzie przez 12 lat i 19 edycji wystawiała w większości same „10.” tańczącym gwiazdom.  

Cztery lata temu Beata Tyszkiewicz zrezygnowała z dalszego oceniania tanecznych par. W międzyczasie zagrała jeszcze w filmie „Studniówk@” i na dobre pożegnała się z życiem w blasku fleszy. Na początku lata w 2018 roku aktorka miała zawał, który jednoznacznie potwierdził słuszność podjętej przez nią decyzji o wycofaniu się z życia publicznego. „Ja się już chyba napracowałam w życiu, nie? Wypada zacząć odpoczywać”, oznajmiła w tabloidzie „Super Express”. 

Czytaj także: Alfabet Beaty Tyszkiewicz: o wielkiej aktorce opowiadają jej znani przyjaciele

Beata Tyszkiewicz
Fot. Bartek Wieczorek

Beata Tyszkiewicza, sesja dla magazynu VIVA!, luty 2015 rok

Beata Tyszkiewicz potrzebuje stałej opieki 

Obecnie Beata Tyszkiewicz unika wychodzenia na czerwony dywan, pozowania do zdjęć czy brania udziału w wydarzeniach kulturalnych. Nie jest też zainteresowana nowymi rolami. I pomimo że gwiazda w przeszłości nie stroniła od bankietów i spotkań towarzyskich to teraz jej azylem jest dom. wielu miesięcy nie pojawia się na salonach. „Ma to związek z szacunkiem, jakim mama darzy swoich widzów. Czuje się słabsza i nie chce swoją słabością obarczać innych”, tłumaczyła Karolina Wajda w rozmowie z "Super Expressem".

Córka chciała, aby mama zamieszkała z nią w dworku w Głuchach. Jednak 83-latka nie brała w ogóle tego pod uwagę. W związku z tym, Karolina Wajda codziennie jeździ 50 kilometrów do Warszawy, aby odwiedzić swoją mamę i sprawdzić, czy wszystko w porządku. Okazuje się, artystka odmówiła również towarzystwa zwierząt w domu, które mogłyby wpłynąć pozytywnie na nastrój kobiety. „Proponowałam, że przywiozę jej kota, bo uważam, że zwierzęta pozytywnie wpływają na człowieka, też odmówiła”, zdradziła w tabloidzie. 

Jak każde dziecko, tak i Karolinie Wajdzie zależy na zdrowiu i dobrym samopoczuciu mamy. Beata Tyszkiewicz z każdym rokiem jest coraz słabsza i traci coraz więcej energii życiowej. Do tego wymaga stałej opieki. W związku z tym najstarsza córka podjęła decyzję o wspólnym zamieszkaniu. Chce w ten sposób mieć seniorkę na oku oraz z troską się nią zająć. I co najważniejsze nie chce angażować do pomocy obcych ludzi ani tym bardziej oddawać mamy do domu opieki. Karolina wkrótce przeprowadzi się na stałe do ukochanej mamy. „Do końca roku przeprowadzę się do mamy. Robię to dla niej, bo wiem, że najlepiej czuje się wśród najbliższych”, stwierdziła Karolina Wajda w rozmowie z tygodnikiem dla "Na Żywo".

Beata Tyszkiewicz ma jeszcze jedną córkę Wiktorię Padlewską. Kobieta wraz ze swoją rodziną mieszka na co dzień w Szwajcarii i jest rzadkim gościem w Polsce. Dlatego jedynym rozwiązaniem jest, aby to właśnie Karolina Wajda zamieszkała z mamą.  

Czytaj także: „Mama tak zadecydowała, a w swoich decyzjach jest bardzo wytrwała”

Beata Tyszkiewicz, Karolina Wajda
Fot. Wojciech OLSZANKA/East News

Beata Tyszkiewicz, Karolina Wajda

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.